Profesyonel SEO Çalışması

Çevrimiçi ortamlarda daha fazla kar elde edebilmenin ve bunu uzun vadede sürdürebilmenin anahtarı SEO’dur. SEO konusunda kaliteli ve kalıcı bir başarı elde etmek için de güçlü bir ekibin desteğine ihtiyacınız var.

Hemen Teklif Al
SEO Çalışması
SEO Çalışması
SEO Çalışması
SEO Çalışması
SEO Çalışması
SEO Çalışması

SEO Çalışması Kapsamı

Şimdi Teklif Al

Yazılım Optimizasyonu

Web sitenizi en temelden en uç noktalara kadar pratik ve hızlı bir şekilde analiz edebilmek için yazılım optimizasyonu gereklidir.

İçerik Optimizasyonu

SEO konusunda başarıyı yakalayabilmenin en önemli şartı kaliteli içeriklere sahip olmaktır. Bu yüzden SEO’da kalıcı başarıya ilk adımı atabilmek için içerik optimizasyonu olmazsa olmazdır.

Site Dışı SEO Çalışması (Off Page SEO)

Web sitenize daha fazla trafik çekmek ve dönüşüm oranlarınızı artırmak için site içi SEO çalışmalarınızı Off Page SEO ile desteklemelisiniz.

Ölçümleme, Takip ve Raporlama

SEO çalışmalarında kalıcı başarıyı yakalayabilmenin en önemli kurallarından birisi uygulanan SEO stratejilerinin başarısını ölçümlemek ve elde edilen verileri raporlamaktır. Bu veriler ışığında daha başarılı bir SEO stratejisi oluşturulabilir.

Ciro Odaklı SEO Çalışması

Tüm SEO çalışmalarının amacı nihayetinde karlılığı artırmaktır. Ciro odaklı SEO çalışması bunu başarabilmeniz için dönüşüm oranlarınızı maksimize etmenize yardımcı olacaktır. Bu çalışmalarda web sitenize çekilen trafik miktarını artırmak ve dolayısıyla dönüşüm oranlarınızı da iyileştirmek için her şeyden önce iyi bir web görünürlüğü sağlanmalıdır. Bu sürecin olmazsa olmaz en önemli parçalarından birisi de zengin bir veri tabanına sahip olmaktır. Bu bağlamda mümkün olan en iyi web görünürlüğünü sağlayabilmek adına veri tabanınızı SEO bakımından iyileştirmeyi amaçlayan çalışmalar devreye girmektedir. Başarılı SEO çalışmaları sayesinde hedef kitlenizi bu veri tabanlarına yönlendirebilir ve burada onları ürün veya hizmetlerinizi satın almaları için etkileyebilirsiniz.

SEO Çalışması Nedir?

SEO çalışması, web sitelerini arama motorları için optimize etmek amacıyla gerçekleştirilen süreçlerin tamamına verilen isimdir. SEO çalışmaları temel olarak üç farklı aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar sayfa içi SEO, sayfa dışı SEO ve teknik SEO çalışmalarıdır. Web sitelerini arama motorları için optimize etmek amacıyla gerçekleştirilen SEO çalışmaları tek seferlik çalışmalar değildir. Bu çalışmalar belirli aralıklarla gerçekleştirilir. Böyleyce web sitelerinin arama motorlarının sonuç sayfasında elde ettikleri sıralamanın korunması sağlanır. Örnek vermek gerekirse düzenli aralıklarla gerçekleştirilen aylık SEO çalışması sayesinde web sitenizi arama motorlarının gelişen algoritmaları için uzun vadeli olarak güncel tutabilirsiniz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışmaları üç temel aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalar sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmalardan sayfa içi SEO kapsamında web sitelerinde yer alan ürün ve kategori sayfaları, makaleler, blog yazıları, kılavuzlar, sözlükler ve infografikler gibi içerikler optimize edilir. Sayfa dışı SEO çalışmaları denildiğinde ise akla ilk gelen genellikle geri bağlantılardır. Geri bağlantılar sayfa dışı SEO çalışmalarının en önemli unsurlarındandır. Fakat bununla birlikte podcastler, içerik pazarlaması ve diğer sosyal medya kanallarında gerçekleştirilecek çalışmalar da son derece önemlidir. Teknik SEO çalışmalarında ise web siteleri teknik unsurlar bakımından arama motorları ile uyumlu hale getirilmektedir.

Site İçi SEO Analizi Nasıl Yapılır?

SEO ajansları aylık SEO çalışması kapsamında web sitelerini site içi, site dışı ve teknik SEO unsurları bakımından düzenli olarak kontrol eder. Bu çalışmalardan site içi SEO analizleri kapsamında web siteleri öncelikle içerikler bakımından analiz edilmektedir. İçerik analizinin ardından ise söz konusu web sitesinde yer alan meta etiketlerin SEO uyumluluğu analiz edilir. Site içi SEO çalışmalarında analiz edilen en önemli unsurlardan bir diğeri de site içi link inşasıdır. Bununla birlikte söz konusu web sitesinin URL yapısı ve sayfa hızı da site içi SEO çalışmalarında analiz edilen temel SEO unsurlarındandır.

Meta Keywords Nedir?

Meta anahtar kelimeler web sitelerinin kaynak kodunda yer alır. Bu HTML meta etiketi türleri arama motorlarına web sitesinin içerikleri hakkında bilgi sağlar. Burada kullanılan anahtar kelimeler web sayfası içerisinde görüntülenmez. Tek amaçları arama botlarına web sayfasının konusu hakkında bilgi sağlamaktır. Meta anahtar kelimelerin web sitesinin içerikleriyle alakalı olmaları gerekmektedir. Aksi halde Google bu tür durumları tespit edecek ve web sitesini cezalandıracaktır.

SEO Uyumlu URL Nasıl Olur?

Bir SEO çalışmasının önemli unsurlarından birisi de SEO uyumlu URL oluşturmaktır. URL’lerin SEO uyumlu olması için basit, gramer hatalarından uzak ve okunabilir olmaları şarttır. Bununla birlikte URL’leri SEO uyumlu hale getirmek için en baştan karmaşık kodlar kullanmaktan çekinmelisiniz. SEO uyumlu bir URL’nin olmazsa olmazlarından birisi de URL’de parametre kullanmaktan uzak durmaktır.

Anchor Text Nedir?

Periyodik bir aylık SEO çalışmasında kontrol edilen sayfa içi SEO dinamiklerinden birisi de anchor text’lerdir. Bu terimin anlamı üzerine tıklanabilen metindir. Anchor text arama motorlarının metni gönderen web sitesi hakkında bilgi alabilmek için kullandıkları bir diğer sayfa içi SEO unsurudur. Hemen hemen tüm büyük arama motorları günümüzde web sitelerinin içeriklerini belirlerken URL’lerin anchor textler’ini göz önünde bulundurmaktadır.

SSL Sertifikasyonunun SEO Çalışmasına Etkisi Var mıdır?

Google çok uzun bir zaman önce HTTPS protokolüne geçen web sitelerinin arama sorguları için gösterilecek sonuç sayfalarında önemli bir avantaj yakalayacaklarını duyurmuştu. SSL sertifikasyonu kullanıcılara hem daha temiz bir çevrimiçi deneyim hem de güvenilir bir üçüncü taraf şifreleme sunmaktadır. Bu bağlamda SSL sertifikasyonu da SEO çalışmalarında ele alınan en temel konular arasında yer almaktadır.

SEO Çalışması İçerisinde Neler Yer Almaktadır?

Aylık SEO çalışması dahilinde ilk olarak web sitesinin SEO bakımından analizi gerçekleştirilmektedir. Ardından bu analizler dahilinde web sitenizde yer alan site içi SEO unsurlarının arama motorlarına uygun bir şekilde optimize edilmesi süreci başlar. Bu süreçte ilk olarak anahtar kelime çalışması gerçekleştirilir. Ardından web sitenizde yer alan içerikler, başlık ve meta etiketleri, anchor text, meta açıklamaları ve site içi linklerin SEO uyumluluğu sağlanır. Bu çalışmaların ardından sayfa dışı SEO kapsamında da geri bağlantılar inşa etme ile sosyal medya kanalları üzerindeki çalışmaların optimizasyonunun sağlanmasına geçilir. Her SEO çalışmasında en önemli ayaklardan birisi de teknik SEO konusudur. Bu bağlamda da SEO çalışmalarının son aşamasında web sitenizin teknik konuları ele alınarak arama motorları ile tam optimizasyonun yakalanması hedeflenir. Söz konusu teknik SEO çalışmaları kapsamında ise web sitelerinin sayfa hızları, mobil kullanılabilirlikleri, mobil duyarlılıkları ile tarama ve indeksleme sorunları gibi konular detaylı olarak ele alınır.

SEO Çalışması Gerçekleştirirken Sözleşme Yapıyor musunuz?

SEO çalışmalarımızın ön hizmet aşamasında çözüm ortaklarımıza sunduğumuz sözleşmede;

  • Söz konusu çalışmalarda aktif olarak rol alacak uzmanlar
  • SEO çalışmalarındaki görevlerin dağılımı ve
  • Dönüş ve geri bildirim süreleri

gibi konularda nihai sorumluluklar tanımlanmaktadır.

SEO Çalışmasının Başarıya Ulaşması İçin Ne Kadar Süre Geçmelidir?

Daha önce hiçbir şekilde profesyonel anlamda SEO optimizasyonu gerçekleştirilmemiş web siteleri için SEO konusunda başarıyı yakalayabilmek birkaç ayı bulabilmektedir. SEO çalışmalarının amacı web siteleri için uzun vadede kalıcı başarıyı elde edebilmeyi sağlamaktır. Bu bağlamda kurumunuza özel çözümlerin geliştirilmesi ve uygulanması aşamasında başarısız olan stratejiler elenerek başarıyı elde etmeye katkıda bulunanlar ile yola devam edilmektedir. Gerek bu süreç içerisinde gerekse de sonrasında web sitelerinin elde etmiş oldukları nihai başarıyı koruyabilmeleri adına aylık SEO çalışmaları şeklinde periyodik eforların sürdürülmesi de oldukça önemli bir konudur. Birçok uzman SEO çalışmalarının bu yönüne atıf yaparak SEO’nun asla sona ermediğinin altını çizmektedir.

SEO Çalışmasında Meta Tag Önemli midir?

Meta etiketleri web sitelerinin head etiketlerindendir. Bu etiketler hem arama motorlarına hem de web sitesini tarama amacıyla gelen Google örümceklerine web sitesi hakkında veri sağlamaktadır. Meta etiketler aslında kodlardan oluşan birer yapıdırlar. Bu yapılar web sitenizi arama motorlarının botlarına daha iyi tanıtmak amacıyla web sitelerine özel olarak uyarlanabilmektedir. Bu bağlamda her SEO çalışmasında düzinelerce meta etiketi arasından web siteleri için en uygun olanlarının tercih edilmesi kritik öneme sahip süreçlerden bir diğeri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yönlendirmeler SEO Çalışması Kapsamında Yer Almakta mıdır?

SEO çalışmaları kapsamında ele alınan konulardan bir diğeri de yönlendirmelerdir. Yönlendirmelerin doğru şekilde yerleştirilmeleri PageRank kaybı yaşanmaması bakımından son derece önemlidir. Ayrıca kötü yerleştirilmiş yönlendirmeler kimi durumlarda kritik düzeylerde trafik kaybına da sebep olabilmektedir. Bu bağlamda her aylık SEO çalışmasında web sitelerinde artık bulunmayan, değiştirilmiş veya taşınmış sayfaların yönlendirmesi için yaygın olarak 301 yönlendirmesi kullanılmaktadır. 301 yönlendirmesi bir URL’yi ziyaret eden kullanıcıları ve arama motorlarının botlarını kalıcı olarak yeni bir hedefe yönlendirmektedir. Bu sebeple 301 yönlendirmesi tekrar kullanmayı düşündüğünüz URL’ler için yapılmamalıdır.

Uzmanlaştığımız SEO Araçları

SEO Çalışması

Semrush

ahrefs

Ahrefs

deepcrawl

Deepcrawl

screamingfrog

Screaming Frog

SEO Çalışması

Search Console

SEO Çalışması

Rank Math

Cremicro Growth Hacking Agency için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın