Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Ajansı

Başarılı bir dönüşüm oranı optimizasyonu (conversion rate optimization) potansiyel müşterilerinizi, müşteriniz haline dönüştürmenize yardımcı olur.

Hemen Teklif Al
migros
GE
seninbankan
icisleri
hospitadent logo
yandex

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Ajansı

Şimdi Teklif Al

Ziyaretçilerinizi Takip Edin

Elinizde bulunan bütün metrikleri toplayıp, ardından bu metrikleri takip edin. Sonrasında belirli bir süre boyunca izlediğiniz bütün metriklerin optimizasyonunu yapmaya başlayın.

Web Sitenizde Yapılanları Hareketleri İnceleyin

Web sitenize gelen ziyaretçilerin sitenizde gerçekleştirdiği eylemleri inceleyin. Ardından ziyaretçilerin gerçekleştirdiği hareketleri anlamaya çalışın.

Yapacağınız Testlerin Planını Hazırlayın

Ekibinizle birlikte beyin fırtınası yapın. Araştırmalarınızı göz önüne alarak yapmanız gereken testleri planlayın.

Testleri Uygulayın

A/B test yapma vakti geldi. Planladığınız testleri artık uygulamalısınız. Size getiri sağlayan ve size zarar veren testleri analiz edip sürekli test yapmaya devam edin.

Müşterilerinizi Anlayabilmek İçin Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Ajansı

Başarılı bir dönüşüm oranı stratejisi (conversion rate optimization) oluşturduktan sonra, hedef kitlenize rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ama şunu unutmamalısınız ki başarılı bir dönüşüm oranı stratejisi oluşturmadan ziyaretçilerinizin hareketlerini ve sitenizde bulunan temel eksiklikleri inceleyemezsiniz. Sitenize trafik geliyor olması önemli ama sizin için daha önemli bir şey varsa o da sitenizi ziyaret eden kişilerin dönüşüm sağlayıp sağlamadığı.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (Conversion Rate Optimization) ile birlikte tesadüf, şans, böyle olsa daha iyi olur gibi düşünceler yerle bir oluyor. Dönüşüm oranı stratejisi oluşturduktan sonra ziyaretçilerinizin neden ve ne şekilde dönüşüm sağladığını rahatlıkla anlayabileceksiniz. Bu sayede dönüşüm oranı başarınızı hayal edebileceğinizden daha fazlasına taşıyabilirsiniz.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Nedir?

Pazarlama çalışmaları aracılığıyla web sitenize gelen ziyaretçilerden en fazla dönüşüm oranını elde etmeye yarayan optimizasyon çalışmasıdır.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Nasıl Yapılır?

Başlangıç aşaması her zaman için araştırma kısmı olmalı. Burada ısı haritası, anket gibi verilerden faydalanabilirsiniz. Araştırma aşamasında sitenizde bulunan sorunlarınızı öğrenebilirsiniz. Araştırma sürecinin ardından hipotez geliştirme kısmına geçmelisiniz. Son olarak da geliştirdiğiniz hipotezin sonuçlarını tekrar incelemelisiniz.

A/B Test Nedir?

A/B test, gerçekleştirdiğiniz yeni güncellemelerin sizi hedeflediğiniz gelire ne kadar yaklaştırdığını, uzaklaştırdığını veya gelirinizin hangi ölçüde olduğunu ölçümlemenize yarar.

Dönüşüm Oranı Optimizasyon Çalışmalarında A/B Test Nasıl Kullanılır?

A/B test aklınıza gelebilecek bütün güncellemelerde kullanılması gereken bir şeydir. A/B test aracılığıyla sitenize aynı anda gelen birden fazla ziyaretçi grubuna farklı farklı gerçekleştirdiğiniz güncellemeleri gösterebilirsiniz. Bu sayede hangi güncellemenin size daha fazla dönüşüm getirdiğini öğrenebilirsiniz.

Optimizasyon Çalışmaları Sonucunda Ciro Artar mı?

Eğer ki doğru bir dönüşüm optimizasyonu stratejisi ve doğru bir dönüşüm optimizasyonu çalışması yapıldıysa gözle görülür bir ciro artışı elde edeceksiniz. Burada size düşen iş bu işi bilen, growth kültürüne sahip bir ekiple çalışmak olmalı.

Optimizasyon Ne Kadar Sürer?

Genel optimizasyon 6 ay kadar bir vakit alacaktır. Başlangıçta çok fazla hata olacağı için süreç bu şekilde başlayacaktır. Genel hatalar düzeltildikten sonra ince işlere geçilir. Sonrasında ise değişen düzene adapte olmanız gerekir. Dünya sürekli değiştiği ve geliştiği için, her zaman yeni fırsatlar karşınıza çıkar. Aslına bakılırsa değişim ve gelişim sürecinden ötürü optimizasyon süreci sürekli olarak devam eder.

Optimizasyon Çalışmalarında (CRO) Neleri Test Etmelisiniz?

Dijital pazarlama çalışmalarınızda değişiklik yapmayı düşündüğünüz her noktayı test etmeniz gerekiyor. Bu web sitenizdeki herhangi bir değişiklik olabileceği gibi, reklam gruplarınız da olabilir. Daha net bir şekilde açıklamak gerekirse web sitenizde yer alan ürün detay sayfanızı test edebileceğiniz gibi Facebook reklamlarınız için hazırladığınız yeni görselleri de test edebilirsiniz. O yüzden muhakkak yaptığınız her güncellemeyi test edin. Yaptığınız A/B test sonucunda değişen dönüşüm oranlarını siz de fark edeceksiniz.

Optimizasyon Çalışmalarında Çalışacak Ekibin Yetkinlikleri Neler Olmalı?

Optimizasyon çalışmalarında çalışacak ekibin öncelikle growth kültürüne sahip olması gerekiyor. Ayrıca optimizasyon çalışmalarında yer alacak olan ekibin bilmesi gereken teknik araçlar da bulunuyor. Growth Hacking araçlarını kullanabilmeleri gerekmekte. 

Cremicro Growth Hacking Agency için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın