2 Yılda 6 Kat Müşteri Artışı

ProjeSoft Türkiye’nin en büyük e-ticaret altyapı sağlayıcılarından birisi. ProjeSoft ile gerçekleştirdiğimiz çalışmaların odağında yeni müşteri edinimi ve elde tutma stratejileri vardı.

Lead Generation

Dijital pazarlama kanalları üzerinden sürekli lead akışı sağladık.

Arama Motoru Optimizasyonu

Organik trafiği sıfırdan alıp, en verimli lead kaynağı haline getirdik. Yeni içeriklerimizle blogu bir başvuru kaynağına dönüştürdük.

Etkinlik Pazarlaması

Potansiyel müşterilerle fiziksel temasın etkisi yadsınamazdı. 13 etkinlik düzenledik.

Retention

Satış sonrası destek sürecini ve müşterilerin kullandığı paneli baştan tasarlayıp kullanıcı dostu hale getirdik.

ProjeSoft Kurucu Ortağı

Yüksel Eminoğlu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalıştık. Organizasyon yeteneği, işlerine olan adanmışlığı ve sundukları çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel Eminoğlu

Problem Neydi? 

Organik trafik çalışması yapılmamış, sosyal ağları pasif bir marka ile, çok güçlü rakiplere sahip bir sektördeydik. Rakipler yıllardır sektörde oturmuş ve ortalamada 600TL’lik dönüşüm başına maliyetlerle çalışıyordu. 

E-Ticarete yeni başlayan herkesin kulağına çalınan bir söz; “e-ticaret platformları ile çalışmayın, her yeni modül için ek ücret ister, sizi batırırlar” algısı çok güçlüydü. 

Çözümümüz Ne Oldu?

Google Ads, SEO ve Sosyal medya reklamları ile yoğun bir optimizasyon sürecinin sonunda dönüşüm başına maliyetleri 25TL’ye dek düşürdük ve rakiplere karşı büyük avantaj yakaladık.

E-Ticaret paket satış stratejisini yeniden oluşturup yalınlaştırdık. Her bir modülün ayrı satılmadığını gören potansiyel müşterilerin güvenini kazandık. Görünürlüğü artırdıkça yeni müşteri edinimi kolaylaştı.

Hizmet Kalemlerimiz Nelerdi?

  • Lead Generation
  • Growth Hacking
  • Sosyal Medya Pazarlaması
  • Arama Motoru Pazarlaması
  • Google Ads Yönetimi
  • Facebook & Instagram Reklamcılığı
  • Etkinlik Pazarlaması
  • Web ve Panel Tasarım & UX
Projesoft