Skip to main content

Performans Pazarlama Ajansı

Performans pazarlaması ajansı, markanızın erişimim oranını, dönüşüm oranını ve reklamlarınızın ölçümlenmesine yardımcı olur.

Hemen Teklif Al
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı

Performans Pazarlama Ajansı

Şimdi Teklif Al

Web Sitenizin Trafiği

Web sitenize gelen trafiği analiz ederek performans reklamları için izleyeceğiniz yol haritasını belirlemelisiniz.

Landing Page Oluşturma

Web sitenizi ziyaret eden kişileri nitelikli bir potansiyel müşteriye çeviren landing page tasarlayabilirsiniz.

Display Reklamları

Yaptığımız çalışmalar sonrasında en uygun maliyetle, maksimum dönüşümü elde edebilirsiniz.

Remarketing

Yaptığımız çalışmalarda sonucunda elde edilen dönüşüm oranını artırabilmek için remarketing tekniğini uygulayabilirsiniz.

Programatik Reklamcılık Alanında Uzmanlaştığımız Araçlar

Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı
Performans Pazarlama Ajansı

Lead Odaklı Kampanyalar için Performans Pazarlama Ajansı

Performans pazarlama ajansı ile çalışarak maliyetlerinizi en aza indirir, en yüksek karlılık oranlarını hedeflersiniz. Dijital reklamlar ile müşteri portföyünüzü genişletmek mi istiyorsunuz? Daha da önemlisi elinizde bulanan bütçe ile daha fazla dönüşüm mü elde etmek istiyorsunuz? Markanız için en uygun performans pazarlama kanalını seçip birlikte çalışmaya başlayalım.

Performans pazarlama kanalları ile dijital platformlarda öne çıkmak sizin elinizde. Google Ads, Criteo, Facebook ve Instagram reklamları ya da Affiliate pazarlama ile istediğiniz ürünü ya da hizmeti öne çıkarma imkanına sahipsiniz. Burada tabii ki en önemli nokta bütçeyi doğru kullanabilmek. Performans pazarlama yöntemi ile bütçenizi en doğru şekilde harcıyor, maksimum dönüşümü hedefliyoruz.

Performans Pazarlama (Performance Marketing) Nedir?

İşletmelerin müşteri sayılarını artırabilmesi için uygulanan dijital pazarlama tekniğidir. Performans pazarlama (Performance Marketing) reklamveren kişinin/kurumun satış veya tıklama gibi belli başlı aksiyon adımları gerçekleştiğinde, pazarlama firmalarına ödeme gerçekleştirdiği, yapılan çalışmalarda online reklam ve pazarlama araçlarından faydalanıldığı geniş bir pazarlama tekniğidir. Burada yapılan çalışmalarda en minimum harcama ile en yüksek verimin alınması hedeflenmektedir. Performans pazarlaması çalışmaları ile sitenin trafiğini yükseltme, satışa yönlendirme, etkileşim elde etme, form doldurma, abonelik veya üyelik işlemi gerçekleştirme gibi farklı farklı amaçlar için çalışılmaktadır.

Dijital pazarlama yöntemleri ile internet üzerinde yapılan çalışmaların ölçümlenebiliyor olması da doğal olarak bu çalışmanın da detaylı bir şekilde ölçümlenebiliyor olmasını sağlamaktadır. Performans pazarlaması çalışmaları istatistik, analiz ve raporlama işlemlerini temel aldığı için buradaki strateji şu şekilde işlemektedir; daha önce elde edilen veriler incelenir ve yeni stratejiler oluşturulur.

Tabii ki pazarlama çalışmalarına yeni başlayacak olan firmalar da bu çalışmalardan faydalanabilirler. Bunun için yapmaları gereken tek şey pazarlama bütçesi olarak ne kadar ayıracaklarını belirlemek ve sonrasında da çalışmanın hangi amaca uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği belirlemek olmalıdır. Ardından da bir performans pazarlama firmasıyla minimum bütçeyle maksimum sonuç alacak şekilde çalışmaya başlamalılardır.

Performans Pazarlama Nasıl Çalışır?

Performans pazarlama, arama sonuçlarında ya da dijital mecralarda yer alabilmek için ücret ödediğiniz takdirde çalışır. Burada amaç kullanıcıları kullanıcıları web sitenize çekmek ve sonrasında kullanıcılardan dönüşüm elde edebilmektir.

Performans Pazarlama Ajansının Gerçekleştirdiği Çalışmalardan Ne Kadar Zamanda Sonuç Alabilirsiniz?

Performans pazarlama ajansı ile gerçekleştireceğiniz çalışmaların etkisini ilk ayda görmeye başlar, her ay daha da iyi sonuç alacak şekilde süreci sürdürebilirsiniz.

Performans Pazarlamanın Avantajları Nelerdir?

Performans pazarlama çalışmalarının firmalara sunduğu bazı avantajlar bulunmaktadır. Bu avantajlar şu şekildedir;

 1. Ölçümleme: Gerçekleştirdiğiniz pazarlama çalışmasından elde ettiğiniz verimi raporlayabilir ve yaptığınız yatırımın geri dönüşünü inceleyebilirsiniz.
 2. ROI Odaklı: Performans pazarlama çalışmasının asıl amacı yatırımın getirisini artırmaktır. Yani temel gaye yapılan yatırımdan çok daha fazlasını elde etmek amaçlanmaktadır.
 3. Risk Oranının Düşük Olması: Ölçümlenebilmesi ve verilere dayalı işliyor oluşundan ötürü bu çalışmanın risk oranı da oldukça düşüktür.

Performans Pazarlamanın Alt Başlıkları Nelerdir?

Arama Motoru Pazarlaması, Arama Motoru Optimizasyonu, Arama Motoru Reklamcılığı, Kullanıcı Deneyimi Pazarlaması, Remarketing ve Retargeting, Affiliate Pazarlama ve Real Time Bidding çalışmaları.

Performans Pazarlama Hedefleri ve Ölçümlemeleri Nasıl Yapılır?

Performans pazarlaması çalışmalarının hedeflerini ve ölçümlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • CPC (Tıklama Başına Maliyet): Bu çalışmada yaptığınız başarı tıklama başına ölçümlenmektedir. Burada bir kullanıcı reklamınıza tıkladığı taktirde bütçeniz azalır.
 • CPL (Lead Başına Maliyet): Bu hedeflemede ise üyelik kazanma, abonelik işlemi gerçekleştirme, form doldurma gibi belirlenen lead başına ödeme yapılır. Burada ödeme yapmanız için sadece tıklama değil aynı zaman belirlenen işleminde gerçekleşmiş olması gerekmektedir.
 • CPV (Görüntüleme Başına Maliyet): Bu şekilde yapılan hedeflemede ise Youtube üzerinde oynatılan videonuzun 30 saniyeden daha uzun bir vakit görüntülemesi durumunda ödeme yaparsınız. Bu sayede de videonuza sadece ilgi gösteren kişiler için ücret ödemiş olursunuz.
 • CPA (Eylem Başına Maliyet): Burada ise kullanıcıların belirlenen bir eylemi gerçekleştirmesi sonrasında ödeme işlemini gerçekleştirirsiniz. Bu eylemler yine aynı şekilde abonelik, üyelik, form doldurma ve liste doldurma gibi işlemler olabilir.

Performans Pazarlama Ajansının Çalışmaları Sonucunda Ciro Artar mı?

Eğer ki işletmenin hedefleri doğrultusunda doğru KPI’lar belirlenmişse ve doğru bir optimizasyon çalışması yapıldıysa gözle görülür bir ciro artışı elde edebilirsiniz. Burada size düşen iş, bu işi bilen growth kültürüne sahip bir Performans pazarlama ajansı bulmaktır.

Performans Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Performans pazarlaması çalışmalarında, firmaların dijital mecralardaki performans analizleri, online reklam çalışmalarının yönetimi, e-ticaretteki satış miktarlarının ölçümlenmesi, web sitesi trafiğini artırma, sosyal medya analizleri yapma, abonelik veya üyelik artırma, form doldurma gibi çalışmalar gerçekleştirilir.

Performans pazarlaması çalışmalarında öncelikle web sitesi trafiğini artırma, satışları yükseltme ve abonelik sayısını artırma gibi hedefler belirlenerek başlanır. Sonrasında da bu hedeflere ulaşabilmek için yapılacak kampanyanın stratejisi oluşturulur. Oluşturulan strateji sonrasında en başarılı performansı sergileyen kampanya adım adım optimize edilmeye başlanır. Kampanya süreci içerisinde oluşan veriler, analiz ve metriklerle birlikte en ince ayrıntısına kadar incelenir ve satış oranını artırmak için gerekli çalışmalar gerçekleştirilir. Performans pazarlama danışmanlığı ile gerçekleştirilen çalışmalarda yapılan sürekli ölçümleme kampanyanın daha etkili bir hal alması için yapılmaktadır.

Performans Pazarlama Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Performans pazarlama çalışmaları yaparken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Bu noktalara dikkat etmediğiniz taktirde yaptığınız çalışmalardan elde edeceğiniz verim azalmaya başlar. Dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir;

 • Kısa vadeli sonuçlardan daha çok uzun vadeli sonuçlara odaklanmanız gerekmektedir. Kısa vade içerisinde sadık ve mutlu müşteri edinmek oldukça zor bir  dönüştür ve bu şekilde aldığınız dönüşler sizin için kalıcı olmayacaktır.
 • Anlık ve hızlı sonuç elde edebilmek adına gösterim sayınızı çok fazla artırmamanız ve kullanıcıları sıkmamanız gerekmektedir. Bu uzun vadede alacağınız sonuçları etkiler.
 • Performans pazarlaması çalışmalarınızdan alacağınız verimi artırmak için doğru KPI’ları ve doğru metrikleri seçmeniz gerekmektedir. Sizin için en doğru hedefleri belirlemeden yapacağınız çalışmalar istediğiniz sonuçları size vermeyecektir.
 • Yaptığınız çalışmalarda kullanıcılara sunduğunuz içeriklerin kalitesi, videolar ve görseller, hazırlanan metinler iyi bir şekilde hazırlanmalı ve talep edilen hedefe uygun duruma getirilmelidir. Yaptığınız hedeflemeler ve stratejiler ne kadar başarılı olursa olsun içeriklerinizin kalitesi ve çekiciliği düşükse alacağınız dönüş o kadar düşük olacaktır. Aslında hepsi birbiriyle bir bütün oluşturur. O yüzden hepsinin üzerine yeterince çalışmak gerekmektedir.

Performans Pazarlama Ajansının Gerçekleştirdiği Optimizasyon Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

Genel optimizasyon 6 ay kadar bir vakit alacaktır. Bu süreçte reklamlarda ve web sitesinde yer alan hatalar tek tek düzeltilecektir. Genel hatalar düzeltildikten sonra ise değişen düzene adapte olmanız gerekir. Dünya sürekli değiştiği ve geliştiği için, her zaman yeni pazarlama fırsatları karşımıza çıkar. Değişim ve gelişim sürecinden ötürü optimizasyon süreci sürekli olarak devam eder.

Performans Pazarlama Kanalları Nelerdir?

Performans pazarlama çalışmaları içerisinde şu kanallar kullanılır;

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Arama motorlarında yapılan aramalar sonra doğru kişiye doğru içeriği gösterme amacıyla yapılan çalışmalardır. Site içi SEO (On Page SEO) ve site dışı SEO (Off-Page SEO) gibi çalışmalar yapılır.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM): Arama motorları üzerinde ücretli reklam çalışması yaparak arama sonuçlarında yer alma ve hızlı dönüşüm elde etme tekniğidir. Arama ağı reklamlarında Google AdWords ve Google Analytics gibi araçlardan faydalanılır.

Görüntülü Reklamı Ağı (GDN): GDN reklamlarında web site sayfaları içerisinde gezinen kullanıcılar hedeflenir.

Sosyal Medya Reklamları: Burada Facebook Ads, LinkedIn Ads gibi araçlardan faydalanarak hedef kitleye yönelik kampanyalar oluşturulur. Bu dijital araçlar kullanılarak sosyal medya sayesinde kitleyle iletişim sağlanır.

Yeniden Pazarlama (Remarketing): Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişileri cookie bazlı teknolojiyle hedefleyerek ROI’yi artırma hedeflenir.

Kullanıcı Deneyimi Pazarlaması: Kullanıcıların tüm süreçte yaşadıkları deneyimin en iyi noktaya ulaşması için yapılan çalışmalardır.

Programatik Reklamcılık: Yazılımlar üzerinden gerçek zamanlı verilerle birlikte doğru içeriği, doğru zamanda, doğru kişiye ulaştırabilmek için yapılan çalışmalardır.

Satış Ortaklığı (Affiliate): İşlem başına maliyet (CPA) hedeflemesi ile influencer, blogger, vlogger gibi aracı kişilerle satış ortaklığı gerçekleştirilir ve komisyon mantığıyla ödeme yapılır. Buradaki strateji win-win şeklinde işler.

Programlı Satın Alma (Real Time Bidding): Birden fazla reklam verenin programatik reklam vermek için açık arttırma usulüyle teklif vermesidir.

Doğal Reklamcılık (Native Advertising): Farklı farklı dijital platformlarda bulunan içerikleri kullanıcının gözüne sokmadan, araya sıkıştırarak yapılan bir çalışmadır.

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Sefer GülçiçekKurumsal İletişim Müdürü

Markalarımız, profesyonel dijital ajans desteğine ihtiyaç duyduğunda, birçok ajans ile yaptığımız mülakatlar sonrasında Cremicro ile çalışmaya karar vermiştik. Aradan 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek ve sonuçlarını görmek memnuniyet verici.

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın


  Close Menu
  Skip to content