Profesyonel Google Reklam Yönetimi

Profesyonel Google reklam yönetimi bütçenizi en verimli şekilde kullanabilmenize ve kampanyalarınızdan pozitif yatırım getirisi elde edebilmenize yardımcı olur.

Hemen Teklif Al
Google Reklam Yönetimi
Google Reklam Yönetimi
Google Reklam Yönetimi
Google Reklam Yönetimi
Google Reklam Yönetimi
Google Reklam Yönetimi

Google Reklam Yönetimi

Şimdi Teklif Al

Arama Ağı

Ürün ve hizmetlerinizi onlarla doğrudan ilgilenebilecek kitlelere eriştirebilmek adına arama ağlarında kullanılan en doğru anahtar kelimeler belirlenmelidir.

Görüntülü Reklam Ağı

Görüntülü reklam ağlarında başarılı olabilmek için dönüşüm oranlarınızı artırabilecek kitleleri hedef alarak veriye dayalı reklam kampanyaları kurgulanmalıdır.

Alışveriş Reklam Ağı

Alışveriş reklam ağına yönelik oluşturulacak kampanyalarda klasik reklamlara kıyasla daha gelişmiş bir optimizasyon süreci izlenmelidir.

Video Reklam Ağı

Hedef kitlenizi ikna etme konusunda daha etkili yöntemlere ihtiyacınız varsa mutlaka verilere dayalı bir şekilde kurgulanmış video reklamlardan da faydalanmalısınız.

Cironuzu Artırmaya Yönelik Google Reklam Yönetimi

Google reklam yönetiminde veri bazlı yürütülen dönüşüm odaklı çalışmalar sayesinde cironuzu kısa sürelerde artırabilmek mümkündür. Bunu sağlayabilmenin ilk koşulu ise Google reklam yönetimi bütçesini doğru bir şekilde belirleyebilmektir. Google reklam yönetimi bütçesini doğru bir şekilde belirleyebilmek için reklam kampanyanızda kullanacağınız anahtar kelimelerin aylık arama hacimlerini ve tıklama başına maliyetlerini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ciro artırmaya yönelik Google reklam yönetiminde önem arz eden bir diğer konu da dönüşümleri saymaktır. Bu sayede kampanyanızın hangi aşamalarda ne kadar başarılı olduğunu da ölçebilme imkanına sahip olursunuz. Ayrıca kalite puanını artırarak tıklama başına maliyetleri düşürmek de etkili bir kampanya stratejisi olabilir.

Google Reklam Yönetimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Google Reklam Yönetimi Nedir?

Google Ads reklam yönetimi, dünyanın en büyük arama motoru olan Google üzerindeki reklam kampanyalarını gerek bütçe gerekse de performans açısından kontrol etmeyi ifade eder. Google yalnızca bilgi edinme ve araştırma yapma konularında değil aynı zamanda satın alma, fiyat karşılaştırma, karar verme ve içerik oluşturma gibi konularda da bir numaralı başvuru mercii. Bu ucu bucağı olmayan bilgi hazinesi artık neredeyse her türlü sürecin başladığı ve büyük ölçüde netleştiği bir numaralı kanal konumundadır. Bu bağlamda markalar için de bu devasa arama motoru pazarında kullanıcıların kararlarını etkileyebilmek adına başvurulan en önemli metotlardan birisi Google Ads kullanımıdır. Google Adwords reklam yönetimi daha fazla potansiyel müşterilere erişebilme, web sitelerine trafik çekebilme ve marka itibarını artırma konusunda kurumlara yardımcı olmaktadır.

Google Reklam Yönetimi İçin Web Sitenizin Olması Gerekir mi?

Google Ads reklam yönetiminde çevrimiçi ortamlarda yayınlamayı planladığınız reklamlarınız için web sitenize bağlantı vermeniz gerekmektedir. Bu bağlamda da Google reklam yönetimi için doğal olarak bir web sitesine sahip olmanız gerekecektir. Fakat bir web sitesine sahip olmadan Google reklamları yayınlayabilmek için bir işletme profili de yaratabilirsiniz. Daha sonra bu yolla bir yerel sayfa oluşturabilme imkanına sahip olursunuz. Bu sayede Google akıllı kampanyalar aracılığıyla reklamlarınızı yayınlamaya devam edebilirsiniz.

Google'da Üst Sıralarda Yer Almak İçin Google Reklam Yönetimi mi Yoksa SEO Hizmeti mi Almalıyım?

Google Ads reklam yönetimi ve SEO temelde aynı amaca hizmet etmektedirler. Fakat bu iki yöntemin de prensipler ve metodoloji bakımından birbirlerinden ayrıştıkları noktalar bulunmaktadır. Bu hususlar arasında en fazla dikkat çekenleri zaman ve para olarak karşımıza çıkmaktadır. Google reklam yönetimine kıyasla SEO uygulamaları web sitelerini arama motorlarında daha yüksek sıralara taşıyabilmek için uzun soluklu stratejilerden beslenir. Bu uzun soluklu stratejiler sayesinde de web sitenizin elde ettiği sıralama daha kalıcı hale getirilir. Bununla birlikte Google reklam yönetiminde ise web siteniz için elde edeceğiniz sıralama reklam bütçenizin tükenmesi ile birlikte eski haline dönecektir. SEO konusunda maliyet yaratabilecek en önemli unsurlardan birisi ise rekabetçi sektörlerde ücretli SEO araçlarından faydalanmanın zorunlu olmasıdır.

Google Reklam Yönetiminin Faydası Nelerdir?

Google reklam yönetiminin en büyük faydası dünyanın en güçlü arama motoru üzerinden hedef kitlenize çok seri ve pratik bir şekilde ulaşabilmenizdir. Google reklam yönetimi sayesinde web sitenize çekmeyi hedeflediğiniz trafik miktarını çok hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Bu durum doğal olarak en büyük katkıyı dönüşüm oranlarını üzerinde sağlayacaktır. Google Adwords reklam yönetimi aynı zamanda marka bilinirliğinizi ve itibarınızı çok hızlı bir şekilde artırabilmenize de olanak sağlamaktadır.

Google Adwords Reklam Yönetiminde Geri Dönüşleri Ne Zaman Almaya Başlarım?

Google Adwords reklam yönetiminin amacı markaları bütçelerinin el verdiği ölçüde sonuç ekranında en yükseklere taşımaktır. Bu sebeple bir Google Adwords kampanyası başlatır başlatmaz markanıza ait reklamlar ilgili arama sonuçlarında en üst sıralarda yer alacaktır. Google Ads reklam yönetimi için ayırmış olduğunuz bütçe tükenene veya kampanyayı sonlandırmaya karar verene kadar da reklamlarınız bu şekilde görüntülenmeye devam edecektir.

Google Adwords Reklam Yönetimi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Google Adwords reklam yönetimi için günlük bazda ortalama bir bütçe belirleyebilirsiniz. Bu bütçeyi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken iki temel konudan birisi bir günde Google reklam yönetimi için ne kadar para harcayabileceğinizdir. Bir diğer önemli husus ise Google Adwords reklam yönetiminde elde etmeyi amaçladığınız hedeflerinizdir. Bu iki unsuru göz önünde bulundurmak suretiyle kendinize bir Google Adwords reklam yönetimi bütçesi belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz bu günlük ortalama reklam bütçesini istediğiniz zaman değiştirebileceğinizi de aklınızda bulundurun. Google, Adwords reklam yönetimi kampanyalarına yeni başlayanlar için günlük 10 TL ile 50 TL arasında bir ortalama bütçe belirlenmesini tavsiye etmektedir.

Anahtar Kelime Nedir?

Google reklam yönetiminde anahtar kelimeler son derece önemlidir. Çünkü reklamlarınız, belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri içeren arama sorgularına ait sonuç ekranlarında gösterilecektir. Bu sebeple Google reklam yönetiminde reklamlarınızın doğru kişilere gösterilmesi için anahtar kelimeleri belirleme aşamasında hedef kitle analizi yapmak gerekmektedir. Bu sayede Google Ads reklam yönetimi bütçeniz, ürün veya hizmetlerinizle ilgilenmeyecek kişilere gösterilerek boş yere tüketilmeyecektir. Reklamlarınızın doğru kitlelere gösterilmesi kampanyadan elde edeceğiniz dönüşüm oranlarının artmasını doğrudan etkileyen bir unsurdur.

Tıklama Başına Maliyet Nedir?

Google Adwords reklam yönetiminde bir reklam teklifinde bulunmanızla birlikte reklamlarınıza her tıklandığında bütçenizden bir ödeme gerçekleştirirsiniz. Bu bağlamda tıklama başına maliyet de reklamlarınıza yapılacak her bir tıklama başına ödemeyi teklif ettiğiniz en yüksek tutarı ifade etmektedir. Bu tutarı aynı zamanda teklif ayarlamaları belirleyerek veya geliştirilmiş tıklama başına maliyeti kullanarak da değiştirebilme olanağına sahipsiniz.

Google Reklamlarında Tıklama Başına Maliyetler Ne Kadardır?

Google reklamlarında tıklama başına maliyeti hesaplayabilmek için kullanabileceğiniz birkaç farklı formül bulunmaktadır. Bu formüllerden birisini kullanarak Google reklamlarınız için ortalama tıklama başına maliyeti kolayca belirleyebilirsiniz. Bunlar arasında Google’ın da kullanılmasını tavsiye ettiği yöntem şu şekildedir: Ortalama tıklama başına maliyet = tıklanmalarınızın toplam maliyeti / toplam tıklama sayısı

Google Ads Reklam Yönetimi Kapsamında Remarketing Hizmeti Sağlıyor musunuz?

Google Adwors reklam yönetimi kapsamında toplanan verilerin web sitenizin trafiğini ve dönüşüm oranlarınızı artırma amacıyla kullanılabilmesi için mutlaka remarketing hizmeti de almanız gerekmektedir. Bu bağlamda bizler de Google Adwords reklam yönetimi ile web sitenize çekmiş olduğunuz ziyaretçilerinize tekrar görünürlüğünüzü sağlama amacıyla remarketing hizmeti de sağlamaktayız.

Google Reklam Yönetimi Hizmetini Verdiğiniz Paneli Biz de Görebilir miyiz?

Çözüm ortaklarımıza sunmuş olduğumuz Google Adwords reklam yönetimi hizmetinin her aşamasını izleyip sürece ortak olabilmeleri bizler için son derece önemli bir konudur. Bu sebeple çalışmalarımızda Google Adwords reklam yönetimi paneline çözüm ortağımızı da yönetici olarak ekleyip süreçle ilgili her aşamayı sıcağı sıcağına takip edebilmelerine olanak tanımaktayız.

Arama Motoru Pazarlamasında Uzmanlaştığımız Araçlar

Google Reklam Yönetimi

Google Ads

Google Reklam Yönetimi

Bing Ads

Google Reklam Yönetimi

Apple Search Ads

Google Reklam Yönetimi

Amazon Native Ads

Google Reklam Yönetimi

Yandex.Direct

Google Reklam Yönetimi

Google SA360

Cremicro Growth Hacking Agency için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın