10 Ayda 14 Kat Ciro Artışı!

CreatorDen Türkiye’nin en büyük influencer marketing platformu. Platformda influencerlar ile markaları bir araya getiriyorlar. CreatorDen ile gerçekleştirdiğimiz çalışmaların odağında platforma daha fazla marka ve influencer getirmek vardı.

Lead Generation

Dijital pazarlama kanalları üzerinden marka ve influencer kaydı sağladık.

Arama Motoru Optimizasyonu

Çalıştığımız süre boyunca organik trafiği 7 kat artırdık. Organik trafik en önemli lead kanallarımızdan biri oldu.

Etkinlik Pazarlaması

Influencer Talks etkinlikleri ile binlerce kişi ile yüzyüze tanışma imkanı sağladık.

Growth Hacking Çalışması

Pazarlama sürecini yalnız yeni müşteri ile sınırlandırmayıp, müşterilere yönelik LTV çalışmalarında destek olduk.

CreatorDen Kurucusu

Ozan Tabak

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir ajans.

ozan tabak

Problem Neydi? 

Hem influencer’lar arasında bilinirliği artırıp, uygulama indirmesi sağlamamız hem de markaların bu markete yönelik talebini aynı anda artırmamız gerekiyordu. Yani hem arzı hem de talebi oluşturmalıydık. 

Bununla birlikte marka yöneticilerinin influencer’lar ile çalışmasının yanlış ve etkisiz olduğuna dair genel bir algıları vardı. Bu algıyı kırmamız ve iş güzel yapıldığında güzel sonuçlar alındığını göstermeliydik. 

Çözümümüz Ne Oldu?

Google Ads ve sosyal medya reklamlarını ardışık olarak kullanmamızın yanı sıra “güven” ilişkisine dayanan bir süreç yönettiğimizin farkındaydık. Bu nedenle hem influencer’lara yönelik Influencer Talks, hem de marka yöneticilerine yönelik Influencer Talks for Marketeers serilerini düzenlemeye başladık. 

Hem sahada hem de dijitalde bizi gören hedef kitleye yönelik dönüşüm başına maliyetlerimiz radikal bir şekilde düşüş sağlamış oldu. Hem global hem de yerli markalara ulaşmış olduk. 

Hizmet Kalemlerimiz Nelerdi?

  • Lead Generation
  • Growth Hacking
  • Sosyal Medya Pazarlaması
  • Arama Motoru Pazarlaması
  • Google Ads Yönetimi
  • Facebook & Instagram Reklamcılığı
  • Etkinlik Pazarlaması
  • Mobil Uygulama Pazarlaması
Creatorden