Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı çalışmalarımızı mobil ve SEO uyumlu, UX ilkelerine uygun web sitenizi oluşturuyor ve 15 iş günü içerisinde size teslim ediyoruz.

Hemen Teklif Al
Web Sitesi Tasar覺m覺
Web Sitesi Tasar覺m覺
Web Sitesi Tasar覺m覺
Web Sitesi Tasar覺m覺
Web Sitesi Tasar覺m覺
Web Sitesi Tasar覺m覺

Web Sitesi Tasarımı

Şimdi Teklif Al

Mobil Uyumlu Web Sitesi Tasarımı

Responsive özelliği ile tüm cihazlara uyumlu web sitesi tasarımı hazırlıyoruz.

Temel SEO Ayarları

Web sitesi tasarımını bitirdikten sonra sitenin temel SEO ayarları düzenliyor ve sitenizi size ondan sonra teslim ediyoruz.

Size Özel Tasarım

Web sitesinizin tasarımını tamamen sizin konseptinize uygun bir şekilde hazırlıyoruz.

Kısa Sürede Teslimat

15 iş günü içerisinde gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor ve her şeyiyle hazır olan web sitenizi size teslim ediyoruz.

Web Sitesi Güvenliği

Şirket E-Posta Kurulumları

Site Hızı

Kolay Kullanım

Lisans

Web Sitesi Tasarımına Neler Dahil?

İşletmenize Özel Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi, marka bilinirliği sağlayan, firmanızın büyümesine yardımcı olan, ürünlerinizin satışlarını artıran etkili bir araçtır. Müşterilerinize neyi, nasıl sunduğunuza bağlı olarak size ya daha fazla müşteri getirir ya da onları sonsuza dek geri çevirir.

Web sitesi yazılımının mağazanız olduğunu düşünürsek, web sitesi tasarımı da mağazanızın vitrini anlamına gelir. İyi bir mağazanın iyi bir vitrine ihtiyacı olacaktır. Harika bir vitrinle müşterilerinizin gözünde farklılaşabilir, güven oluşturabilir ve onları kendinize çekebilirsiniz.

Web Tasarım Nedir?

Dijital ortamda sizin ya işletmenizin tanıtılması için hazırlanan Web Sitesi Tasarımı sürecini kapsar. Kod yapıları ile çalışan ve tasarım elementleriyle görüntülenen, online olarak kullanılan uygulamaların bütününe web tasarım diyebiliriz. Markanızın tanıtımı, ürün satışı ve itibar yönetimi için kullanıcılara ulaşmanızı sağlayacak sitelere ihtiyacınız var. Farklı altyapı ve tasarım çeşitliliği içerisinden sektör ve hedef kitlenize en uygun olan sistem ve görünümü tercih etmeli, estetiksel ve deneyimsel kaygıları doğru yönetmelisiniz. Web tasarım, bilgiyi doğrudan vermenizle yetinen veya sadece bir şeyleri ifade etmek için kullanacağınız yapılar değildir. Arama motorlarının gereklilikleri, kod yapılarından tasarım fonksiyonlarına kadar birçok alana doğrudan etki eder. Buna ek olarak bir web site tasarımı yapmadan önce temel seviyede bile olsa pazarlama, satış ve tasarım ilkeleri bilmeniz gerekir. Ziyaretçilerinizin tamamı insan olacağı ve onları bir şeyler için ikna etmeniz gerekeceği için tasarım ilkeleriyle pazarlama yöntemlerini konuşturabilmeli bunu hayata geçirirken de kod yapılılarını doğru kullanabilmelisiniz.

Web Tasarım Ajansına Web Sitesi Tasarımı İçin Her Ay Para Vermeniz Gerekiyor mu?

Hayır, web siteniz için sadece 1 kere ödeme yapmanız gerekir. İş tamamlanıp ödeme yapıldıktan sonra, web sitesi tamamen size ait olur. Web siteniz tamamlandıktan sonra tüm kodları ve fikri sınai hakları size devrediyoruz. Talebinize göre barındırma (hosting) sürecini de üstleniyoruz. Eğer hostingin tarafımızdan karşılanmasını isterseniz yalnızca yıllık olarak hosting ücreti talep ediyoruz.

Web Sitem Mobil Uyumlu Olacak mı?

Hazırladığımız bütün web sitesi tasarımları mobil uyumlu olarak çalışmaktadır. Tüm cihazlarınızda kullanıcı deneyimine uygun şekilde tasarlanmak ve kodlanmakla birlikte Google Search Console üzerinden de mobil uyumluluk sorunları varsa taratıyor ve sorunları gideriyoruz. Teknoloji geliştikçe kullandığımız dijital platformlar ve teknolojik aletler değişiyor ve çeşitleniyor. Yakın zamanda tabletlerin birçok açıdan bilgisayar işlevi görmesiyle tablet ölçüleri de hayatımıza girdi. Akıllı televizyonların yaygınlaşmasıyla artık TV Uygulamaları da hayatımızın bir parçası haline geldi. Şu an hedef kitlenizin web sitenize girmek için kullanabileceği yaklaşık yirmi bin farklı cep telefonu, yaklaşık yedi bin farklı tablet, iki binden fazla farklı bilgisayar ekranı ve akıllı saat çeşitliliği mevcut. Yani en iyi ihtimalle web sitenize binden fazla farklı ölçüden giriş yapılabilir. Peki siz web sitesi tasarımı yapmak için hangi ölçüyü kullanacaksınız 🙂 İşte tam bu noktada responsive tasarım teknolojisi yardımımıza yetişiyor. Responsive tasarım demek cihazların ölçüsüne göre sitenizin tasarımını orantılıyor, başka arayüze otomatik geçiriyor demek. Yani bir tasarımı responsive olarak uyguladığınız zaman dünyanın herhangi bir yerinden hangi cihazla girilirse girilsin siteniz tam görünümle eksiksiz çalışabiliyor. Eğer web sitenizi responsive olarak tasarlamazsanız hangi ölçüde hangi görünüme geçeceğini bilemez ve tüm cihazlarda masaüstü görünümü yayımlar.

Web Sitesi Tasarımı Satışı Sonrası Destek Sağlanıyor mu?

Teslimatın ardından 3 ay boyunca teknik destek sağlıyoruz. Ayrıca web sitesinin teslimi ile birlikte web sitenizi kendi kendine güncelleyebilmeniz için size özel bir eğitim düzenliyoruz.

Web Sitesi Tasarımında Hangi CMS Sistemini Kullanıyor?

WordPress, Shopify, Webflow, Hubspot, Magento, Drupal ve Joomla CMS sistemleriyle site tasarımlarını hazırlayabiliyoruz. Ayrıca dilerseniz size özel bir yazılım seçeneği de sunabiliyoruz. Ayrıca CMS sistemlerine alternatif olarak Figma ile tasarım gerçekleştirip size özel kodlama gerçekleştirebiliyoruz. 

Web Sitesi İçeriğini Kim Yazıyor?

Web site içeriğini siz yazıyorsunuz. İşin uzmanı siz olduğunuz için içerikler sizden gelirse daha faydalı olabiliyor. Ama tabii ki içeriği de bizim yazmamızı talep ederseniz web sitenizin içeriğini hazırlayacak metin yazarlarımız sizleri bekliyor.

Web Sitesi Barındırma Hizmeti Sunuyor musunuz?

Hazırlanan web sitesi tasarımınızı barındırırken ihtiyacınıza özel olarak çözümler sunuyoruz. İsterseniz Türkiye’de, isterseniz Amsterdam’da, isterseniz de ABD’de bulunan sunucularımızda web sitenizi barındırabiliyor, ihtiyacınıza uygun olarak paylaşımlı hosting ya da size özel bulut sunucu seçenekleri sunabiliyoruz. Web sitenizi size özel bir sunucuda barındırmak isterseniz Amazon AWS, Rackspace ya da Google Cloud üzerinde kuruyor, yine ihtiyacınıza göre load & balancer ya da disaster kurulumlarınızı gerçekleştirebiliyoruz.

Web Sitem İçin SSL Kuruyor musunuz?

Evet sizin için SSL kurulumunuzu gerçekleştiriyoruz. İhtiyacınıza göre ücretsiz SSL kurabiliyor, isterseniz yüksek güvenlikli EV SSL kuruyoruz.

Web Sitesi Tasarımı SEO İçeriyor mu?

Web sitesi tasarımı çalışmalarımız SEO ile ilgili olan temel teknik çalışmaları da içeriyor.

Web Tasarım Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitesi tasarımı yapmak için dikkat etmeniz gerekenleri bir Web Tasarım Ajansı titizliğinde sizler için derledik. Detaylara geçmeden önce bir sitenin tasarımına etki eden faktörlere hızlıca bakalım. Bu faktörlerden bazıları; Algoritmalar, kullanıcı deneyimi ve arayüz tasarımı, kod yapısı, farklı teknolojik cihazlarla uyumluluk, içerik özgünlüğü ve hedef kitledir. Tüm bu başlıklar web sitenizin başarılı olması için önemli olan gereklilikleri beraberinde getirir. Web sitesi tasarımı nasıl yapılır? Sorusuna verilen cevapların da karşılığıdır. Bir web sitesi tüm bu kriterlerin eş zamanlı ve doğru uygulanması ile yapılabilir. Aksi taktirde yayıma alacağınız sitenin inovatif tarafı olmayacak ve rakiplerinin altında kalacaktır.

Hedef Kitle Odaklı Tasarım Nasıl Yapılır?

Sektörünüz ne olursa olsun, ister geniş bir hedef kitleye hitap edin isterseniz dar bir hedef kitleniz olsun; dijital dünyada her şeyi hedef kitlenize göre yapmalısınız. Web sitesi tasarımı yaparken de hedef kitle odaklı tasarımlar hazırlamanız gerekiyor. Bu sayede ziyaretçilerinizin sitede kalma oranını yükseltebilirsiniz. Bu satış hedeflerinizin gerçekleşebilmesi için oldukça önemli bir gereksinimdir. Hedef kitlenizin ihtiyaçlarını doğru analiz edip, doğru çağrışımlar yapabilir ve ihtiyaç odaklı davranabilirseniz yeni kullanıcılara ulaşmanız, sadık bir müşteri kitlesi elde etmeniz mümkün olacaktır. Mesela hedef kitleniz sadece kadınlardan oluşuyorsa, daha ferah ve sıcak tonlarda, yumuşak ve yuvarlak hatlarla samimi bir tasarım dili yaratabilirsiniz. Endüstriyel bir sektörde iseniz ve hedef kitleniz sadece erkeklerse; köşeli ve belirgin karakterli fontlar, soğuk ve güçlü renkler, fiyat ve fayda odaklı tasarımlar tercih edebilirsiniz. Peki ya hedef kitleniz çocuklarsa? İşte o zaman eğlenceli, yaratıcı ve renkli olmalısınız. Butonlar, slider ve banker tasarımlarında çocuk ruhlu enerjiyi vermelisiniz. Font tercih ederken yuvarlak hatlı, el yazısı karakterlerinden türetilmiş eğlenceli fontlar kullanmalısınız. Kısaca hedef kitlenizin tam tanımı ve ihtiyaçları web sitenizin tasarımını belirleyen en büyük unsurdur. Aksi durumda, sitenize gelen ziyaretçiler onlara hitap etmediğiniz hissine kapılacak ve saniyeler içerisinde sitenizden çıkarak kendilerine hitap eden rakip sitelere geçeceklerdir. Sektör, müşteri portföyü ve demografik bilgiler tasarım unsurlarını belirleyen faktörlerdir.

SEO Dostu Web Sitesi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web tasarım nasıl yapılır? Sorusuna verilmesi gereken en doğru cevaplardan biri de “SEO Uyumlu” yapılması gerektiğini anlatmaktır. Hedef kitlenize uygun tasarım yapmış olmanız ne algoritmalar ne de ziyaretçiler için yeterli değildir. Web sayfanız SEO dostu değilse tasarımsal başarılarınız gölgede kalacaktır. Çünkü sitenizi hedef kitlenize göstermek için arama motorlarını kullanıyor ve onun gerekliliklerine sağladığımız yeterliliklere göre listeleniyoruz. Sitenizin performansını doğrudan etkileyen onlarca SEO faktörü var. Kod yapınızın başarısı, ürün açıklamaları, görseller, formlar, iç sayfalar, meta açıklamaları, dış linkler… Liste uzar gider, sitenizi inşaa ederken bu listeyi göz ardı ederseniz ciddi zaman kaybı ve büyük uğraşla yeniden düzeltmeniz gerekir. Mutlaka algoritmalara göre SEO dostu bir sayfaya sahip olmak zorundasınız. Sayfanızın başarısı algoritmaların elindedir, bunu unutmamalısınız.

Web Sitesi Tasarımında Görsel Seçimi Nasıl Olmalı?

Web sitesi tasarımı yapmak için dikkat etmeniz gereken önemli bir konu ise özgünlüktür. Hem algoritmalar hem de kullanıcılar için bu oldukça önemli bir deneyim aşaması. Kaliteli, özgün ve etkili görseller kullanmaya dikkat edin. Kullanacağınız fotoğraflar, vektörler veya efektler genel olarak sitenin tasarımı ile uyumlu olmalı. Kaliteli, aydınlatıcı ve net görseller kullanın.

Web Sitesi Tasarımında Font Seçimi Nasıl Olmalı?

Tasarım dünyasının en değerli unsuru fontlar, web sitelerinde bilgi akışını sağlamak ve kullanılabilirliği artırmak için karşımıza çıkıyor. Font seçiminde hedef kitlenin önemine değinmiştik. Şimdi doğru font türü ve adetinden bahsedelim. Web sitenizde kullanacağınız fontları belirli bir adetle sınırlamalısınız. Bu sınır tasarım ihtiyaçlarına göre değişse de genellikle 2 farklı aile ve 3 farklı türü şeklinde sınırlandırılabilir. Yani 2 değişik font, başlıklar ve açıklamalar için tercih edebilir, detaylı yazılarda kalın, italik ve ince olmak üzer aile üyelerinden farklı türleri kullanabilirsiniz. Ancak sitenizin font tercihlerinde daha garantici davranmak ve font uyumu ile ilgili risk almak istemezseniz sitenizin tamamında tek bir font kullanmanızı, kullandığınız fontun da tercihen Google Font ailesinden olmasını tavsiye ederiz.

Web Sitesi Tasarım Programları Nelerdir?

Web sitesi tasarımı nasıl yapılır? Kısmını önemli başlıkları detaylandırarak anlattık. Şimdi hangi programlarla yapabileceğinize değinebiliriz.

Tasarım ilkelerine bağlı kalarak bir arayüz tasarımı yapıp yazılım ekibinizden kodlamasını isteyecekseniz size önereceğimiz programlardan bazıları;

  • Adobe XD
  • Sketch
  • Adobe Illustrator
  • Adobe Photoshop

Eğer kod tabanlı programlarda çalışarak HTML ve CSS yaratmak isterseniz;

  • Adobe Dreamweaver
  • Adobe Fireworks

CMS Yapılıları kullanarak hazır kod ve tasarım elementleriyle ilerlemek isterseniz;

  • WordPress
  • Joomla!
  • Drupal

Tüm bu seçenekler üzerinden kendi web sitenizi tasarlayabilirsiniz. Ancak iyi bir tasarım bilgisi, SEO tecrübesi ve basit seviyede dahi kod bilginiz yoksa web sitesi tasarımı yapmak için mutlaka Web Tasarım Ajansı ile çalışmanızı ve işi uzmanlarına bırakmanızı tavsiye ederiz.

Cremicro i癟in Ne S繹ylediler?

Cremicro ile 癟al覺t覺覺m覺z s羹re zarf覺nda dijital d羹nya ad覺na 癟ok ey 繹rendik. Yapt覺覺 ii sahiplenen ve s羹rekli gelitirmeye 癟al覺an, alan覺nda uzman, yeniliklere a癟覺k bir partner. Bizi daima daha b羹y羹k baar覺lara g繹t羹rd羹.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Bakan覺

Cremicro ile ger癟ekletirdiimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleik Krall覺k'ta operasyonlar覺m覺z覺 b羹y羹tt羹k. D繹n羹羹m optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geni bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yakla覺k bir sene CreatorDen i癟in birlikte 癟al覺t覺k. Dijital pazarlama stratejimizi oluturma ve y繹netme rol羹n羹 羹stlenerek gerek sahiplenmesi gerek i teslim disiplini ile keyifli ve baar覺l覺 bir birlikteliimiz oldu. T羹m ekibimiz taraf覺ndan ortaya koyduu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar 癟al覺mak isteyeceim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, 襤nternet Reklamlar覺 ve PR i癟in 癟al覺覺yoruz. Organizasyon yetenei, iine olan adanm覺l覺覺 ve sunduu 癟繹z羹mler ile gerek m羹teri iletiimi gerekse de salad覺覺 network ile iimizi sayesinde h覺zla gelitiriyoruz. Her zaman farkl覺 ve etkili 癟繹z羹mler ile kar覺m覺za gelmesi bizim i癟in de b羹y羹k f覺rsatlar sunuyor.

Y羹ksel EminoluProjesoft Kurucu Orta覺

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın