Skip to main content

Alt Bant Reklam Prodüksiyonu

Alt bant reklam prodüksiyonu, markanın brief’i ile yaratıcı ekibin kreatif yorumlarıyla beraber oluşturulan, ekranın alt kısmında izleyici ile buluşturulan kısa ve öz anlatımlı reklam yapımıdır.

Hemen Teklif Al
Alt Bant Reklam Prodüksiyonu
Alt Bant Reklam Prodüksiyonu
Alt Bant Reklam Prodüksiyonu
Alt Bant Reklam Prodüksiyonu
Alt Bant Reklam Prodüksiyonu
Alt Bant Reklam Prodüksiyonu

Alt Bant Reklam Prodüksiyonu

Şimdi Teklif Al

Brief

Markalar pazarlamasını yapmak istediği konuda, gerekli ayrıntılar ile ajansımıza başvurur. Markadan gelen brief toparlanarak yaratıcı ekibimizin yorum ve katkıları ile belirli bir akışa dökülür. Bu akış ile animasyon ve grafik tasarım ekibimiz look and feel çalışmaya başlar.

Look and Feel

Yaratıcı animasyon ve grafik ekibimiz oluşacak görsel dünyayı hazırladığı aşamada müşteri ile teyitleşme sağlanır. Gerekli değişiklikler var ise düzenlenir. Görsel akışın yalnızca bir kısmı marka ile paylaşılır ve görsel dünyanın onayına göre de hareketlendirmeye geçilir.

Prodüksiyon

Marka tarafından görsel akışı onaylanan tasarımların video yapımı profesyonel ekibimizce sağlanır. Bu aşamada videoya gerekli animasyon ya da efektler eklenir. Video iç onaylardan geçerek marka ile teslime hazır hale gelir.

Video Teslim

Son halini alan alt bant reklam için paylaşılacağı mecralar için gerekli format ya da boyutlandırmalar hazırlanır. Sonrasında da marka yöneticilerimiz tarafından videonun markaya teslimi sağlanır. Video gerekli mecralarda paylaşılarak izleyicisi ile buluşur.

Alt Bant Reklam seçenekleri ile markanızı etkili şekilde tanıtın

İzleyicide maksimum etkinin sağlanabilmesi için yaratıcı ekibimizce projeye uygun ve en doğru mesajlar grafik tasarım dünyası, imaj ve animasyon ile birleştirilir. Kısa süreli kullanıma sahip bu reklam türünü markalar genellikle kampanya tanıtımları, etkinlik duyuruları, yeni ürün tanıtımları bilet satışları gibi alanlarda kullanır. Paylaşıldığı mecraya göre tasarım dünyası farklılık gösteren bu reklam çeşidinde etki kaçınılmazdır ancak etkinin büyüklüğü yaratıcı fikirlere ve tasarımın zenginliğine bağlıdır.

Alt bant reklamlar yayına girdiği anda izleyicinin reklamı görmeme şansı yoktur. Çünkü alt bant reklamlar ekranın %20’sini kaplayacak şekilde hazırlanır. Özellikle TV mecrasında yayınlanan programa uygun hazırlandığında reklamın etkisi büyük ölçüde artar. İzleyiciyi reklam izliyor etkisinden uzaklaştırmak üzerine hazırlanan bu strateji, izleyicide reklamın etkisinin artmasını ve aklında kalmasını sağlar. Televizyon reklamlarında yayında kalma süresi 8 saniyedir. 8 saniyeyi aşan reklamlar yayın kuralları gereği yayınlanmamaktadır. Tüm bu süre sınırlamaları ve video izlenme faydaları ile alt bant reklam prodüksiyonu yaratıcı ekibimizce doğru planlama ile hazırlanır.

Alt bant videolara neden ihtiyaç duyulur?

İzleyiciye ulaşmasının kolay olması yapım maliyetinin yüksek olmaması ve doğru şekilde yapıldığı taktirde izleyicide maksimum etkiyi yaratması ile alt bant videolar birçok markanın tercihidir.

Alt bant reklam prodüksiyonu ne kadar sürer?

Bir alt bant reklam yapımı 1 günlük bir çalışma ile hazırlanabilir. Çalışmanın hızlı olabilmesi için müşterinin taleplerinin net olması ve alt banta eklenmesi gereken bilgilerin doğruluğu oldukça önemlidir.  

Alt bant reklam yapımı maliyetli midir?

Her projenin prodüksiyonu projenin büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Ancak alt bant reklam prodüksiyonu büyük çekim projeleri kadar yüksek maliyetler gerektiren bir çalışma değildir. Çünkü hem süre olarak, hem de kullanım ömrü olarak da kısa videolardır. Burada önemli nokta animasyonun eforunun ne kadar olacağıdır.

Alt bant reklam hangi mecralarda kullanılır?

Alt bant reklam hem TV mecrasında hem de sosyal medya mecrasında kullanılmaktadır. Her mecraya özgü boyutlandırmalar ve formatlar talep doğrultusunda ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır.

Alt bant reklam prodüksiyonu için kullanılan programlar nelerdir?

Her alt bant reklam üreticisi farklı program kullanabilir. Çoğunlukla Adobe Photoshop programında tasarımı hazırlanan alt bant görseli, Adobe After Effects programı ile hareket ve animasyon dünyasına dönüştürülür.

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Şirketinizi Video ile Tanıştırmak için Teklif Alın!

    Skip to content