Skip to main content

Kurumsal Eğitim Firması

Gösterimlerde %3.338 Dönüşümlerde %2.933 Artış Yaşadı.

Genel Bakış

Türkiye’nin en büyük eğitim firmalarından biri olan marka, uzaktan eğitim içerikleri ile bilginin herkes tarafından erişilebilir olmasını sağlamıştır. Kurumsal eğitim firması olarak çeşitli eğitimlere erişimi kolaylaştırmaktadır.

“İşletmemizin dijital varlığını güçlendirmede Cremicro ile çalışmak son derece olumlu bir deneyim oldu. SEO konusunda gösterdikleri uzmanlık, web sitemizin kullanıcı deneyimini iyileştirmemize ve hedef kitlemize daha etkili bir şekilde ulaşmamıza olanak tanıdı.”

Markanın Sorunları

Markayla ilk tanıştığımızda dijital dünyaya yeni açılan ve bu yolda desteğe ihtiyaç duyan bir firmayla karşılaştık. Reklam vermeye başlamadan önce ilk olarak bazı sorunlarla karşılaştık.

 • Reklam verebileceğimiz uygun landing sayfaları yoktu.
 • Web sitesi hızı reklam sağlığını olumsuz etkileyecek düzeydeydi.

Ekibimiz şunları yapmak için yola çıktı:

 • Anahtar kelime araştırmamız sonucunda belirlediğimiz kampanya ve reklam gruplarına uygun landing sayfaları oluşturduk.
 • Sitenin hızını artırarak reklamların olumsuz etkisine ve olası yüksek maliyetlere karşı önlem aldık.

Çalışmalarımız Temmuz 2021 tarihinde başladı. 2 yıl sonra marka, lead oranlarında %2.933 artış yaşadı.

Çözüm 01: Google Ads

Google arama reklamları konusunda B2C eğitim şirketleri ile aramıza bir çizgi çizmek için anahtar kelime araştırması yapmak. Markamız B2B firması olduğu için arama ağı reklamlarımızı Udemy gibi şirketlerden keskin bir şekilde ayırmamız gerekiyordu.

Sürecin başından itibaren rakiplerimizi gözlemledik. Hangi kanallarda ve kelimelerde reklam verdiklerini takip ettik, kullandıkları dili inceledik ve sektörde fark yaratmak için çalıştık.

Reklamlarımızı yakından takip ederken Hotjar ve Optinmonster gibi araçları kullanarak landing sayfalarımızı düzenli olarak geliştirdik. Bu sayede çektiğimiz trafiği en verimli şekilde yönlendirmeyi ve dönüşüm oranlarını arttırmayı başardık.

Kurumsal Eğitim Sektörü

Çözüm 02: Meta Reklamları

Google reklamlarıyla başlayan reklam operasyonumuz, potansiyel kitlelerimizi yakalamak için Meta kanallarına da yöneldi. Özellikle Meta üzerinde yürüttüğümüz başarılı kampanyalar sonucunda dönüşüm oranlarımızda ciddi bir artış oldu.

Bu aşamada ekibimiz:

 • Kurumsal imaja ve hedef kitleye uygun çeşitli görsel tasarım çalışmaları yaptı. Bu varyasyonlar arasında en iyi performansı veren grubu A/B testleri ile belirledi.
 • Devam eden süreçte bu grubun tasarım dilini görsel tasarımlara da uyarlayarak kurumsal imajı daima korudu.
 • Süreç boyunca hedef kitleden alınan geri bildirimlere göre performansı artıracak çeşitli metin ve görsel kombinasyonlara devam edildi.
 • Hedef kitlenin tasarımlardan sıkılmasını önlemek ve izleyiciyi dinamik tutmak için tasarımları periyodik olarak güncelledi.
Kurumsal Eğitim Sektörü

Çözüm 03: LinkedIn Reklamları

Google ve Meta reklamları konusundaki çalışmalarımızın başarısı, reklam kanallarımızı genişletmemize olanak sağladı. Markanın hedef kitlesinin LinkedIn’de olması ekibimizin LinkedIn reklamlarına başlamasını sağladı.

Bu süreçte hedef kitlemizin iş unvanlarını hedefledik. Bu sayede doğru kişilere ulaştık.

Kurumsal Eğitim Sektörü

Sonuçlar

“Ajansın kurucusu Haydar Özkömürcü bu süreçle ilgili şunları söyledi: “Geliştirdiğimiz reklam stratejileriyle marka adına büyük bir başarıya imza attık. Performans pazarlama uzmanlarımız ile markanın Kıdemli Danışmanı arasındaki koordinasyon oldukça iyiydi.”

Temmuz 2021’de başlayan dijital reklam çalışmalarımızdan bu yana 223 reklam kampanyası oluşturuldu. Bu süreçte pek çok farklı reklam türü denendi ve iyileştirmeler yapıldı.

İki yıl süren yoğun reklamların ardından Kasım 2023 itibarıyla marka giderek artan bir büyüme görmeye başladı:

3.338

görünürlük artışı

2.933

dönüşüm oranı artışı

1.243

tıklama artışı

75

CPC düşüşü

Başarının Arkasındaki Ekip

Kurumsal Eğitim Sektörü

Gülce Genç Serez

Büyüme Yöneticisi

Kurumsal Eğitim Sektörü

Enise Ürek

Performans Pazarlama Uzmanı

Kurumsal Eğitim Sektörü

Mehmet Recep Yüksel

Grafik Tasarım Uzmanı

Sizinle de Başarıya İmza Atalım






  Close Menu
  Skip to content