Skip to main content

Marka Danışmanlığı

İster yeni bir marka kurulum süreci olsun, ister yılların markasını yeniden dönüştürme projesi olsun, marka danışmanlığına ihtiyacınız varsa, doğru yerdesiniz.

Hemen Teklif Al
Marka Danışmanlığı
Marka Danışmanlığı
Marka Danışmanlığı
Marka Danışmanlığı
Marka Danışmanlığı
Marka Danışmanlığı

Marka Danışmanlığı Hizmetlerimiz

Şimdi Teklif Al

Marka Yönetimi

Tüm pazarlama faaliyetlerini işin uzmanına bırakmak isteyen markalar için, markalama ve pazarlama süreçlerin planlanmasını ve yönetimini gerçekleştiriyoruz.

Konumlandırma

Markanızın hitap ettiği pazarlara göre incelenmesini ve tüketici zihninde yer edecek konumlandırma stratejisini geliştiriyoruz.

Marka Yaratma

Marka yaratma sürecinizi ismini oluşturmaktan başlayarak marka kimliği ve geliştirme süreçlerini üstleniyoruz.

Aaker Modeli

Marka’nın oluşturulma sürecinde uluslararası geçerliliği olan Aaker Modeli’ni kullanıyoruz.

Marka Yönetimi ve Marka Kimliği Tasarlama Sürecinde Birlikte Çalışalım.

Markanızın ilk kurulum sürecindeki isimlendirme evresinde gerek morfolojik araştırmalar, gerekse de semantik ve kavramsal çalışmaları gerçekleştiriyor, uluslararası uyumluluğunu ve geçerliliğini kontrol ediyoruz. Bunlarla birlikte talebiniz doğrultusunda marka tescili sürecinizi de üstleniyoruz. Sizin için gerçekleştireceğimiz marka stratejisi ile birlikte marka kimliğinizi yaratıyoruz. İster yepyeni bir marka, ister yepyeni bir ürün olsun, tüm çalışmalarımızı gerçekleştireceğimiz ya da önceden gerçekleştirdiğiniz pazar araştırmalarına dayandırıyoruz. Doğru içgörünün, doğru araştırma yöntemleri ile birlikte çıkacağına inanıyoruz. Tüm markalama süreçlerinizi Aaker Modeli’ne uygun olarak sürdürüyoruz. Unutmadan, Cremicro Büyüme Ajansı bu alanın en yetkin kuruluşu olan Marka Konseyi üyesidir.

Marka Danışmanlığı

Markanızı Birlikte Büyütelim

Marka stratejinizi belirlerken önce uygun araştırma modelleri ile pazar araştırması gerçekleştiriyor, ardından pazarı, müşterilerinizi ve rakiplerinizi analiz ediyoruz. Çıkardığımız içgörüler markanızın argümanlarını, sahiplenmesi gereken marka değerlerini, marka kişiliğini ve tone of voice dediğimiz marka ses tonunuzu belirliyor. Markanızın potansiyel müşterilere sesleneceği söylemleri marka danışmanlığı sürecinde ediniyorsunuz.

Marka danışmanlığı sürecinin ilk basamağının ardından ise markanıza özel olarak çıkarılan iletişim stratejisi ile markanızın hangi mecralarda hangi dilde iletişim operasyonlarını gerçekleştireceğine, markanızın yıllık ve aylık iletişim bütçesinin tasarımına ve marka konumlandırma stratejinizle paralel olarak fiyatlandırma ve marka mimarisi süreçlerinizi üstleniyoruz.

Marka Danışmanlığı ve Marka Yönetimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Marka Danışmanlığı Nedir?

Marka danışmanlığı, yeni kurulacak olan markaların ya da piyasaya yeni sürülecek olan ürünlerin, pazarda olan markaların ya da ürünlerin marka kimliğini oluşturma, pazarlama ve iletişim stratejilerine yol gösterme hizmetidir.

Marka Danışmanlığı Ücretleri Ne Kadardır?

Marka Danışmanlığı hizmetinin ücretlendirmesi doğası gereği projenin detaylarına ve adam/saat hesabına göre değişecek nitelikte fiyatlandırılır. Projenin gerektirdiği saat hesabı gerçekleştirilerek markaya özel bir fiyat teklifi sunulur. Marka danışmanlığı ücreti 20.000TL ile 50.000TL arasında çoğu zaman fiyatlandırılmakla birlikte projenin içeriğine göre 500.000TL’yi de aşabilmektedir.

Marka Danışmanlığı Kapsamında Yönetim Danışmanlığı Hizmeti de Veriliyor mu?

Yönetim Danışmanlığı markanın değil, şirketin kendi iç dinamiklerini, yönetimsel süreçleri tasarlar. Bu yönüyle marka danışmanlığından ya da marka yönetiminden farklı bir dalda değerlendirilmelidir. Cremicro Büyüme Ajansı’nın uzmanlık alanı marka ve markanın pazarlama süreçleri olduğundan bu hizmet verilmemektedir.

Marka Patent Danışmanlığı Nedir?

Marka ve Patent Tescil işlemleri hukuki olarak markayı tanımlayan ve koruyan yasal sistemlerdir. Marka danışmanı ya da Marka Vekili Türk Patent Enstitüsü tarafından yetkilendirilmiş olup, markanızı sahiplenme işlemlerini gerçekleştirir. Cremicro marka tescili ve marka takibi alanlarında size marka vekilinizle aracılık hizmeti sağlar.

Pazar Araştırması Nedir?

Pazar Araştırması, hedeflediğiniz potansiyel tüketicilerin davranışlarını analiz edebilmeniz için gerçekleştirilen nicel ve nitel yöntemlerle gerçekleştirilen saha araştırmaları, nöropazarlama araştırmaları, fokus grup araştırmaları, anket çalışmaları ve diğer araştırma türlerini kapsayan ve pazarlama çalışmalarının ön ayağı olan işlemlere denir. Kuşkusuz Marka Danışmanlığı ve Marka Yönetimi süreçlerinin pazar araştırmaları gerçekleştirilmeden yapılması kurulan marka stratejisini zayıf bırakacaktır. Bu nedenle marka çalışmalarımız kapsamında projeye uygun araştırma şirketleri ile sizleri buluşturuyor, süreçlerinizi takip ediyoruz.

Marka Danışmanlığı Sürecinde Hangi Hizmetleri Veriyorsunuz?

Marka Yönetimi, Marka Konumlandırma, Marka Genişleme, Marka Yaratma, Yeni Kategori Üretimi, Marka Kimliği ve İletişim Stratejileri geliştirme alanlarında bizden destek alabilirsiniz.

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Sefer GülçiçekKurumsal İletişim Müdürü

Markalarımız, profesyonel dijital ajans desteğine ihtiyaç duyduğunda, birçok ajans ile yaptığımız mülakatlar sonrasında Cremicro ile çalışmaya karar vermiştik. Aradan 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek ve sonuçlarını görmek memnuniyet verici.

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın


    Skip to content