Skip to main content

Cremicro ile Bioprof

etkileşimlerde %3.265 erişimlerde %179 artış yaşadı.

Genel Bakış

Bioprof; anne ve bebek bakımından cilt, saç ve vücut bakımına kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerin tüm bilimsel testleri üniversitenin tıbbi farmakoloji laboratuvarlarında yapılmaktadır. Ayrıca marka, sürdürülebilirliğin önemine inanmakta ve ambalajlarından üretim süreçlerine kadar her adımda çevre dostu bir yaklaşım benimsemektedir.

“Kurumsal sosyal medya varlığımızı güçlendirmek ve hedef kitlemize daha etkili bir şekilde ulaşmak için Cremicro ile çalışmaya başladık ve sonuçlar muhteşemdi. Profesyonel yaklaşımları, yaratıcı çözümleri ve sürekli destekleri sayesinde sosyal medya platformlarında görünürlüğümüz arttı ve markamızın etkisi katlanarak büyüdü. Cremicro ekibine, bize verdikleri üstün hizmet ve katkıları için teşekkür ederiz.”

Markanın Sorunları

Marka bizimle ilk tanıştığında yeni kurulmuştu ve henüz kimse tarafından tanınmıyordu. Ayrıca marka bilinirliği çok düşük olduğu için gönderileri çok az beğeni alıyordu ve güvenilirlik oranı da düşüktü. Markanın sorunları şunları içeriyordu:

 • Düşük marka bilinirliği.
 • Düşük erişim ve etkileşim oranları.
 • Düşük marka güvenilirliği.

Ekibimiz aşağıdakileri yapmak için çalışmalara başladı:

 • Sosyal medya kanallarının her birine özel olarak hazırlanacak strateji planı.
 • Rakip analizi.
 • Her platformun kendi demografik yapısı ve kullanıcı davranışlarını analiz ederek hedef kitlenin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına yönelik içerik üretimi.
 • Çekilişler ve takipçilere özel kampanya kurguları.
 • Influencer pazarlama stratejisi planı.
 • UGC işbirlikleri.
 • Reklam stratejisi çalışmaları.
Bioprof Sosyal Medya
Bioprof Sosyal Medya
Bioprof Sosyal Medya
Bioprof Sosyal Medya

Çalışmalarımız Ekim 2023 tarihinde başladı. 6 ay sonra Bioprof etkileşimlerde %3.265 ve erişimlerde %179 artış yaşadı.

Çözüm 01: Strateji Planı Hazırlanması

Bioprof için sosyal medya kanallarının her birine özel olarak hazırlamış olduğumuz strateji planımızla kısa zamanda büyük bir ivme elde ettik. Her platformun kendi demografik yapısı ve kullanıcı davranışlarını analiz ederek hedef kitlenin ilgi alanlarına ve ihtiyaçlarına yönelik içerikler ürettik.

Yüksek kaliteli görseller, bilgilendirici içerikler ve düzenli etkileşimler sayesinde takipçi sayımızda hızlı bir artış sağladık. Müşterilerimizle doğrudan iletişim kurarak geri bildirimlerini dinledik ve ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmek için sürekli olarak stratejimizi güncelledik.

Bioprof Sosyal Medya

Çözüm 02: Sosyal Medya Trend Takibi

Trendlere ve hashtaglere uygun şekilde katılarak içeriklerimizin daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağladık. Bununla birlikte trendlere katılırken markamızın değerlerini ve kimliğini korumayı ihmal etmedik. Takipçilerimizin doğal güzellik konularına olan ilgisini dikkate alarak her bir sosyal medya platformunda benzersiz içerikler sunmaya odaklandık. Instagram’da göz alıcı görsellerle dolu bir estetik oluşturduk.

Bioprof Sosyal Medya

Çözüm 03: UGC İş Birlikleri

Takipçilerimizin doğal güzellik konularına olan ilgisini dikkate alarak her bir sosyal medya platformunda benzersiz içerikler sunmaya odaklandık. Instagram’da göz alıcı görsellerle dolu bir estetik oluşturduk.

Birlikte gerçekleştirdiğimiz kampanyalar, yarışmalar ve indirimlerle takipçilerimizin etkileşimini artırdık ve markamızı daha geniş kitlelere ulaştırdık. Ayrıca UGC işbirlikleri ve reklam stratejileriyle marka bilinirliğimizi artırdık ve yeni müşteriler kazandık.

Sosyal medyada Bioprof markasını büyütürken müşterilerimizin doğal güzellik ve sağlık konusundaki ihtiyaçlarını karşılama misyonumuzu her zaman ön planda tuttuk.

Bioprof Sosyal Medya

Çözüm 04: Çekiliş Kurguları

Takipçilerimize yönelik özel kampanyalar ve çekilişlerle dolu bir içerik planı hazırladık. Markamızın değerini artırmak ve etkileşimi güçlendirmek adına özel kampanyalar ve çekilişler düzenledik. Bu özel çekiliş ve fırsatlarla markamızı daha geniş kitlelere ulaştırdık.

Ayrıca reklamlarımızı hem Instagram mobil uygulaması yerine Meta Business panelinden paralel doğrultuda vererek daha büyük bir ivme elde ettik. Bu da hem etkileşim oranımıza yansıdı hem de web sitesi ziyaret oranında artış yakalamamızı sağladı.

Bioprof Sosyal Medya
Bioprof Sosyal Medya

Sonuçlar

Kurucumuz Haydar Özkömürcü süreçle ilgili şunları söyledi: “Bioprof markası ile sosyal medya yönetim sürecimiz, markanın dijital dünyadaki etkileşimini ve görünürlüğünü artırma odaklıydı. Stratejilerimizin etkinliğini sürekli olarak izledik ve geliştirdik, böylece markayı büyütme hedefimize ulaştık.”

Ekim 2023’de başlayan çalışmalarımızdan bu yana Bioprof için 70’den fazla Instagram gönderisi ve 15’ten fazla reels yayınladı. Ayrıca UGC iş birlikleri ile marka güvenilirliği artırıldı ve çekilişler ile takipçi artışı sağlandı.

Yalnızca 6 ay süren yoğun içerik çalışmalarının ardından Mart 2024 itibarıyla Bioprof giderek artan bir büyüme görmeye başladı:

61.5

takipçi artışı

3.265

etkileşim oranı artışı

179

erişim oranı artışı

218

reklam gösterimleri artışı

Başarının Arkasındaki Ekip

Bioprof Sosyal Medya

Şebnem Duman

Sosyal Medya Uzmanı

Bioprof Sosyal Medya

Mehmet R. Yüksel

Grafik Tasarım Uzmanı

Sizinle de Başarıya İmza Atalım


  Close Menu
  Skip to content