Skip to main content

Kurumsal Etkinlik

Kurumsal etkinlik hizmetimiz ile ekip dinamiklerinize uygun stratejik kurgular tasarlıyoruz. Bizimle iletişime geçin, kurumsal kimliğinize uygun etkinlik çözümleri üretelim.

Hemen Teklif Al
Kurumsal Etkinlik
Kurumsal Etkinlik
Kurumsal Etkinlik
Kurumsal Etkinlik
Kurumsal Etkinlik
Kurumsal Etkinlik

Kurumsal Etkinlik Hizmeti

Şimdi Teklif Al

İç İletişim Etkinlikleri

Şirketlerin yetenekli ve deneyimli çalışanları elde tutmak, mutlu ve uyumlu ekiplerin verimliliğini artırmak gibi birçok hedefi vardır. Çalışanlar ise yaratıcılıklarının ve yeteneklerinin farkında olan, onları önemseyen ve büyüyebilen işverenler arar. Bu nedenle şirketler, çalışanları için özel organizasyon ve etkinliklerin planlayarak iç iletişim etkinlikleri hizmetlerini tercih eder.

Lansman

Lansman, bir şirket veya üretici tarafından piyasaya sürülen yeni bir ürün veya hizmeti tanıtan kurumsal bir pazarlama etkinliğidir. Bu tür organizasyonlarda ürün veya hizmet genellikle potansiyel müşterilerle ilk kez buluşur. Lansmanlar genellikle etkinlik ve içerik için özel olarak seçilen bir lokasyonda, belirli bir zamanda, mekanın fiziksel özelliklerine göre önceden davet edilen hedef grupları tanımlamaya uygun bir katılımcı profili ile yapılır.

Bayi Toplantısı

Bayiler, bulundukları bölgede şirket adına hareket eder ve şirketin ürün veya hizmetlerini satar. Bu nedenle bayi toplantısı hizmetimizi tercih ederek bayilerinizin sunduğu hizmet ve ürünler hakkında düzenli olarak bilgi ve değerlendirmeler alabilirsiniz.

MICE

MICE hizmeti sunan ajansımız, kurumsal müşterileri ve çalışanlarını hedef kitlesine uyarlayarak, konferans ve konferans ulaşımından konaklamaya, sahne düzenlemelerinden ses sistemlerine ve tabii ki dijital hizmet ve yazılımlara kadar onlarca hizmet sunmaktadır. Bu süreçte organizasyonla ilgili tüm süreçleri takip ediyoruz. Dijital aktivite, ayrılmaz bir parçası olarak etkinlik web siteleri, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi dahil olmak üzere bir dijital ajanstan beklenen tüm süreçleri içeren bir hizmet sunuyoruz.

Kurumsal Etkinliklerinizi Profesyonel Ekibimizle Yönetiyoruz

Profesyonel deneyimi ile Cremicro kurumsal etkinlik ekibi, başından sonuna kadar yürüttüğünüz her projeye kişisel olarak eşlik eder. Sonuç ve maliyet odaklı yaratıcı ve entegre bir iletişim çözümü ile ajansımız, desteklediği markaların performansına değer katar. İş aşkı, profesyonellik, çalışkanlık, hizmet odaklı ekibimiz, yürüttüğü projelerde fark yaratır. Bu açıdan ajansımız, tasarım ekibi ile birlikte her türlü etkinliğin konsept ve mekan koordinasyonunu üstlenir, kurumsal markanın kimliğini vurgulayan çağdaş ve formal etkinlikler tasarlar ve uygular. Süreç yönetimi konusunda edindiğimiz tecrübe sayesinde ise sizlerden biri olarak çalışmayı ve sizler için unutulmaz bir an yaratmayı planlıyoruz. Bu bağlamda kurumsal etkinlerinizi şu faktörler çevresinde yürütüyoruz: Müşteri Odaklı Olma, Kaliteli Hizmet, Kreatif Tasarımlar Yaratma, Özveri ve Empati Gösterme, Bilgi ve Tecrübe, Güven.

Geleceğe ayak uydurmak isteyen, çalışan memnuniyetini ve verimliliğini ön planda tutan bir şirket, çalışanlarıyla ortak bir dil konuşmayı başarabilir. Ayrıca bu sayede çalışanlarının ne istedikleri hakkında da bilgi sahibi olabilir. Bu gibi amaçlarla oluşturulan kurumsal etkinlik, bir şirketin geçmişini, değerlerini ve hedeflerini çalışanlarına, yöneticilerine, müşterilerine ve paydaşlarına sunmasının bir yoludur. Ancak kurumsal bir etkinlik düzenlemenin doğaçlama olamayacağını vurgulamak önemlidir. Tam da bu noktada bizimle iletişime geçebilirsiniz. Beraberce kurumsal kimliğinize uygun bir kurumsal etkinlik planlamasını profesyonel ve stratejik kurgu ile planlayabiliriz.

Kurumsal Etkinlik Organizasyonu Nedir?

Kurumsal etkinlik, şirketlerin çalışanları veya müşterileri ile etkileşim kurması için etkili bir yoldur. Ancak etkinlik yönetimi söz konusu olduğunda tanımı kolaydır. Özünde etkinlik yönetimi, bir etkinliği planlama sürecidir. Bu; yüz yüze, sanal olarak veya karma olsun herhangi bir etkinlik türü olabilir. Tıpkı diğer terimler gibi her projenin kapsamı ve temel ayrıntılar sektöre, şirket büyüklüğüne ve daha çeşitli etkenlere bağlı olarak değişir.

Kurumsal etkinlik, bir şirket tarafından desteklenen ve çalışanlarına veya müşterilerine odaklanan bir etkinliktir. Kurumsal etkinlik düzenlemenin birçok nedeni vardır:

 • Kuruluş tarafından tanıtılan çeşitli kavramlar hakkında personeli veya halkı eğitmek
 • Çalışanları çalışmaları için ödüllendirerek motive etmek
 • Müşteriler, çalışanlar veya her ikisi ile birlikte çeşitli şirket kilometre taşlarını kutlamak
 • Şirket içinde önemli bir organizasyonel değişikliği işaretlemek

Kurumsal etkinlik işletmeler için oldukça önemlidir. Bu etkinlikler, yenilikçi ve vizyon sahibi şirketler tarafından düzenlenen etkinliklerdir. Bu nedenle kurum içinde ve dışında etkinliklere ev sahipliği yapan şirketler, müşterilerine ve sektördeki diğer üyelere yenilikçi olduklarına dair mesajlar göndermektedir.

Kurumsal Etkinlik Ajansı Nedir?

Kurumsal etkinlik ajansı, çalışanları motive etmek, üretkenliği artırmak, iş başarısını kutlamak, yeni ürünler başlatmak ve çeşitli etkinliklerini kutlamak için kurum içi personel veya kurumsal müşteriler için bir organizasyon düzenler. Genellikle bu ajanslar organizasyon için organize edilmiş üç departmana sahiptir.

 • Ön organizasyon aşaması
 • Organizasyon aşaması
 • Organizasyon sonrası aşama

Bu aşamaların her biri çok önemlidir. Bu ajansları önemli kılan ayrıntılar ve yönler ise aşağıdaki gibidir:

 • Zaman çerçeveleri, bütçeler ve etkinlik gereksinimleri gibi müşteri beklentilerini kesinlikle takip ederler.
 • Müşteriler ile beraber çalışır onların fikir ve isteklerini belirli bir amaç için birleştirirler. Ancak düşünülen fikir gerçekten mümkün değilse nedenini açıklayarak çeşitli seçenekler sunarlar.
 • Müşterilere açıktırlar ve etkinlik hazırlığının durumu ve nihai planlar hakkında onları bilgilendirir.
 • Kaliteli eğlence, deneyimli ve kalifiye teknik kadro ile hizmet verirler.

Kurumsal Etkinlik Türleri Nelerdir?

En popüler kurumsal etkinlik türleri aşağıdaki gibidir:

 • Konferans: Bir konferansın temel amacı, hedef kitlelerle bağlantı kurmak ve genellikle onları eğitmek veya motive etmek için onlara ilgili bilgileri vermektir. Ayrıca katılımcılar arasında ağ oluşturma ve iş birliğini teşvik etmek için iyi fırsatlardır. Konferanslar genellikle en az bir tam gün sürer. Konferans merkezlerinde veya otellerde yapılır ve bir açılış konuşmacısının yanı sıra farklı konularda birçok başka konuşma oturumu içerir.
 • Ürün lansmanı: Lansmanlar, adından da anlaşılacağı gibi şirketin sunduğu yeni bir ürün veya hizmeti duyurmak amacıyla gerçekleştirilen kurumsal etkinliklerdir. Rolleri genellikle potansiyel müşterileri ve medyayı yeni ürün veya hizmet hakkında bilgilendirmektir. Bununla birlikte şirketler, farkındalık düzeyini lansmana fiilen katılan kişilerin ötesine taşımayı da hedefler.
 • Fuar: Bir ticaret fuarının temel amacı genellikle şirketleri potansiyel müşterilerle buluşturmaktır. Bazı şirketler, belirli bir endüstride lider bir isim imajını sağlamlaştırmanın bir yolu olarak bir ticaret fuarına ev sahipliği yapmayı veya katılmayı da seçebilir. Genellikle büyük iç veya dış mekanlarda yapılırlar ve çeşitli şirketler alan, reklam ve potansiyel konuşma fırsatları için ödeme yapar.
 • Tören: Bu tür bir etkinliğin amacı, şirketin çalışanlarına veya müşterilerine takdirini göstermektir. Genellikle gayri resmidirler ve meydana gelebilecek çok çeşitli potansiyel faaliyetler vardır. Bir takdir etkinliği için en popüler mekanlardan bazıları restoranlar, tiyatrolar, spor salonları, müzik mekanları, popüler etkinlikler ve tatil yerleridir.
 • Ekip oluşturma faaliyeti: Şirketler, çalışanların motivasyonunu artırmak ve iş birliğini geliştirmek için ekip oluşturma etkinlikleri düzenler. Çalışanlarına resmi olmayan bir ortamda zaman geçirme ve kişiliklerinin profesyonel olmayan yönlerini tanıma fırsatı verir. Ekip oluşturma etkinliklerinin çoğu açık havada, genellikle doğal ortamlarda yapılır ve uzman şirketler tarafından organize edilir.
 • Kurul toplantısı: Yönetim kurulu toplantıları, bir kuruluşun yönetim kurulu üyelerinin bir araya gelip şirketin faaliyet ve performansını gözden geçirmesi için fırsatlardır. Yönetim kurulu üyeleri, şirketin gelecekteki stratejilerine ilişkin sonuçlar çıkarmak için genellikle yönetim kurulu toplantılarından sonra çıkarılan sonuçları kullanır. Genellikle belirli zaman aralıklarında yapılırlar ve yerleri organizasyonun büyüklüğüne bağlıdır.
 • Hissedar toplantısı: Hissedar toplantıları, şirketin operasyonel performansını, stratejilerini ve gelecekteki hedeflerini hissedarlarına sergilemesinin bir yoludur. Bu organizasyon türü ve hissedar sayısına göre küçük çaplı toplantılardan büyük çaplı organizasyonlara kadar çeşitlilik göstermektedir. Şirketin temel amacı, hissedarlarının geleceğe olan inancını korumaktır.
 • Kongre: Kongreler yapı olarak konferanslara benzer ancak belirli bir konuya odaklanma eğilimindedir. Genellikle belirli bir alandaki uzmanların bir araya gelip o alanla ilgili çeşitli konuları tartışmaları için bir fırsattır. Belirli bir niş içinde yeni kavramları ve uygulamaları öğrenme fırsatı verildiğinde, şirketler becerilerini genişletmenin bir yolu olarak çalışanlarını genellikle kongrelere gönderir.
 • Ödül töreni: Bu etkinlikler ya çalışanlarını, tedarikçilerini, müşterilerini ve diğer paydaşlarını ödüllendirmenin bir yolu olarak belirli bir şirket tarafından ya da belirli bir zaman diliminde en iyi performans gösterenleri kutlamak için tüm endüstri tarafından düzenlenmektedir. Ödül törenleri morali yükseltir ve genellikle şirketle ilişkileri daha keyifli hale getirir.
 • Spor turnuvaları: Şirketler, çalışanları ve ailelerini birbirleriyle etkileşime sokmanın bir yolu olarak çalışanları arasında veya departmanlar arasında çeşitli spor turnuvaları düzenler. Kurumsal spor etkinlikleri, aynı sektördeki daha fazla şirketin çalışanlarından bazılarını dostane bir rekabette kendilerini temsil etmeleri için gönderdiği etkinliklerdir.

Kurumsal Etkinliklerin Şirkete Yararları Nelerdir?

Kurumsal etkinlik, çalışanlara mola veren, yoğun çalışmalarda moral ve motivasyonlarını artıran etkinliklerdir. Bazen piknik organizasyonları, bazen şenlik kokteylleri, çalışanların iş verimliliğini artırmak için eğlenceli bir şekilde sunulmaktadır.

Bir şirketin her biriminin ve her çalışanının bir bireyden çok ekip ruhuyla hareket ederek bütünün parçası olması, şirketin iletişimini artırır. Takım ruhu ve motivasyonel faaliyetler arzu edilen iletişimin gerçekleşmesini sağlar. Yetenek yöneticileri, ekip ruhu ve şirket çalışanlarına yönelik planlı motivasyon faaliyetleri ile çalışanların eğlenceli bir ortamda bilinçli ve başarılı olmalarını sağlar.

Planlanan oyun veya aktiviteler sonucunda risk faktörleri belirlenir ve sonuç odaklı çalışmalar ile takım ruhunun oluşmasını engelleyen hususlar belirlenir ve stratejiler geliştirilir.

Kurumsal Etkinliklerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Başarılı bir kurumsal etkinlik, güçlü ve etkili reklamcılıkla doğru orantılıdır. Bu nedenle etkinliğinizi geleneksel sosyal medya ve dijital kanallar aracılığıyla başarılı bir şekilde tanıtmak ve hedef kitlenizde daha fazla kişiye ulaşmak önemli bir adımdır. Bir ürün veya hizmeti tanıtmak için hazırlanan içerikler dikkat çekici ve özgün olmalıdır. Bunun yanı sıra aşağıdaki dikkat etmek gerekir:

 • Doğru hedefleri belirlemeniz gerekir.
 • Bu aktiviteyi neden yaptığınızı bilmelisiniz.
 • Etkinlik için harcadığınız bütçenin onayını istemeniz gerekir.
 • Hangi mesajı iletmek istediğinize karar vermelisiniz.
 • Pazarlama gücünüzden en iyi şekilde yararlanmak için yaratıcı düşünmelisiniz.
 • Profesyonel bir şirketten planlarınız konusunda size yardım etmesini istemelisiniz.
 • Etkinlik sonrası geri bildirimi takip etmelisiniz.

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Sefer GülçiçekKurumsal İletişim Müdürü

Markalarımız, profesyonel dijital ajans desteğine ihtiyaç duyduğunda, birçok ajans ile yaptığımız mülakatlar sonrasında Cremicro ile çalışmaya karar vermiştik. Aradan 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek ve sonuçlarını görmek memnuniyet verici.

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın


  Close Menu
  Skip to content