Skip to main content

Landing Page Tasarımı

Açılış sayfalarınız, pazarlama ve reklam çalışmalarınızda kritik bir rol oynar. Profesyonel landing page tasarımı hizmetleri ile bu sayfaların etkisini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Cremicro’nun özel landing page tasarımlarıyla satışlarınızı, olası satış kalitenizi ve gelirinizi artırabilirsiniz.

Hemen Teklif Al
Landing Page Tasarımı
Landing Page Tasarımı
Landing Page Tasarımı
Landing Page Tasarımı
Landing Page Tasarımı
Landing Page Tasarımı

Landing Page Tasarım Hizmetleri

Şimdi Teklif Al

UX Tasarım

UX tasarım, kullanıcılara anlamlı ve alakalı deneyimler sağlayan ürünler oluşturmak için kullanılır. Bu, ürünü edinme ve entegre etme sürecinin tamamının tasarımını içerir. Ajansımız bünyesinde çalışan UX tasarımcıları ise tasarım aşamasında ‘Neden, Ne ve Nasıl’ sorularını göz önünde bulundurur. Bu bağlamda kullanıcıların bir ürünü neden benimseyeceklerini, bu ürünle ne yapabileceklerini ve ürüne nasıl erişebileceklerini tasarıma dahil ederler.

Responsive Tasarım

Responsive tasarıma sahip bir web sayfası, herhangi bir cihaz aracılığıyla otomatik olarak görüntülenebilir. Diğer bir deyişle, web sayfaları herhangi bir ekrana veya cihaza uyacak şekilde değişir. Elbette sizin kitlenizde farklı cihazlardan ve konumlardan internetten arama yapıyor. Ziyaretçilerinizin sitenizde hoş bir deneyim yaşamasını sağlamak amacıyla responsive tasarım hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Özel Tasarım

Ekibimizin becerileri, başarılı olmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm unsurlarla güçlü bir landing page tasarımına sahip olmanızı sağlar. İlgili başlıklar, ilgi çekici içerik, yüksek kaliteli görüntüler ve uygun tasarımlar ile size özel bir tasarım ortaya çıkarıyoruz.

Dönüşüm Odaklı Tasarım

Uzmanlarımız yalnızca yenilikçi tasarıma odaklanmakla kalmaz aynı zamanda kullanıcı deneyiminin özelliklerini de dikkate alır. Daima tasarımlarımız aracılığıyla dönüşümlerinizi artırmanıza nasıl yardımcı olabileceğimize odaklanıyoruz.

Cironuzu Arttıracak Landing Page Tasarımınızı Yapalım

Web sitenizin landing page tasarımı, hedef kitleniz için ilk önemli noktadır. Kullanıcıları açılış sayfasında nasıl karşıladığınız çok önemlidir. Cremicro ajansı olarak açılış sayfalarının önemini anlıyor ve markanızı daha çekici hale getirmek için çalışıyoruz. Bu bağlamda landing page optimizasyonu ve tasarımında ekip deneyimi ile marka değerinizi artırıyoruz.

Açılış sayfalarınız, pazarlama ve reklam çalışmalarınızda kritik bir rol oynar. Cremicro ile ortaklık, şirketinize rekabet avantajı ve yüksek cirolar sağlar. Landing page tasarımı hizmetlerimizle açılış sayfalarınızı tasarlamak ve geliştirmek için kesin bir çözüm elde edersiniz. Bu da işletmeniz için daha fazla potansiyel müşteri, satış ve gelir anlamına gelir.

Landing Page Nedir?

Açılış veya karşılama sayfası olarak bilinen landing page, esas siteye yönlendiren ve belirli bir amaç uğruna tasarlanan olan özel sayfalara denir. Bir diğer deyişle landing page, web sitenin sunmak istediği hizmeti veya ürünü gelen misafire önceden tanıtarak, siteye çekmesini sağlayan bir karşılama sayfadır. Dijital pazarlama alanında çok önemli bir yere sahip olan açılış sayfası, genelde tek bir konu hakkında oluşan sayfalardır. Bunlar, ürün tanıtımı, bülten içeriği, verilen hizmet hakkında bilgi gibi konular olabilir. Bu sayfaların kaliteli içeriğe ihtiyacı vardır, aynı zamanda SEO yazılarına ve hatta yeni domain adına bile ihtiyaç duyabilirler. Ayrıca oluşturulan açılış sayfası, ana siteden tamamen bağımsız olmadığı için, alakasız bir yapıya sahip olmamalıdır.

Landing Page’e Neden İhtiyacınız Var?

Başarılı bir landing page, arama yapan kullanıcıları sitenize çekmeyi başarır ve dönüşüm oranlarınızı arttırır. Aynı zamanda bu sayfalar, gelen ziyaretçileri aradıkları şeye kolay yoldan ulaştırır ve istenilen bilgiyi onlara detaylıca sunar, ayrıca başka bilgilerle de kafalarını karıştırmaz. Creative landing page olarak tanımladığımız kaliteli ve başarılı bir sayfaya sahipseniz büyük bir oranda başarıya ulaşırsınız ve dönüşüm oranlarınız hızla artar. Öte yandan oluşturacağınız kaliteli bir açılış sayfası, markanızın karşılama yüzü olacağından sitenize gelen ziyaretçilerde iyi bir izlenim bırakabilir.

Etkili Bir Landing Page Nasıl Yapılır?

Başarılı dönüşüm oranlarına sahip olmanızı sağlayan creative landing page için ihtiyacınız olan bazı noktalar bulunmakta. Bu noktaları yerine getirdiğiniz takdirde, landing page üzerinden gelen ziyaretçileri, esas sitenize çekmeyi kolayca başarır ve arama sonuçlarında yükselebilirsiniz. Dilerseniz maddeler halinde nasıl başarılı bir landing page tasarlayacağınıza bakalım.

 • Teknik detaylardan önce, kendinize bir hedef belirleyin. Bunlar, ürün satışı veya blog sitesine ziyaretçi çekmek gibi hedefler olabilir. Landing page, sitenize hangi alanda fayda gösterecek ve bu sayfayla amacınız ne olacak gibi soruların cevabını bularak başlayabilirsiniz.
 • Ardından hedeflediğiniz konuyu ilgi çekici ve çarpıcı bir şekilde tasarlayın. Olabildiğince kısa ve öz olarak gelen ziyaretçiye aradığı şeyin tam olarak bu sayfada olduğunu gösterin. Unutmayın, sayfanız esas sitenizden bağımsız değil bu nedenle farklı temalar kullanmaktan ve alakasız bir içerik oluşturmaktan kaçının.
 • Sayfanızda mutlaka amacınızı anlatan çarpıcı ana başlıklar, açıklamalar ve görseller bulunmalı. Ayrıca karşılama sayfası üzerinden gelen kullanıcıya, marka olarak neyi vaad ettiğinizi net bir şekilde açıklamalısınız. Bu sayfada bulunan mesaj, ana sitede de mutlaka bulunmalıdır aksi halde gelen ziyaretçi aradığına ulaşamaz.
 • Teknik açıdan sitenin açılış hızı çok önemlidir. Creative landing page normal bir web sitesinin sahip olduğu bütün teknik özelliklere sahip olabilir. SEO yazılarınız ve site içi kalitenizle dönüşüm oranlarını hızlandırabilirsiniz.
 • CTA butonlarını koymayı unutmayın! Bunlar, ziyaretçiyi harekete geçirecek temel unsurlardır. Örneğin, CTA butonuna “Hemen Tıkla” gibi harekete geçirecek kelimeler yazabilirsiniz.
 • Öte yandan güvenlik açısından gelen kullanıcıya güven verebileceğiniz bazı detaylar bulunmakta. Ziyaretçilerin size ulaşabilmesi için bir iletişim kısmı ve sosyal medya hesap bilgilerini koymanız faydalı olacaktır. Son olarak, hakkımızda yazısı ve varsa referanslarınızı müşteri yorumlarınızla beraber sayfanın içerisine ekleyebilirsiniz.

Muhteşem Bir Landing Page için Önerileriniz Nelerdir?

Creative landing page yukarıda bahsettiğimiz özelliklere sahip olduğu sürece son derece başarılı ve yüksek dönüşümlere sahip bir sayfa olabilir. Özellikle güven veren ve tasarımsal açıdan güçlü olan bir açılış sayfası, dijital pazarlamada işinizi kolaylaştıracaktır. Öte yandan yapacağınız A/B testlerle farklı varyasyonları test edip en iyi sonuç veren tasarımı tespit edebilirsiniz. Tasarımı bitirdiniz ve hazırlamış olduğunuz creative landing page’iniz artık yayında. O halde şimdi sıra, sayfanızın başarılı olup olmadığını öğrenmekte. Kısaca bu konuda Google Analytics size yardımcı olacaktır.

 • Öncelikle Google Analytics’i sitenize kurun.
 • Ardından dönüşüm oranları için Analytics’in sayfasına gidin. Burada, “gerçek zamanlı” yazan alana tıklayıp, “dönüşümler” seçeneğini açın. Dönüşümler kısmında, Landing Page içerisindeki hareketleri görürsünüz.
 • Son olarak dönüşümlerin kaynağını görebilmek için yine “dönüşümler” kısmından “çok kanallı huniler” alanına gelin ve oradaki “genel bakış” kısmına tıklayın. Bütün bu işlemler sayesinde kurduğunuz creative landing page’inizin ne kadar başarılı olduğunu keşfedebilirsiniz.

Landing Page Ne İşe Yarar?

Landing page, bir tüketicinin ulaşabileceği herhangi bir web sayfasıdır. Ancak pazarlama alanında genellikle tek ve odaklanmış bir amaca hizmet eden, ana sayfanızdan veya diğer herhangi bir sayfadan farklı, bağımsız bir sayfadır. Bir landing page, içeriğinizde verdiğiniz tüm sözlerin bir takibidir. Esasen, bir web sitesi ziyaretçisinin müşteri olma yolundaki bir adımdır. Açılış sayfanız, iletişim bilgilerini sağlamanız karşılığında bir ticaret, bir tür özel teklif, bilgi parçası veya anlaşma yapmanıza olanak tanır.

Landing page, bir ziyaretçinin, bir e-postadaki bir bağlantıya veya Google, Bing, YouTube, Facebook, Instagram, Twitter veya internetteki benzer yerlerden gelen reklamlara tıkladıktan sonra ‘geldiği’ yerdir. Genellikle birçok hedefi olan ve keşfetmeyi teşvik eden web sayfalarının aksine landing page, harekete geçirici mesaj olarak bilinen tek bir odak veya hedefle tasarlanır.

Landing page tıklama olabilir, e-ticaret siteniz gibi başka bir sayfaya yönlendirebilir veya olası satış yaratmaya dayalı olabilir. Potansiyel müşteri yaratma amacıyla oluşturulan bir landing page, iletişim bilgilerinin sunulması karşılığında genellikle bir e-Kitap, ücretsiz deneme, yarışma girişi veya web semineri kaydı gibi öğeler sunar. İyi bir landing page, potansiyel bir müşteriyi, sunduğunuz her şey karşılığında kişisel bilgileri sağlamaya değer olduğuna ikna eder. Bu sayfalar, genel bir arama veya şirketinizin web sitesi aracılığıyla bulunabilir, bu da potansiyel bir müşterinin oraya gitme olasılığını artırır. Pazarlama kampanyalarınızın dönüşüm oranlarını artırmak ve olası satış veya satış elde etme maliyetinizi düşürmek için açılış sayfalarını en iyi seçenek haline getiren işte bu odak noktasıdır.

Landing Page Tasarımı Nedir?

Landing page tasarımı, hedef kitleniz ve web sitesi ziyaretçileriniz için cazip bir site sayfası oluşturma sürecidir. Onları olası satışlardan abonelere veya müşterilere dönüştürmeye teşvik etmelidir. Etkili landing page tasarımı markaya bağlıdır, ürün veya hizmetinizi ve şirket bilgilerinizi içerir ve ilgili teklifleri ve harekete geçirici mesajları içerir. Bu sayfanız, web sitenize gelen herhangi bir ziyaretçinin gördüğü ve deneyimlediği ilk şeydir. Bu nedenle kusursuz landing page tasarımı çok önemlidir. Çünkü her ziyaretçinin web siteniz hakkındaki ilk izlenimi ve muhtemelen bir bütün olarak işletmenizle ilgili ilk izlenimine neden olurlar. Harika bir landing page, daha fazla potansiyel müşteri oluşturmanıza daha fazla anlaşma yapmanıza, web sitenizin kullanıcı deneyimini geliştirmenize ziyaretçileri etkilemenize ve sitenizin profesyonel etki bırakmasına ve markanız için olumlu bir his uyandırmasına yardımcı olma gücüne sahiptir.

Landing Page Tasarımı Nasıl Yapılır?

İşletmenizin hangi bölümü üzerinde çalışıyor olursanız olun hedef kitlenizin kim olduğunu ve sorunlu noktalarını nasıl çözebileceğinizi düşünmek gerekir. Landing page tasarımı planlanırken hedef kitlenin siteyi açtığında ne beklediği ve ne görmesi gerektiği düşünülmelidir.

Landing page tasarımınızın başarılı olması için net bir amaca ihtiyacı vardır. Ziyaretçiler açılış sayfanıza geldiğinde, sayfanın neden var olduğunu hemen anlamalıdır. Tanımlanmış bir landing page amacı olmadığında ziyaretçileriniz sayfaya geldiklerinde ne yapacakları veya doğru yerde olup olmadıkları konusunda kararsız kalabilirler. Bu, ilgilerini kaybetmelerine ve sayfanızı tamamen terk etmelerine neden olabilir. Bu nedenle, açılış sayfanızın net bir amacı olduğundan emin olmak için landing page tasarımı sürecinde dikkatli olmak gerekir. Dikkat edilmesi gerekenlere toparlayacak olursak;

 • Bir başlığın amacı, ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek ve/veya onları bir şeyler yapmak istemelerini sağlamaktır. Diğer bir ifadeyle; başlıklar cazip, etkileyici ve eylem odaklı olmalıdır. Bu, büyük olasılıkla web sitenizin ziyaretçilerinin şirketiniz hakkında okuyacakları ilk şeylerden biridir. Bu nedenle, landing page başlıklarınız aynı zamanda tonu tamamlamalı ve sitenizin (ve meta açıklamanızın) diğer her yerine kopyalanmalıdır. Landing page başlıklarınızda çekici ve değer odaklı kelimeler kullandığınızda ziyaretçilerinizin dönüşümden ve sitenizde zaman geçirmekten değerli bir şey elde edeceklerini bilmelerini sağlarsınız.
 • Tasarımınız ayarlandıktan sonra yayınlama ve hedef kitle üyeleriniz arasında test etmeniz gerekir. Açılış sayfanız yayınlandıktan sonra hangi seçeneklerin en fazla dönüşüme yol açtığını görmek için farklı tasarım öğeleri ile (ör. renkler, CTA düğmeleri, ifadeler, yazı tipi vb.) A/B testi yapabilirsiniz. Bu şekilde açılış sayfanızın hedef kitlenizin ihtiyaçlarını karşıladığından ve aynı zamanda işletmenizin kârlılığını etkileyecek en iyi sonuçları alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Landing Page Tasarımı Avantajları Nelerdir?

Landing page tasarımı sayesinde aşağıdaki avantajlardan yararlanmak mümkündür:

 • Doğrudan bir teklife veya bir sonraki adıma bağlanan hedeflenmiş bir sayfaya sahip olmak, önceden değer sağlamak için çok önemlidir. Bu aynı zamanda yeni site ziyaretçilerini anında somut bir ödül karşılığında bilgilerini sağlamaya teşvik edebilir.
 • Segmentlere ayrılmış tekliflerle çeşitli açılış sayfaları oluşturarak hangi konuların en yüksek oranda dönüşüm sağladığını takip edebilirsiniz. Bu, kitlenizin ilgi alanları hakkında size değerli bilgiler verebilir. Daha hedefli, kişiselleştirilmiş bir pazarlama stratejisi oluşturmak için açılış sayfalarınızdan topladığınız verileri kullanabilirsiniz. Üstelik açılış sayfaları yalnızca hedef kitlenizin en çok hangi içeriği beğendiğini söylemekle kalmaz aynı zamanda potansiyel müşterilerinizin hangi kanalları tercih ettiğini de söyler. Bu, pazarlama ekibinizin stratejiyi daha da hassaslaştırmasını, içeriği tanıtmasını ve halihazırda kullandıkları kanalda hedef kitlenizle etkileşim kurmasını sağlayabilir.
 • Landing pagede sunulan içerik karşılığında genellikle kullanıcılardan e-postalarını ve adlarını vermelerini istersiniz. Bu, e-posta abone listenizi hızla büyütmenize ve daha kişiselleştirilmiş takip e-postaları sağlamak için bu listeyi bölümlere ayırmanıza yardımcı olabilir. Ürününüz veya hizmetiniz hakkında içerik veya bilgi karşılığında bir form dolduran kişiler, sunduğunuz ürün veya hizmetlere ilgi göstermiştir. Bu, abone listenizin potansiyel olarak yüksek kaliteli potansiyel müşterilerle doldurulmasını sağlar.
 • Bir landing page tasarımı, yaratıcı olmak ve hangi görsellerin ve metnin hedef kitlenizde en iyi performansı gösterdiğini belirlemek için çeşitli tasarımları test etmek için harika bir fırsattır. Ek olarak, blogunuzun veya web sitesi altyapınızın tamamında büyük tasarım değişiklikleri yapmak yerine yeni bir açılış sayfasını test etmek genellikle daha düşük risk taşır.
 • Yeni ürün veya hizmetinizi pazarlamak için belirli bir landing page tasarımı oluşturduysanız, doğrudan işletme hedeflerinize bağlı metrikleri ölçmek için bu açılış sayfasını kullanabilirsiniz. Şık, iyi tasarlanmış bir landing page, yeni ziyaretçileri etkileyebilir ve şirketinizin sunabileceği değerli içeriği göstererek onları potansiyel müşterilere dönüştürebilir.
 • Landing page, ziyaretçilerinize ne sunduğunuzu ve onları nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini anlatmak için kullanabileceğiniz bir alandır. Bir izleyici anında dönüşüm sağlamasa bile iyi tasarlanmış bir landing page marka bilinirliğini artırabilir ve gelecekteki satışlar için potansiyel müşterileri beslemeye yardımcı olabilir.

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Sefer GülçiçekKurumsal İletişim Müdürü

Markalarımız, profesyonel dijital ajans desteğine ihtiyaç duyduğunda, birçok ajans ile yaptığımız mülakatlar sonrasında Cremicro ile çalışmaya karar vermiştik. Aradan 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek ve sonuçlarını görmek memnuniyet verici.

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın


  Close Menu
  Skip to content