Skip to main content

Son güncelleme 2 ay önce tarafından gerçekleştirildi.

Tüm detaylarıyla, Woocommerce e ticaret sitesi kurmanın adımlarını sizler için derledik. Başarılı bir e ticaret sitesi için bu eklenti birebir. Siz de profesyonel bir online satış sitesi kurmak isterseniz, alanında deneyimli ve uzman bir Web Tasarım Ajansı ile çalışmanızı öneririz.

WordPress Woocommerce nedir?

Woocommerce, sıkça kullanılan bir WordPress e ticaret eklentisidir. Herhangi bir yazılım bilgisi gerektirmeden, ürünlerinizi online olarak satışa sunmanızı sağlar. Bu eklenti, e ticaret sitelerinin ihtiyaç duyabileceği birçok özelliğe sahiptir. Özellikle düşük maliyetle bir e ticaret sitesi oluşturmak isteyenler için bu eklenti birebirdir. Kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Böylece, kolay ve hızlı bir şekilde WordPress üzerinden kendi e ticaret sitenizi dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz. 

Wordpress Woocommerce Nedir?

Wordpress woocommerce nedir?

WordPress Woocommerce ücretli mi?

Woocommerce e ticaret eklentisi WordPress üzerinde ücretsizdir. Standart paketinde sahip olduğu özelliklerle, başarılı bir e ticaret sitesi kurabilirsiniz. WordPress üzerinden sahip olabileceğiniz en iyi e ticaret eklentisini, kendi sitenizde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca kendinize düşük maliyetli bir e ticaret sitesi istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

WordPress Woocommerce’ın amacı nedir?

WordPress e ticaret sitesi kurmak, Woocommerce sayesinde çok daha kolay bir hal aldı. Bu eklentinin temel amacı, ücretsiz bir şekilde online satış sitesi kurmaktır. Sahip olduğu özelliklerle, ürünlerinizi listeleyebilir ve sepet sayfasını oluşturabilirsiniz Buna benzer daha birçok özelliğiyle, sıfırdan bir e ticaret sitesi kurmanıza yardımcı olur. Özellikle yazılım bilgisi olmayanlar için, Woocommerce oldukça kolay ve pratik bir eklentidir. Kısa sürede başarılı bir e ticaret sitesi kurmanıza olanak tanır.

WordPress Woocommerce özellikleri neler?

WordPress e ticaret eklentisi olan Woocommerce’ın özellikleri oldukça fazladır. Özellikle standart bir pakete göre birçok değerli özelliğe sahiptir. Şimdi gelin, bütün özelliklerini inceleyelim:

 • Ödeme sistemi entegrasyonları ile müşterinin kolayca ödeme yapmasını ve size aktarılmasını sağlar.
 • Siparişlerinizi yönetir. Böylece eksiksiz bir şekilde siparişlerinizi takip etmenize yardımcı olur.
 • Ödeme için müşterinin üye olması gerekmez. Ziyaretçi girişi ile de, kullanıcıların ödeme yapmasını sağlar.
 • Ürünlerinizin listelendiği sayfaları, kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
 • Ödemenin tamamlandığı sayfada yeni üye oluşturmak için başvuru formları bulunur.
 • Ürünlerinizin kategorilerini yönetebilirsiniz. Dilediğiniz gibi kategoriler oluşturabilirsiniz.
 • Kupon veya indirimler oluşturabilirsiniz.
 • Ürünlerinizin stok durumunu güncelleyebilirsiniz.
 • Ödeme kısmında, ürünün ücretine ek olarak kargo fiyatını da ekleyebilirsiniz.
 • Fiziksel ürünlerin yanında, dijital ürünler de satabilirsiniz.
 • Yönetici panelinden, siparişlerinizin takibini ve yönetimini yapabilirsiniz.
 • Farklı konumlara göre kargo fiyatı belirleyebiliyorsunuz.
 • Müşterilerinizin bilgilerini saklayabilirsiniz.
 • Vergi oranlarını otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.
 • Tüm arama motorlarıyla uyumludur.

WordPress Woocommerce eklenti paketleri nedir?

Woocommerce e ticaret eklentisi, kendi içinde sahip olduğu ek paketler sayesinde daha profesyonel hizmetler sunar. Bunlar, standart pakette bulunmayan özelliklerdir. Her ihtiyaca uygun olacak şekilde tasarlanmıştır ve e ticaret sitenizi daha fazla öne çıkarmanız için kullanılır. Çeşitli kategorilerden oluşan paketler kısaca şu şekildedir:

 • Üyelik yönetim eklentileri
 • Site performansını arttırmaya yönelik eklentiler
 • Çeşitli ödeme seçenekleri için eklentiler
 • Sepet ve ödeme sayfası eklentileri
 • Mağaza yönetimi eklentileri
 • Kampanya yönetimi eklentileri

WordPress Woocommerce eklenti paketleri ücretli midir?

WordPress e ticaret sitesi kurmak için kullandığımız Woocommerce eklenti paketleri tamamen ücretli değildir. Bazılarına ücretsiz sahip olabilirsiniz. Fakat genel olarak, bu eklentiye ek olarak alacağınız paketlerin belli bir ücreti vardır. Ayrıca bu fiyatlar ülkemizde dolar olarak  hesaplanır. Tüm bu ek paketler, e ticaret sitenizde bazı ekstra ücretlere neden olabilir. Sonuç olarak Woocommerce’e ait olan ek paketler, ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmıştır.

WordPress Woocommerce teması nedir? 

WordPress e ticaret eklentisi olan Woocommerce, içerisinde bazı temalar barındırır. Bunlar, e ticaret sitenizin görünümünü tasarlar. Bu hazır şablonlar, sitenizin nasıl görüneceğini belirler. Siz de temaları dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Web sitenizin konseptine göre yeniden düzenleyebilirsiniz. Buradan, renk ve yazı gibi çeşitli detayları dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Woocommerce’ın sunduğu tüm hazır template tasarımları, e ticaret siteniz için ideal olmayabilir. Fakat, siz bunları yeniden şekillendirerek daha uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

Wordpress Woocommerce Teması Nedir?&Nbsp;

Wordpress woocommerce teması nedir?

WordPress Woocommerce temaları ücretli mi?

Woocommerce e ticaret temaları hem ücretli hem de ücretsiz olmak üzere ikiye ayrılır. Tüm bu temaları çeşitli web sitelerinden edinebilirsiniz. Ücretsiz temalar, tüm e ticaret isteklerinizi karşılamayabilir. Ayrıca başarılı bir kullanıcı deneyimi oluşturmakta zorlanabilir. Öte yandan, ücretsiz temalarda dilediğiniz kadar değişiklik yapamıyorsunuz. Ücretli temalar ise daha kullanıcı dostudur. Bu da, arama motorlarının önem verdiği bir faktördür. Ayrıca ücretli temalar, online mağaza sistemine daha uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Ve dilediğiniz gibi üstünde düzenlemeler yapabilirsiniz.

WordPress Woocommerce kurulumu nasıl yapılır?

WordPress e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, bu eklentiyi dakikalar içerisinde sitenize yükleyebilirsiniz. Bunun için iki farklı yöntem vardır. Birincisi, eklentiyi kendiniz bilgisayarınıza indirdikten sonra FTP ile sunucunuza entegre edebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise, direkt olarak WordPress panelinden indirmektir. Burada, eklentiler kısmına gelip “ Yeni Ekle” butonuna tıklayarak Woocommerce eklentisini saniyeler içerisinde indirebilirsiniz. Eklentiyi sitenize indirdikten sonra bazı ayarlamalar yapmanız gerekir. Mağazanız hakkında yazmanız gereken tüm temel bilgileri eklentiye girmeniz gerekir. Adını, kargo fiyatlarını, ürün kategorilerini vs. Burada yaptığınız ayarları, ileride tekrar değiştirebilirsiniz. Tüm işlemler bittikten sonra kurulumunuz tamamlanır.

Wordpress Woocommerce Kurulumu NasıL YapıLıR?

Wordpress woocommerce kurulumu nasıl yapılır?

WordPress Woocommerce kurulumu ücretli mi?

Yukarıda da bahsettiğim gibi, Woocommerce e ticaret eklentisinin kurulumu oldukça kolaydır. Bunun için herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat eğer bu kurulumu kendiniz değil de, bir yazılımcıya yaptıracaksanız belli bir tutar ücret ödemeniz gerekebilir. Ancak bunun dışında, Woocommerce eklentisinin kurulumu tamamen ücretsizdir.

WordPress Woocommerce’ın avantajları

En iyi WordPress e ticaret eklentisi olan Woocommerce, birçok avantaja sahiptir. Tüm bunlar sayesinde, web siteniz başarılı bir e ticaret sitesine dönüşebilir. İşte eklentinin size sağlayacağı avantajların sıralaması:

 • Sahip olduğu birçok eklenti sayesinde, dilediğiniz kadar eklentiyi geliştirebilirsiniz. Tüm eklentiler sayesinde, web sitenizi profesyonel bir e ticaret sitesine dönüştürebilirsiniz.
 • Pratik ve hızlı olmasıyla size kolay bir kullanım yöntemi sunar. Yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan, dilediğiniz şekilde çalışmanızı sağlar.
 • Yapmış olduğunuz satışların raporlarını sunar. Böylece düzenli olarak analiz yapma imkanına sahip olursunuz.
 • Tüm ürün grupları için idealdir. Dijital veya fiziksel ürünlerinizi kolayca bu eklenti üzerinden satışa çıkartabilirsiniz.
 • Sunduğu tüm yazılımlar tamamen ücretsizdir. Standart pakette, sizden ek bir yazılım ücreti talep etmez.

Artık, WordPress e ticaret eklentisi olan Woocommerce hakkında her şeyi biliyorsunuz. Siz de kendi başarılı e ticaret sitenizi kurmak isterseniz, bu alanda profesyonel bir Web Tasarım Ajansı ile çalışmanızı öneririz.

Gülce Genç

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım ön lisans ve Anadolu Üniversitesi Reklamcılık bölümü lisans mezunu. 2021 yılından beri Cremicro Growth Hacking Ajansı'nda Büyüme Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Google Ads ve Google Analytics sertifikaları bulunmaktadır.

Leave a Reply