Skip to main content

Medya Takip Hizmeti

Medya takip hizmetimiz ile medyadaki yansımalarınızı yakından takip ediyoruz. Amaçlarınız doğrultusunda oluşturulan detaylı raporlar ile sizi çözüme ulaştırıyoruz.

Hemen Teklif Al
Medya Takip Hizmeti
Medya Takip Hizmeti
Medya Takip Hizmeti
Medya Takip Hizmeti
Medya Takip Hizmeti
Medya Takip Hizmeti

Web ve Sosyal Medya Takibi

Şimdi Teklif Al

Online Basın Takibi

Cremicro, dijital medya takibine yeni bir soluk getirmek için profesyonel kadrosu ve özel yazılımları kullanarak internet medyasını ölçüm aralığına dahil eder. Bu süreçte sürekli artan sayıda yayını ve tüketiciye ulaşan milyonlarca mesajı takip ediyoruz.

Sosyal Medya Takibi

Yeni nesil iletişimde sosyal medyanın yeri yadsınamaz. Şu anda en ünlü ve kullanılan mecralar olan Facebook, Instagram, Twitter, YouTube vb. birçok sosyal medya platformu bulunmaktadır. Bu kanallar belirli hedef gruplara ayrılarak marka iletişiminde etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Sosyal medya takibi hizmetimiz ile anahtar kelime odaklı mesajları, markanıza veya kişiye bildirmek istediğiniz konu veya isme göre takip ediyoruz.

Youtube Video Takibi

YouTube, dijital PR bağlamında daha da önemli bir konuma sahiptir. Bu süreçte haberleri takip etmek için anahtar kelimeleri kontrol ediyor ve geçen süre gibi bilgilerle birlikte izlenme sayısını raporluyoruz. Tüm basılı, online ve görsel medya kanalları günlük olarak taranmakta ve bu online medya takip sistemlerinde kayıt altına alınmaktadır.

Analiz ve Raporlama

İtibarınızı yönetmenin ilk adımı onu ölçmektir. Çünkü ölçmediğiniz şeyi yönetemezsiniz. Analiz ve raporlarımızda firmanızın veya rakiplerinizin medya algısını nasıl ve ne ölçüde kontrol edebileceğini belirliyor, analiz ediyor ve son olarak size raporluyoruz.

Medya Takip Hizmetimiz ile Sizden Nasıl Bahsedildiğini Keşfedin

Markanızın gazete, dergi, televizyon veya çevrimiçi haber sitelerindeki varlığını bir pazarlama aracı olarak kullanabilirsiniz. Örneğin; sosyal medyada takipçilerinizle haber paylaşabilir veya bir haber bülteni oluşturup müşterilerinize gönderebilirsiniz. Bu, gösteri tarafından sağlanan gösterimi daha da artırmak için kullanabileceğiniz harika bir araçtır. Ancak mesajın yayınlandığını bilmeden böyle bir araştırma yapamazsınız. Bu nedenle medya takibi çok önemlidir.

Cremicro’nun medya takip hizmeti ile medyanın sizin hakkınızda neler söylediğini de takip edebilirsiniz. Olumsuz bir haber varsa hızlı hareket edebilirsiniz. Ayrıca rakiplerinizi izlemenin harika bir yolunu da sunuyoruz. Rakiplerinizin tam olarak ne yaptığını görebilir ve bunları kendinizle karşılaştırabilirsiniz. Kısacası medya takip hizmetimiz ile hem basında hem de çevrimiçi dünyadaki varlığınıza dair kontrol sahibi olmanıza yardımcı oluyoruz.

Medya Takip Hizmeti Nedir?

Medya takip hizmeti, markanızın, ürününüzün veya hizmetinizin medyada nasıl algılandığını yönetmenize yardımcı olur. Medya takip hizmeti araçları sayesinde kampanyalarınız, pazarlama girişimleriniz, rakipleriniz ve sektörünüz hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Medya takip hizmeti, markanızın haberlerinin medyanızda yer aldığını düzenli olarak doğrulamak için anahtar kelimelerin ve teknik araçların kullanılmasıdır. Bu sadece markanın kendi haberlerini takip etmek için değil, rakip markaların neler yaptığını takip etmek için kullanılan bir hizmettir. Önceden marka haberlerinin gazete ve dergilere kesilip yapıştırılması, TV ve radyo programlarının VHS kasetleri olarak kaydedilmesi yoluyla manuel olarak sağlanan medya takip hizmeti, artık çok daha sistematik ve teknik bir süreç haline gelmiş ve gelişmektedir. Günümüzde özellikle online basının ilgisi ile takip edilecek kanal sayısı ve kanal sayısı önemli ölçüde artmıştır.

Medya Takip Hizmetini Kimler Almalıdır?

Medya takip hizmeti, size söylenenleri neredeyse söylendiği anda anlama gücü verir ve bu da işletmelerin büyümeyi sürdürmesine ve markalar oluşturmasına yardımcı olabilir. Geri bildirimin bölgesel ve küresel medya kuruluşları tarafından 24 saat gözetimi, eğilimleri takip etmenize ve çözümleri yönlendirmeye yardımcı olacak analizler almanıza olanak tanır. Bu hizmeti ise aşağıdakiler almalıdır:

  • Yerel ve Uluslararası Şirketler: Büyük ve küçük şirketler, Halkla İlişkiler çabalarının gerçek değerini izlemek için medya takip hizmetini kullanmalıdır. Sektördeki eğilimleri göstermek için belirli moda sözcükleri takip etmeleri gerekir. Medya sözlerini ve iletişim çıktılarını izleyerek rekabetin ne yaptığını da takip edebilirler. Uluslararası markalar artık dünya çapında bahisleri ve iletişim programlarını doğru bir şekilde takip edebilir.
  • Araştırmacılar ve Akademisyenler: Trendleri, önyargıları veya uzun vadeli araştırmalar için kritik öneme sahip olabilecek diğer yararlı bilgi parçalarını keşfetmek veya izlemek için medya takip hizmetini kullanmaları gerekir.
  • Devlet kurumları: Medya takibi hizmetimiz, hükümetlere ve kurumlarına hem yerel hem de uluslararası düzeyde tüm medya türlerinde halk eğitimi kampanyalarını ve genel kamuoyunu gerçek zamanlı olarak etkin bir şekilde izleme araçları sağlar.

Kamu Görevlileri ve Ünlüler: Yoğun bir medya varlığına sahip olan kamu görevlileri ve popüler ünlüler, tüm medya türlerinde olumlu veya olumsuz tartışmaları takip edebilir. Önemli etkinliklerin organizatörleri, etkinliklerden önce ve sonra tanıtım çabalarına ilişkin geri bildirimleri izleyebilir.

Medya Takip Hizmeti Neden Önemli?

Medya takip hizmeti, iş süreçleri ve detayları nedeniyle markaların tek başına üstesinden gelmekte zorlandığı bir iş öğesidir. Bu çok kapsamlı ve zaman alıcı bir süreçtir ve yardıma ihtiyacı vardır. Sadece bu işi yapan merkez değil, medya takip ajansı da müşterilerine bu hizmeti vermektedir. Medya takip hizmeti kullanmak, markaların haberlerine, yönetici haberlerine veya rakip haberlerine erişmek için tek bir kanala sahip olduğu anlamına gelir. Tüm medya izleme sonuçları medya takip analizi raporunda görüntülenir. Ayrıca medya gözetim hizmetleri kullanılarak alınan marka haberlerini markanızın itibarı adına hedef kitlenizle paylaşarak güvenilirlik kazanabilirsiniz. Marka bilinirliğini artırmak için basın odasının veya web sitesinin ‘Basındaki Biz’ bölümünde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu hizmet sayesinde olası olumsuz haberlerden haberdar olma ve buna göre hareket etme ihtimali de bu hizmetin faydalarından biridir. Sonuç olarak sağladığı faydalar açısından, medya takip hizmeti sunan bir ajans ile çalışmak, rekabette öne çıkmanıza yardımcı olur.

Neden Düzenli Olarak Medya Takibi Yapılmalıdır?

İletişim ve pazarlama iletişimin en önemli alanı olan medya, kontrolsüz bırakıldığı takdirde ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Bir kurumun kontrolünde yayınlanan haberler aktif olarak marka denkliğine katkı sağlarken yönetilmeyen haberler hedef kitleye ciddi zararlar verebilmektedir. Ayrıca tüm medya kanallarının doğru, eksiksiz ve hızlı taranması, kaydedilmesi ve sistematik olarak izlenmesi, mevcut ve gelecekteki eğitim kurumları için temel gereksinimlerdir. Bu nedenlerden dolayı düzenli bir şekilde medya takibi yapmak gerekir. Bu noktada bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizin için en doğru planlamayı iş birliği içerisinde yapabiliriz.

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Sefer GülçiçekKurumsal İletişim Müdürü

Markalarımız, profesyonel dijital ajans desteğine ihtiyaç duyduğunda, birçok ajans ile yaptığımız mülakatlar sonrasında Cremicro ile çalışmaya karar vermiştik. Aradan 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek ve sonuçlarını görmek memnuniyet verici.

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın


    Close Menu
    Skip to content