Skip to main content

Growth Hacking Ajansı

Growth Hacking, düşük maliyetlerle sürdürülebilir bir şekilde müşteri kazanmanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Al
Growth Hacking Ajansı
Growth Hacking Ajansı
Growth Hacking Ajansı
Growth Hacking Ajansı
Growth Hacking Ajansı
Growth Hacking Ajansı

Growth Hacking Ajansı

Şimdi Teklif Al

Acquisition

Acquisition’ı ürününüz ya da hizmetinizle etkileşim içerisine giren kullanıcı olarak tanımlayabiliriz. Bu adımda potansiyel müşterilerden bilgi toplama ön planda olmalıdır.

Activation

Activation’ı geri dönüşümde bulunan potansiyel müşteri sayısı olarak nitelendirebilir. Activation süreci içerisinde amaç potansiyel müşterilerin ürününüzü ya da hizmetinizi kullanmaya başlatmaktır.

Retention

Retention, ürünlerinize ya da hizmetlerinize sadık olan müşterilerin yüzdesidir. Retention’da amaç müşterileri tekrar tekrar kendinize bağlayabilmektir.

Referral

Referral’da amaç ürünlerinizin ya da hizmetlerinizin diğer insanlara yayılmasını sağlamaktır. Referral’da yapmamız gereken insanların bizi dışarıya pozitif şekilde aktarmasını sağlamak olmalı.

Adım Adım Büyümek İçin Growth Hacking Ajansı

Web sitesi üzerinden insanlara ürün ya da hizmet mi sunuyorsunuz? Sitenizin ziyaretçi oranı yüksek ama dönüşüm oranlarınız istediğiniz seviye değil mi? Bounce rate oranınız çok mu yüksek? Peki biz Growth Hacking Ajansı bu sorunlara yaratıcı çözümler geliştiriyoruz.

Web sitenizin elde ettiği dönüşüm oranlarını artırmayı, bounce rate oranını düşürmeyi ve bunun yanında viralleşme oranını artırmayı hedefliyoruz. Bu işlemleri yaparken temel olarak AARRR modelini alıyoruz. Tabii ki bunu yaparken yaptığımız çalışmaları size raporluyor, sizi her zaman çalıştığımız konu hakkında bilgilendiriyoruz.

Growth Hacking Nedir?

Growth Hacking analiz sonucunda hareket etmesini sağlayan bir çalışma prensibidir. Growth Hacking’in kullandığı yöntemler sayesinde daha dönüşüm odaklı çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Growth Ne Anlama Geliyor?

İnsanlar growth deyince site trafiğini artırmak gibi düşünüyorlar. Aslında growth, işletmelerin ürün, pazar ve müşteri dinamiklerini inceleyerek büyüme haritasının tasarlanması anlamına gelmektedir.

Growth Hacking Ajansı Ne Zaman Kuruldu?

2013 yılından bu yana çeşitli markalara Growth Hacking Ajansı olarak hizmet veriyoruz.

Growth Hacking Çalışmaların Kullandığımız Tool'lar Nelerdir?

Growth Hacking çalışmalarında kullandığımız toollar şu şekilde: Acquisition – Facebook & Instagram Ads, Acquisition – Google & Youtube Ads, Acquisition – LinkedIn Ads, Acquisition – Criteo, Acquisition – AdEspresso, Acquisition – Yandex.Direct, Activation – Hotjar, Activation – Google Analytics, Activation – Firebase, Activation – Unbounce, Activation – Google Optimize, Activation – Kissmetrics, Retention – Mixpanel, Retention – Mailchimp, Retention – Mailerlite, Retention – OneSignal.

Optimizasyon Çalışmaları Sonucunda Ciro Artar mı?

Eğer ki doğru bir dönüşüm optimizasyonu stratejisi ve doğru bir dönüşüm optimizasyonu çalışması yapıldıysa gözle görülür bir ciro artışı elde edeceksiniz. Burada size düşen iş bu işi bilen, growth kültürüne sahip bir ekiple çalışmak olmalı.

Growth Hacking Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

Growth çalışması zaman gerektiren bir çalışmadır. Ama geçen süre zarfı içerisinde işletmenizdeki değişim gözle görünür şekilde ortaya çıkar. Bunun yanında Growth Hacking çalışmaları bir ömür boyu sürer.   

Optimizasyon Çalışmalarında (CRO) Neleri Test Etmelisiniz?

Dijital pazarlama çalışmalarınızda değişiklik yapmayı düşündüğünüz her noktayı test etmeniz gerekiyor. Bu web sitenizdeki herhangi bir değişiklik olabileceği gibi, reklam gruplarınız da olabilir. Daha net bir şekilde açıklamak gerekirse web sitenizde yer alan ürün detay sayfanızı test edebileceğiniz gibi Facebook reklamlarınız için hazırladığınız yeni görselleri de test edebilirsiniz. O yüzden muhakkak yaptığınız her güncellemeyi test edin. Yaptığınız A/B test sonucunda değişen dönüşüm oranlarını siz de fark edeceksiniz.

Optimizasyon Çalışmalarında Çalışacak Ekibin Yetkinlikleri Neler Olmalı?

Optimizasyon çalışmalarında çalışacak ekibin öncelikle growth kültürüne sahip olması gerekiyor. Ayrıca optimizasyon çalışmalarında yer alacak olan ekibin bilmesi gereken teknik araçlar da bulunuyor. Growth Hacking araçlarını kullanabilmeleri gerekmekte. 

Uzmanlaştığımız Analiz ve Ölçüm Araçları

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Cremicro'nun uzmanlığı ve çabaları sayesinde görünürlüğümüz önemli ölçüde arttı ve olası satış yaratma ve dönüşümlerde gözle görülür bir artış gördük. Somut ve etkileyici sonuçlar veren bir SEO ajansı arayan tüm işletmelere Cremicro'yu tavsiye ediyoruz.

Mehri GulamovaKapital Bank Dijital Pazarlama Müdürü

İşini seven, çözüm odaklı ve başarılı büyük bir ekip… Teşekkürler Cremicro Team

Sefer GülçiçekKurumsal İletişim Müdürü

Markalarımız, profesyonel dijital ajans desteğine ihtiyaç duyduğunda, birçok ajans ile yaptığımız mülakatlar sonrasında Cremicro ile çalışmaya karar vermiştik. Aradan 2,5 yıl geçti ve ilk kararımızın doğrulunu sürekli hissederek, yeni projeler üzerine hizmet almaya devam etmekteyiz. Markalarımızın arkasında Cremicro’nun gücünü hissetmek ve sonuçlarını görmek memnuniyet verici.

Hamdi TuranOmnis Kompozit Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın


    Skip to content