İçerik Pazarlaması Danışmanlığı

Doğru içerik pazarlama çalışması yapılırsa içerik hala kral.

Hemen Teklif Al

İçerik Pazarlaması Danışmanlığı

Şimdi Teklif Al

İçerik Planlama

İçerik kraldır diyebilmemiz için öncelikle içeriğin planlanması, detaylı şekilde araştırılması sonrasında strateji aşamasına geçilmesi gerekir.

İçerik Stratejisi

İçerik kraldır diyebilmemiz için planlama aşamasından sonra doğru stratejiler geliştirip, doğru fikirler üretmek gerekir.

İçerik Tasarımı

İçerik kraldır diyebilmemiz için yaratıcı içerik fikirleri oluşturulduktan sonra başarılı bir tasarım aşamasının olması ve insanlara paylaşılabilecek içerikler sunulması gerekir.

İçerik Pazarlama

İçerik kraldır diyebilmemiz için hedef kitlenin ilgisini çeken, kitleyi cezbeden içeriklerin yayına alınması gerekir.

Müşteri Portföyünüzü Genişletebilmek İçin İçerik Pazarlamasının Gücünden Faydalanın

Web sitenize beklediğiniz trafiği alamıyor musunuz? Sitenize giriş yapan kullanıcıların bounce rate oranından memnun değil misiniz? Siteniz için oluşturduğunuz içeriklerin, sitenize giren kullanıcılar tarafından paylaşılmasını mı istiyorsunuz? İçeriklerinizin viral olmasını mı bekliyorsunuz? O zaman yan bölüme bir göz atın.

İçerik pazarlaması danışmanlığı içerisinde web sitenizde ve blogunuzda yer alacak içerikleri hazırlıyor ve yönetiyoruz. Tabii ki bundan önce hedef kitlenizi inceliyor ve onlar için tone of voice stratejisini oluşturuyoruz. Hazırlanan bütün içerikleri SEO prensiplerine uygun ve okunabilirlik oranını yüksek seviyede tutacak şekilde dizayn ediyoruz. Yaptığımız çalışmaların sonucunda web sitenize gelen ziyaretçilerin hareketlerini düzenli olarak size raporluyoruz.

İçerik Pazarlaması (Content Marketing) Nedir?

İçerik pazarlaması, hedeflenen kitleye ulaşabilmek ve onu elde edebilmek için konu ile alakalı kaliteli, ilgi çekici içerik oluşturmayı ve dağıtmayı içerisinde barındıran stratejik pazarlama çalışmasıdır.

İçerik Pazarlaması Sadece Blog Yazmak mıdır?

İçerik pazarlaması sadece blog anlamına gelmemektedir. İçerik pazarlaması içerisinde röportaj, sunum, infografik, video, görsel vb. gibi daha birçok çalışmayı içerisinde barındırır.

İçerik Pazarlamasında Yatırımın Geri Dönüşü (ROI) Ölçümlenebilir mi?

Yayınlanan içerikler sonrasında siteyi ziyaret eden kullanıcıların davranışları Google Analytics ya da Hotjar gibi toollarla ölçümlendirilebilir. Bu sayede yapılan yatırım sonrasında ne durumda olduğunu yatırımı yapan kişi rahatlıkla anlayabilir.

İçerik Pazarlaması Neden Kullanıcılar Üzerinde Etkilidir?

Elinizde bulunan müşterilere ve potansiyel müşterilerinize bilgiler vermeniz bu işi bildiğiniz konusunda karşı tarafa güven verir. Bunun yanında içerik pazarlaması yaparken belirli anahtar kelimeler üzerine çalışmanız organik arama sonucunda kullanıcıları web sitenize çekmenizi sağlar. Yani kısaca içerik pazarlaması size yeni müşteri adaylarınızı getirmiş olur.

İçerik Pazarlaması B2B ve B2C çalışmalar yapan markalarda kullanılır mı?

Her iki işletme türü de marka bilinirliği çalışması yapması gerektiği için iki türde de kullanılması gerekir. B2b işletmelerde, B2C işletmelerde müşterilerine ve potansiyel müşteri adaylarına karşı güven ve otorite olduklarını anlatabilmek için içerik pazarlaması çalışması yapmalılar.

İçerik Pazarlaması Çalışmalarında Hangi Ton Kullanılmalı?

Bu tamamen hedef kitleden hedef kitleye değişen bir konudur. Hangi tonu kullanacağınızı belirleyebilmek için öncelikle hedef kitle analizi yapmak gerekir.

Neden Müşterilerinizi Eğitmelisiniz?

Müşterilerinizde size karşı sadakat duygusu oluşturmak istiyorsanız müşterilerinize yatırım yapmak zorundasınız. Sadakat ise uzun vadeli bir süreçten oluşur. Müşterilerinizde size karşı bir sadakat duygusu yaratmak içerik pazarlaması çalışması yapmalısınız.

İçerik Pazarlamasından Ne Tür Sonuçlar Elde Edebilirsiniz?

Genel anlamda şu tarz sonuçlar beklemelisiniz: Marka bilinirliği, arama görünürlüğü ve etkileşim. Marka bilinirliği: aramalardan ve sosyal ağlardan daha fazla trafik elde etmeye başlayabilirsiniz. Arama görünürlüğü: markanız, hedeflediğiniz anahtar kelimelerde daha üst sıralarda yer almaya başlayacaktır. Etkileşim: Yavaş yavaş içerikleriniz sosyal medyada daha fazla paylaşılmaya başlayacaktır.

Cremicro Growth Hacking Agency için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir ajans. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir ajans.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Projesoft Teknoloji olarak e-ticaret sektöründe lider altyapı sağlayıcı ve müşterilere 360 derece çözüm sunan, gelişmiş kampanya modüllerine sahip bilinen tüm ERP yazılımları ile entegre ve N11, Gittigidiyor, Hepsiburada, Trendyol gibi pazaryerlerine tam entegrasyon sağlayan bir alt yapıyı yönetiyoruz. Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın

Like Nothing You've Seen. Purchase Today & Experience Salient