Skip to main content

Sosyal medya yönetimi etkileşim ve trafik üzerine kuruludur. Gönderilerinizin daha çok kişiye ulaşması, daha fazla etkileşim alması ve dönüşümlere yansıması beklenir. Peki instagram hesap büyütme teknikleri neler biliyor musunuz? Sosyal Medya Ajansı instagram hesap büyütme çalışmalarını nasıl yapıyor? Öğrenmek isteyenleri yazımıza alalım ve instagram hesap büyütme teknikleri hakkında 4 önemli önerimizi paylaşalım.

Instagram Canlı Yayın

Instagram Canlı Yayın

Canlı Yayınlarınıza Konuk Alın

Öncelikle eğer instagram hesap büyütme çalışması yapacaksanız gündemi doğru yorumlamalı ve doğru araçları kullanmalısınız. Bu yazının ilk tavsiyesi canlı yayımlar olacak. Bir canlı yayım yaparak deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Peki canlı yayını nasıl yapmalısınız? Elbette yapmanız gereken tek şey “canlı yayın başlat” butonuna basmak değil. Öncelikle bir araştırma yapın, sektörünüze, hedef kitlenize ve takipçilerinize uygun bir konuk belirleyin. Konuğun en az sayfanız kadar popüler bir sayfaya sahip olmasına, markanıza uygun olmasına ve belirli bir tema üzerinde konuşmasına dikkat edin. Konuk aldığınız hesabın instagram hesap büyütme yöntemlerinde işe yarayabilmesi için yeteri kadar duyuru yaptığınızdan emin olun. Canlı yayımları önceden programın içeriği ile birlikte her iki hesapta da duyurun. Yapacağınız yayım için merak uyandıran içerikler paylaşarak katılımın artmasını sağlayın.

Bu sayede daha çok kişiye ulaşmış ve hesabınızı duyurmuş olursunuz. Karşılıklı olarak karlılık elde edeceğiniz konuk alma çalışmalarını için pandemi döneminde avantaja çevirebilirsiniz. Yüz yüze görüşmelerin azaldığı ve dünyanın online platformlara döndüğü bu süreçte yayımlarınız daha çok izlenecektir. Ayrıca mutlaka yayım yapacağınız saati de etkileşim saatlerine göre seçin. Öğle saatinde sizi kalabalık bir güruhun izlemesini bekleyemezsiniz değil mi? En etkili canlı yayım saatleri akşam saatleridir. Hedef kitlenize göre o gün o saatte büyük bir maç, etkinlik, lansman ya da meşhur bir dizi olmamasına dikkat edin. Hedef kitlenizin takip ettiğini düşündüğünüz başka bir online etkinlikle pişti olmamaya çalışın. Canlı yayım konuklarınız artıkça instagram etkileşimleriniz de artacak. Çünkü algoritma sizi bir cazibe merkezi olduğunuzu ve insanların size ilgi gösterdiğini düşünecek. Böylece gönderilerinizin de gösterim şansı artmış olacak.

Paylaşmaya Değer Bir Instagram Yarışması Düzenleyin veya Hediye Verin

Size daha fazla kişinin ulaşmasını istiyorsanız instagram hesap büyütme teknikleri içerisinde bulunan çekiliş ve yarışma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Herkes hediye ürünleri sever ve sadece promosyon bardağı çok güzel olduğu için çay almışlığımız vardır değil mi? 🙂 İşte instagram çekilişleri de tam olarak böyle. Size ilgi duymayan biri bile daha önce etkileşime girmemiş olsa dahi çekiliş ve yarışmaya katılacaktır. Genel olarak eğlenmeyi, kazanmayı ve ücretsiz ürünleri sever yapıdayız. Bu insanı özellikleri değerlendirmek ve instagram hesap büyütme çalışmaları yapmak için harika bir fırsat. Öncelikle yarışma veya çekilişin şartlarını belirlemelisiniz. Bunu yaparken hediye vereceğiniz ürün veya hizmetin detaylarını da belirlemeyi unutmayın. Teslim tarihi, veriliş biçimi, hak kullanım şartları vs. Önemli ayrıntılardır. Verilen hakkın kullanım süresi ile devredilip edilemeyeceğini, paraya çevrilip çevrilemeyeceğini anlatan bir kampanya şartnamesi hazırlayın.

Ardından dikkat etmeniz gereken şey insanlar katılmalarını sağlamak için sebep vermek. Onları teşvik etmek, cesaretlendirmek ama en önemlisi heyecanlandırmak. Bu aşamada “şansını kaçırma”, “hadi hemen katıl” gibi teşvik edici içeriklerle beslemeyi unutmayın. Bu sayede birçok doğru insanla etkileşim yaratacak, trafik oluşturacak ve algoritmanın dikkatini çekmeye başaracaksınız. Sizinle etkileşime giren insanları gördüğü zaman artık sizi daha çok kişiye önermeye başlayacaktır. Üstelik gönderilerinizin daha çok kişiye ulaşması da kolaylaşacak. Ancak tüm bu avantajlara ulaşmak için sahte takipçi gönderen düşük kaliteli influencerlar ile iş birliği yaparsanız hem bot takipçileriniz olacak ve sayfanızın en değerli verisini; analizlerinizi kaybedeceksiniz hem de itibarınız zarar görecek. Marka algınızı küçültmeyen ve sahte takipçi etkileşimleri ile verilerinizi şaşırtmayan yöntemleri kullanın. İş birliği yapmak istediğiniz influencer varsa kendi ile direkt görüşebilirsiniz. Aracı hesaplar, düşük güven veren profiller ve sahte bot takipçilerle lütfen uğraşmayın.

Instagram Hesap Büyütme

Instagram Hesap Büyütme

Yeniden Hedefleme Kitleleri Oluşturmak için Potansiyel Müşteri Oluşturucular Sunun

Sosyal medya trafiğinin en değerli olanı yeniden pazarlama için kullanılan kısmı. Bu trafik hem dönüşüme etki etmeye çok müsaittir hem de en doğru verileri sunar. Bu pazarlama türünden yararlanmak için sosyal medya içerikleri ile yeni kitleler edinmeli ve onları elde tutmayı başarmalısınız. Birinci önceliğiniz fayda sağlamak olmalıdır. Ayrıca instagram hesap büyütme teknikleri içerisinde en sık dillendirdiğimiz nokta fayda sağlamaktır. Sizi takip etmeleri için sebep yaratmak. Bu tamamen markanıza ve sizin hayal gücünüze göre değişir. Ancak bizim önerilerimiz ücretsiz analiz hizmeti, ücretsiz proje tespiti, bülten üyeliği, bilgi aboneliği gibi bazı başlıklarda onlara hizmet verebilmeniz. Markanızın fayda odaklı çalışmalarından yararlanabilmek için sosyal medyayı zorunlu tutabilirsiniz. Mesela bülten üyelikleriniz sosyal medyadan duyurabilir, indirim ya da giriş kuponunu sosyal medyadan verebilirsiniz. Eğer bu tarz hizmetleriniz olacaksa profil açıklamasında yazmanızı tavsiye ederiz. Daha kolay ve hızlı bilgilendirme sağlayacaktır. Bu sayede instagram hesap büyütme teknikleri ile yeni hedefler yakalayabilir ve bu hedeflemeleri yeniden pazarlamada kullanabilirsiniz. Önemli olan tek şey, insanların sizi takip etmeleri için sebep yaratmak.

Instagram Reklamlarını Kullanın

Son olarak, instagram hesap büyütme teknikleri içerisinden 3 maddeyi tamamladık ve 4. maddeye geldik. Öncelikle şunu bilmenizi isteriz ki instagram hesap büyütme için etkili yönetim ve içerik tek başına yetmeyecektir. Elbette bu kalemler çok önemli ancak reklamla desteklemezseniz ne yazık ki hiçbir işe yaramayacak sadece sayfanızda duracaktır. Bunun olmasını elbette istemezsiniz, instagram hesap büyütme çalışmaları yaparken her zaman reklam bütçesini düşünmeli ve ona imkan yaratmalısınız. Hatta bunun için bir Reklam Ajansı desteği almak çok daha verimli sonuçlar sağlayacaktır. Online reklamların gücü tüm çalışmaların üzerinde, çünkü algoritma doğal trafik ve etkileşimleri son yaptığı güncellemede bitirme noktasına getirdi. Sonuç olarak, daha çok insana ulaşmak ve etkileşim yakalamak için mutlaka reklam bütçesi ayırmalı ve profesyonel olarak reklam çıkmalısınız. Nasıl reklam çıkacağınızı bilmiyorsanız bütçenizi riske atmak yerine mutlaka profesyonel Sosyal Medya Ajansı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Gülce Genç

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım ön lisans ve Anadolu Üniversitesi Reklamcılık bölümü lisans mezunu. 2021 yılından beri Cremicro Growth Hacking Ajansı'nda Büyüme Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Google Ads ve Google Analytics sertifikaları bulunmaktadır.

Leave a Reply