Skip to main content

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti 

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti 

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti 

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti 

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti 

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti 

Social-Media-Monitoring.png
Sosyal Medya Monitoring Aşamaları

Markanızın Dijital Dünyadaki Varlığını Takip Edin

1

Anahtar Kelime Belirlenmesi

Sosyal medya monitoring çalışmalarında uzman ekibimiz ilk iş olarak markanızla alakalı olabilecek anahtar kelimeleri belirler. Bu anahtar kelimeler arasından, gerçekleştirilecek çalışmalar için en uygun olanları filtrelenerek tarama aşamasına geçilir.
2

Anahtar Kelimeler Üzerinden Tarama

Ekibimizin belirlemiş olduğu anahtar kelimelerin her biri en son teknoloji ürünü ve en güncel yazılımlara sahip araçlar ile sosyal ağlarda taranır. Sosyal medya monitoring konusunda uzman ekiplerimiz tüm sosyal ağları sabırla tarayarak hiçbir müşteri görüşünün atlanmadığından emin olur.
3

Gruplandırma

Tarama aşamasında tespit edilen müşteri görüşlerini en uygun şekilde kategorize ediyoruz. Müşteri görüşlerini doğru bir şekilde sınıflandırarak raporlama sürecinde daha doğru çözümler üretilmesine katkı sağlıyoruz.
4

Raporlama

Sosyal medya monitoring çalışmalarında elde etmiş olduğumuz tüm verileri işleyerek en etkili çözümleri müşterilerinize sunabilmeniz adına sizlere raporluyoruz.
Sosyal Medya Monitoring
Sosyal Medya Monitoring
Sosyal Medya Monitoring
Sosyal Medya Monitoring
Sosyal Medya Monitoring
Sosyal Medya Monitoring

Markanızla İlgili Konuşmaları Takip Edin

Sosyal medya monitoring, insanların markanız hakkında neler düşündüklerini anlayarak onları memnun edecek çözümler geliştirebilmenin en etkili yoludur. Müşterilerinizin sosyal ağlarda paylaşmış oldukları görüş ve önerilerine verimli geri dönüşler sağlamak dijital itibarınızı optimize etmek adına etkili bir yöntemdir.

Çevrimiçi ortamlarda markanız hakkında neler konuşulduğunu merak mı ediyorsunuz? Bu sizin en doğal hakkınız. Çünkü markanızın dijital itibarını daha yüksek düzeylere çıkarabilmenin en iyi yolu insanların sizin hakkınızda neler düşündüklerini bilmektir. Ticaret dünyasında daima daha memnun müşterileri hedeflemek başarının kilidini açan yegane anahtardır.

Cremicro olarak sizlere çevrim içi ortamlarda markanız hakkında konuşulan her şeyden haberdar olmayı vaat ediyoruz. Müşterilerinizin, markanız hakkında sosyal ağlarda ifade ettikleri görüşleri tespit edip analiz ederek onları daha memnun müşteriler hâline getirecek çözümleri hazırlıyoruz. Müşterilerinizi memnun etmek amacıyla sağlayacağınız geri dönüşleri her web ortamına uyması bakımından SEO prensiplerine uygun bir şekilde hazırlayarak sizlere raporluyoruz.

Marka İmajınızı Koruyun

Sosyal medya monitoring, markanızın imajını korumanızı sağlar. Markanızla ilgili bahsedilenleri, yorumları ve tartışmaları dikkatle takip ederek olumsuz duyguları veya olası PR krizlerini hızla çözebilirsiniz.

Olası Krizlere Hazırlıklı Olun

PR kirizleri dijital dünyada aniden meydana gelebilir. Sosyal medya monitoring, ortaya çıkan krizleri tespit etmek ve bunlara etkili bir şekilde müdahalede bulunmak için gerekli yöntemleri sağlar.

Rekabet Üstünlüğü

Sosyal medya monitoring sayesinde rakiplerinizin stratejileri ve sektör trendleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu bilgiler; bilinçli kararlar almanızı ve büyüme fırsatlarını tespit etmenizi sağlar.

Gerçek Zamanlı Etkileşim

Sosyal medya monitoring, kitlenizle anında etkileşim kurmanızı sağlar. Gerek müşterilerin sorularına yanıt vererek gerekse pozitif geri dönüşleri kabul ederek karşılıklı güven ortamını oluşturabilirsiniz.

Sosyal Medya Monitoring ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti Nedir?

Sosyal medya monitoring, webdeki sosyal platformlarda markanız hakkında neler konuşulduğunu anlayabilmenin en iyi yoludur. Sosyal medya o kadar gelişti ki artık bu hesaplar hemen hemen herkesin dijital kartvizitleri niteliğinde. Özellikle işletmeler ile bireysel veya kurumsal markalar için bu durum tartışılmaz bir gerçek. Sosyal medya monitoring çalışmaları da kurumsal veya bireysel markalarınıza ait bu dijital kartvizitleri optimize ederek marka imajınızı ve itibarını artırabilmenin en iyi yoludur. Bu çalışmalar genellikle alanında uzman ekipler tarafından bir sosyal medya takip programı yoluyla gerçekleştirilir. Sosyal medya monitoring çalışmaları için özel olarak geliştirilmiş bu yazılımlar sayesinde konu bağlamında sosyal medya raporlama ve analiz çalışmaları mümkün hale gelir.

Sosyal Medya Monitoring Hizmeti Neleri Kapsıyor?

Sosyal medya monitoring markaların dijital kartvizitleri olan sosyal medya hesaplarını iyileştirmeye yönelik sosyal dinleme çalışmaları ile başlar. Bu çalışmalar kapsamında ilk iş olarak markanızı temsil eden anahtar kelimeler belirlenir. Daha sonra ise bu anahtar kelimeler üzerinden sosyal ağlar tek tek taranır. Taramalar, söz konusu sosyal ağlarda markanız hakkında konuşulan hemen hemen her konuyu tespit edebilmeye odaklı bir şekilde ilerler. Tarama işlemlerinin sonucunda tespit edilen bu konular ise sosyal medya ekipleri tarafından alaka düzeylerine göre kategorize edilir. Bu sınıflandırma işleminin amacı olumlu ve olumsuz görüşlerin birbiriyle karıştırılmamasıdır. Sınıflandırma sonrasında ise bu görüşlerin niteliklerine uygun, verimli geri dönüşler sağlanabilmesi amacıyla sosyal medya raporlama işlemi gerçekleştirilir ve sosyal medya monitoring çalışmaları tamamlanır.

Sosyal Medya Monitoring Neden Yapılır?

Bu çalışmalar temel olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyelerde tutmak için gerçekleştirilir. Sosyal medya raporlama ve analiz işlemleri doğrultusunda uygulanacak olan adımlarla dijital platformlarda markaya duyulan güveni artırmak hedeflenir. Sosyal izleme ve dinleme çalışmalarını yalnızca kendi markanızın dijital itibarını ölçmeye yönelik yapmak zorunda da değilsiniz. Bu çalışmaları aynı zamanda sektördeki rakiplerinizin dijital itibarlarını ölçmek ve onların çevrimiçi faaliyetlerini gözlemlemek amacıyla da yürütebilirsiniz. Bu çalışmaların markalara sağladığı bir diğer büyük avantaj da sosyal medya platformlarında meydana gelebilecek muhtemel kriz anlarında kendini göstermektedir. Sosyal dinleme çalışmaları sayesinde bu tür kriz anlarına karşı çok hızlı bir şekilde aksiyon alarak marka itibarınız zedelenmeden krizleri sonlandırabilirsiniz.

Sosyal Medya Monitoring Nasıl Yapılır?

Bu çalışmalar daima bir sosyal medya takip programı üzerinden gerçekleştirilir. Sosyal medya monitoring çalışmaları tamamen anahtar kelimelere odaklı bir şekilde ilerler. Çalışmalarda kullanılan sosyal medya takip programına ilgili anahtar kelimeler girilir. Daha sonra ise sosyal medya takip aracının belirlenen sosyal ağlarda tarama yapması sağlanır. Bu tarama aşamasında kullanılan sosyal medya takip aracının oynadığı rol çok büyüktür. Bu araç ne kadar kapsamlı tarama yapabilecek şekilde geliştirildiyse istenen sonuçlar da o ölçüde maksimum verimle elde edilebilir.

Tarama sonucunda sosyal medya takip programının tespit etmiş olduğu ilgili sayfalar analiz edilerek kategorilere ayrılır. Bu ayrıştırma işleminin neticesinde ise elde edilen veriler bir rapor oluşturmak amacıyla işlenir. Çalışmaların son aşamasında ise ilgili sosyal medya ekipleri tarafından raporların içeriklerine göre müşteri memnuniyetini ve marka itibarını artıracak çözümler geliştirilir.

Sosyal Medya Raporlama ve Analizi Neleri Kapsar?

Sosyal medya monitoring çalışmaları kapsamında kullanmakta olduğunuz sosyal medya takip aracının görevi yalnızca tarama işlemini gerçekleştirmekle sona ermez. İyi bir sosyal medya takip aracı aynı zamanda elde edilen verilerin ayrıştırılması ve bir rapor oluşturabilmek adına işlenmesi gibi süreçlerde de kullanılabilmelidir. Sosyal medya takip programınız ile gerçekleştirmiş olduğunuz sosyal tarama sürecinin ardından elde edilen verilerin raporlanması gerekir. Bu raporlar ne kadar faydalı veri içerirse raporlardan yola çıkarak geliştirilecek çözümler de o kadar etkili olur. Raporlarınızı hazırladıktan sonra kullandığınız sosyal medya takip aracı ile bu verileri analiz edin. Raporlar üzerinde gerçekleştirilecek kapsamlı analizler marka itibarını artıracak çözümler üretebilme konusunda sosyal medya departmanlarına ilham sağlayacaktır. Bu yolla olumlu ve olumsuz müşteri görüşlerine daha verimli ve sağlıklı geri dönüşler sağlanabilir.

Cremicro için Ne Söylediler?

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Asya ÖzışıklıoğluDoğuş Teknoloji Pazarlama Müdürü

Alışılagelmişin dışında görünen talep ve yöntemlerimize ayak uydurulması, değişen ihtiyaçlarımıza hızlı çözümler sunulması, tüm bunlar yapılırken de samimi ve dürüst davranılması bu iş ortaklığımızı güçlü kılıyor. Tüm destekleri için teşekkür ediyoruz.

Sefer GülçiçekAkçelik Kurumsal İletişim Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Cremicro ile çalışmaya karar vermemizden bu yana 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek memnuniyet verici.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi hızla geliştirdik.

Hemen Teklif Alın


    Close Menu
    Skip to content