Skip to main content

Yerel SEO, bölgesel olarak konumlandırılmış site çalışmalarının optimize edilmesidir. Potansiyel kitlenizin yapmış olduğu yerel arama sonuçlarında görüntülenebilmek için bazı önemli detayları bilmek gerekiyor. Yerel hizmetlerde oldukça önemli olan bu optimizasyonlar için gerekli tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Yerel SEO Neden Önemlidir?

Yerel SEO hizmeti, bir ziyaretçinin Google aramalarında göreceği bölgesel sonuçlarda markanın listelenmesini sağlayan SEO çalışmasıdır. Bir arama motoruna aradığınız hizmeti yazdığınızda karşınıza çıkan sonuçlar bölgenize göre listelenmektedir. Bir örnek verelim; İstanbul’da yaşıyorsunuz ve “koltuk yıkama” hizmetine ihtiyacınız var. Arama motoruna “koltuk yıkama” yazdığınız zaman yerel seo çalışması yapan firmaları göreceksiniz. Algoritma İstanbul konumundan girdiğinizi bildiği için İstanbul’da hizmet veren koltuk yıkama firmalarını listeliyor. Eğer belirli bir coğrafi sınır içerisinde hizmet veriyorsanız ya da belirli coğrafi hedeflerde ön plana çıkmak istiyorsanız yerel SEO hizmeti almanız gerekir. Hizmet ağınıza en uygun yerel konumlandırma çalışması için mutlaka  profesyonel bir SEO Ajansı ile çalışmanızı tavsiye ederiz. Özellikle hizmet sektöründe arama sonuçları büyük öneme sahip. Yerel konumlandırma çalışmasıyla potansiyel müşterilerinizi artırmanız oldukça kazançlı olacaktır.

Yerel SEO Nasıl Yapılır? Sıralama Faktörleri

Google filtrelerinin, kullanıcıların aradığı hizmetleri algılayabilmesi ve potansiyel müşterilerinize sizi gösterebilmesi için bazı optimizasyonlar yapmak gerekiyor. Haritalı sonuçlarda yer almak istiyorsanız mutlaka konum bilgisini hedef kelimelerinize eklemesiniz. Koltuk yıkama örneğinden devam edelim, Beylikdüzü sizin hizmet alanınızsa “Beylikdüzü Koltuk Yıkama” şeklinde bulunabilmeniz gerekir. Böylece Beylikdüzü ve yakın bölgelerinde “koltuk yıkama” hizmeti arayan kullanıcıların önüne çıkabilir, hizmet bölgeniz içerisinde yeni müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Gerekli optimizasyonları yaparak yerel konumlandırılma alanında üst sıralara çıkmanız gerekiyor. Sıralama sonuçları için Google My Business hesabınızda işletmenizin eksiksiz ve nitelikli olarak kaydedilmiş olması gerekiyor. Bu önemli bir sırlama faktörüdür. Fotoğraflarınızı, hizmetlerinizi, çalışma saatlerinizi ve iletişim bilgilerinizi eksiksiz olarak panele girmeyi unutmayın.

Organik arama sonuçları, yerel konumlandırma çalışmalarınızda odaklanmanız gereken ikinci önemli faktördür. Hedef kitlenin hangi organik aramalarla benzer hizmetlere ulaştığını tespit etmeniz gerekiyor. Organik arama algoritmaları, yerel SEO’yla senkron şekilde çalıştır. Google algoritmalarının, yerel konumlandırma çalışmalarını önemsediğini ve geliştirdiğini söyleyebiliriz. Elbette tüm SEO çalışmalarında olduğu gibi, yerel SEO hizmetinde de anahtar kelimeler önemli bir sıralama faktörü. Yerelde öne çıkan bir fark var; “Beylikdüzü Kotluk Yıkama” örneğinde olduğu gibi şehir, bölge, ilçe gibi bilgileri de hedef kelimelerinize eklemelisiniz. Daha sonra web sitenizi bu eşleme ile optimize etmeniz sıralama konusunda ciddi şekilde işinize yaracaktır. Site dışı SEO çalışmalarında sıkça kullandığımız backlink kavramı, yerel konumlandırmada da karşımıza çıkıyor. Son algoritma güncellemelerinde etkisinin azaldığı bilinse de hala önemli adımlardan biri. Yerel konumlandırma için de tavsiye ve tanıtım yazısı almakta fayda var.

Neden Yerel SEO Yaptırmalıyım?

Hizmet bölgeniz içerisinde yapılan aramalarda görüntülenebilmeniz için yerel konumlandırma yapmanız gerekiyor. Bölgede bulunan potansiyel müşterilerinize ulaşmanız, hizmet tanıtımlarınızı yapabilmeniz ve marka bilinirliği oluşturabilmeniz için yerel konumlandırma çalışmaları artık gereksinim haline geldi. Size ulaşan müşterilerinizin trafik kaynaklarını analiz edebilmenizi sağlayan en sağlıklı verileri de bu sayede görebilirsiniz. Ayrıca yerel konumlandırma çalışmaları sayesinde potansiyel kitlenize daha hızlı ulaşabileceksiniz. Size gelen geri dönüşleri takip edebileceğiniz, kampanya ve hizmet duyuruları yapabileceğiniz ücretsiz ve etkili bir mecraya da sahip olmuş olacaksınız. Nasıl mı? Google My Business sayesinde.

Neden Yerel SEO Yaptırmalıyım?

Neden Yerel SEO Yaptırmalıyım?

Google My Business Optimizasyonu Nasıl Yapılır? 

Google haritalar kavramının hayatımıza tamamen girmesiyle Google My Business optimizasyonu bir işletme için olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Yol tarifleri almak, yerel aramalarda çıkmak, ziyaretçilere gidecekleri yer hakkında detaylı bilgi (çalışma saat, izin günü, fotoğraflar, ürünleri tanıtım yazıları vb.) vermek gibi önemli avantajlara sahip. Öncelikle Google My Business sitesinden hesap oluşturmanız daha sonra da doğrulama yöntemlerinden birini seçerek aktivasyon yapmanız gerekiyor. Henüz bir hesabınız yoksa buraya tıklayarak hemen ücretsiz hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra doğru adres bilgileri girdiğinizden emin olun. En aktif doğrulama yöntemlerinden biri posta aracılığı ile gelen kodu sisteme girmeniz olduğu için mutlaka doğru bir açık adres bilgisi girmeniz gerek.

Panelin özelliklerinden biri olan sanal tur için çekimler yapabilir böylece ziyaretçilerinizin mekanınızı görmesini sağlayabilirsiniz. Sanal gezinti için 360 derece görüntü işleme teknolojisi kullanılıyor. Böylece henüz sizi ziyaret etmemiş bir kullanıcı mekanınızı gezerek markanız hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Bir restoran işletmecisiyseniz, sahip olduğunuz cezbedici özellikleri (çocuk parkı, konforlu iç mekan, otopark, bahçe vb.) sanal tur ile tanıtabilirsiniz.

Optimizasyon İçin Püf Noktaları

Google My Business hesabızına daha önce sizi ziyaret eden müşterilerinizden yorumlar ve beğeniler gelebilir. Negatif yorumları mutlaka olumluya çevirmek için müşterilerinize cevap verin. Her yorumu cevaplamak, müşteriler ile etkiletişime girmek ve puanınızı yüksek tutmaya çalışmak hem yerel Google yerel SEO hem de marka bilinirliği için önemli kriterlerdir. Marka bilinirliğine destek olan bir diğer My Business optimizasyonu ise doğru logo ve fotoğraflarla tam bir hesap kurulumu yapmak. Kullanıcıları yanıltmayacak, işletmenizi doğru tanıtacak etkili fotoğraflar kullanmaya gayret edin. Samimiyet her platformda olduğu gibi Google içinde çok etkili bir yöntem. Mekanınızın çalışanlarını gösterebilir, müşterilerinizden izin alarak pozitif deneyimleri fotoğraflayıp paylaşabilir, desteklediğiniz sosyal sorumluluk projeleri varsa fotoğraflayarak My Business hesabınıza ekleyebilirsiniz. Filtre ve photoshop ile oynanmamış bilgilendirici fotoğraflar kullanmalısınız. Görseller Jpeg ya da PNG formatta yüklenebilir, dikkat etmeniz gereken tek şey fotoğrafların 10 KB sınırını aşmaması.

Optimize ettiğiniz My Business hesabınızın verilerini düzenli olarak inceleyin. Ziyaretçileriniz sizi nasıl aradı? Hangi anahtar kelimelerden tıklama aldınız? Harita uygulamasından kaç kişi yol tarifi aldı? Kaç telefon araması yapıldı? Fotoğraflarınız kaç kez görüntülendi? Gibi soruların cevaplarını düzenli olarak takip edin, iyileştirmek için gerekli çalışmaları tamamlayın. Gerekli olan bilgileri Google My Business hesabınızın istatiksel verilerinde bulabilirsiniz.

Google My Business Optimizasyonu Nasıl Yapılır

Google My Business Optimizasyonu Nasıl Yapılır

Yerel SEO Nasıl Çalışır?

Yerel SEO, alanının uzmanlarından oluşmuş bir ekip tarafından bölgesel hedeflemeler yapılarak bir bütün halinde yürütülen çoklu bir çalışmayı kapsamaktadır. Site içi SEO çalışmaları gibi yerel SEO’da da hedef kitle analizi, anahtar kelime analizi gibi çalışmalar yürütülür. Bu çalışmaları, spesifik olarak sıralamamız sizler için daha faydalı olacaktır.

Konuma Dayalı Başlık Etiketleri

Başlık etiketleri, arama motoru algoritmasına ve kullanıcılarınıza sayfanızı anlatan HTML unsurudur. Başlık etiketinizden konum bilgisine de yer verebilir, Google algoritmasının sizi daha iyi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Böylece konum odaklı yapılan aramalarda görünür olabilirsiniz.

Kullanıcı Dostu URL Düzenlemesi

URL yapınızda SEO çalışmaları oldukça etkili olarak değerlendirilmektedir. Web sayfanızın URL’leri, etkili ve kısa aynı zamanda anahtar kelimelerinizi doğru ölçüde barındıran şekilde olmalıdır. Yerel SEO için de URL’lerinize yerel ifadeler eklemek faydalı olacaktır. Kullanıcı dostu URL düzenlemesi yapmanız daha fazla ziyaretçi çekmeniz ve markanızı daha görünür kılmanız demektir.

Yerel İfade İçeren Anahtar Kelimeler Belirlenmesi

Yerel SEO çalışmalarında anahtar kelime analizleri, normal SEO çalışmalarından farklıdır. Lokal SEO’da, bölgesel odaklı anahtar kelimeler belirlenir. Bu noktada anahtar kelimelerinizi isabetli belirlerseniz çevrenizdeki insanların Google aramalarında ilk sıralarda yer alabilirsiniz. Hedef kitle analizi yaparak belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeleri bölgesel unsurlarla birleştirerek içeriklerinizi de buna göre oluşturmalısınız. Bu noktada bilinmelidir ki; bölgesel odaklı anahtar kelimelerinizi belirlerken uzun kuyruklu anahtar kelimelerden faydalanmak etkili olacaktır.

Kullanıcı Arama Niyetine Göre İçerik Oluşturma

Arama motoru sıralamasında yüzlerce kriter olduğunu söyleyebiliriz. Ancak arama motorlarında temel amaç, kullanıcı deneyimini en iyi noktaya getirmektir. Yerel SEO çalışmalarınızı yürütürken içeriklerinizi kesinlikle arama motorlarını yönlendirici şekilde oluşturmamalısınız. Kullanıcı odaklı, kullanıcıyı tatmin edecek içerikler daima faydalı olur. Dolayısıyla profesyonel metin yazarlarından destek almak iyi bir fikir olacaktır.

Görsel Optimizasyon Çalışmaları

Web siteniz, görsel aramalarda da ilk sıralarda yer alırsa yerel SEO optimizasyonunu destekleyici nitelikte olur. Bu bağlamda görsellerinize bölgesel odaklı uyumu yakalayarak alt metin ve açıklama ekleyip doğru etiketlerle görsel arama sonuçlarında üst sıralara yerleşebilirsiniz. Ancak web sitenize yüklediğiniz büyük boyutlu görseller sitenizin hızını yavaşlatabilir. Bu durumu engellemek için görsellerinizi optimize etmelisiniz. Bu sayede sitenizin hızının düşmesinni engelleyebilirsiniz. Optimizasyon esnasında da görsel kalitesini bozmamaya özen gösterilmelidir.

Sesli Arama Optimizasyonu

Arama motorlarında sesli aramanın önemi her geçen artmaktadır. Yerel aramalarda ön sıralarda yer almak için doğru anahtar kelimeler belirlemelisiniz. Sesli arama söz konusu ise doğru anahtar kelimeler; uzun kuyruklu ve soru tabanlı kelimelerdir. Ayrıca sesli arama için doğal dil kullanımını baz alarak anahtar kelime analizi yapılmalıdır.

Dahili Bağlantı Optimizasyonu

Web sitenizde ziyaretçiler için belirli ve kullanışlı bir düzen olmalıdır. Ziyaretçileriniz her zaman sayfalarınızda düzenli bir sistem görmelidir. İletişim formu, tıklanabilir telefon numarası, haritalar gibi yöntemleri kullanarak hiyerarşik bir düzen içerisinde tasarlanmış bir sayfaya sahip olabilirsiniz.

Web sitenizde yer verdiğiniz linkler arasında dahili bağlantılar oluşturarak arama motoru algoritmasının dikkatini çekebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçiler web sitenizde daha uzun süre vakit geçirebilir. Bu da arama motoru değerlendirmesinde kaliteli bir site olarak algılanmanızı sağlar.

NAP Düzenlemesi

İsim, adres ve telefon numaralarının kısaltması olan NAP (name, address, form), web sitenizde bulunan iletişim detaylarıdır. Google değerlendirmesi açısından verdiğiniz iletişim bilgilerinin tutarlı ve doğru olması gerekmektedir. Web sitesi kullanıcılarınız ve arama motoru algoritmaları tarafından ulaşılır olmanız, düzgün bir NAP düzenlemesi yapmanızla ilgilidir. İletişim bilgilerinize göre arama motoru algoritmaları tarafından konumunuz belirlenir. Dolayısıyla insanlar tarafından kolaylıkla ulaşılır olursunuz. WordPress alt yapılı web sitesi kullanıyorsanız Yoast SEO, Rank Math SEO, All in One SEO eklentileri ile NAP ayarlarınızı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mobil Optimizasyon

Günümüzde web siteleri için mobil uyumluluk çok önemli bir noktaya gelmiş durumdadır. Arama motorları, mobil uyumlu web sitelerini öne çıkarmaktadır. Yerel kaynakları kullanmakta önemli bir site dışı SEO taktiğidir. Yerel ve normal aramalarda arama sıralamanız tatmin edici bir noktada olsun istiyorsanız mutlaka responsive bir tasarımla mobil için optimizasyon yapmalısınız.

Yerel Kaynaklardan Faydalanma

Dijital ortamda web siteniz dışındaki yerel kaynaklardan yararlanmakta son derece iyi bir hamledir. Bölgenizde hizmet veren yerel rehberleri kullanabilir, markanızın görünürlüğünü artırabilirsiniz. Yerel kaynak kullanımı da bir site dışı SEO taktiğidir. Yerel olarak güçlü linkler edinerek hem ulaşılır olur hem de sıralamanızı yükseltirsiniz.

Optimizasyon verimliliğini artırmak için Instagram gönderileri, Facebook grupları ve/veya Youtube kanalları üzerinden bölgesel kaynaklar edinebilirsiniz. Buna ek olarak web sitenizin blog bölümünü de verimli kullanırsanız bölgesel SEO çalışmalarınızı sağlam bir şekilde desteklemiş olursunuz. Yerel SEO çalışmaları size kısa süre içerisinde zirveye taşıyabileceği gibi düzenli bir içerik paylaşımı yapmadığınız takdirde zirvede kalmanıza da uzun süre izin vermeyecektir. Dolayısıyla çalışmalara bütüncül bir strateji ile yaklaşarak devam etmeniz faydalı olandır.

Sosyal Medya Yönetimi

Lokal SEO verimliliği için elbette ki sosyal medya hesaplarınızdan da faydalanmalısınız. Sosyal medya üzerinden hedef kitlenize ulaşabilir, etkileşim kurabilir ve daha sonra da web sitenize yönlendirebilirsiniz. Bu sayede takipçileriniz ve etkileşiminiz artarken arama motoru sıralamanız iyileşir. Özel kampanya ve sosyal medya içerikleri ile web sitenize verdiğiniz linkler, bölgesel optimizasyon çabalarınızı destekleyici olur.

Google My Business Kaydı

Google My Business yani Google Benim İşletmem, yerel hizmet sağlayan küçük işletmeler için Google’ın sunduğu etkili bir araçtır. Google My Business, işletmeniz hakkındaki tüm detaylı bilgiye ulaşabilir. Bölgesel bir görünürlük hedefliyorsanız mutlaka Google My Business kaydını tamamlamalısınız. Google My Business profilinizdeki iletişim bilgileriniz ve web siteniz görünürlüğünüzü artırır. Buna ek olarak işletmenize ait profesyonel görselleri de ekleyerek kurumsal bir görünüm elde edebilirsiniz. Görsel optimizasyonla da birlikte müşteri yorumları üzerinden etkileşim kurabilir, kullanıcı bağlılığını olumlu olarak etkileyebilirsiniz. Son olarak elbette ki görünürlüğünüzü de artırmış olursunuz.

Yerel SEO Anahtar Kelime Araştırması

SEO çalışmalarında genellikle yapıldığı gibi benzersiz bir anahtar kelime listesine yerel SEO için ihtiyacınız yoktur. Bu, yerel SEO anahtar kelimelerinin önemsiz olduğu anlamına gelmez. Başlangıçta ihtiyacınız olan şey, insanların sizi bulmak için yerel olarak kullandığı arama terimlerinin bir listesidir.

 • Google Önerileri: Google önerileri normal SEO çalışmaları gibi yerel SEO noktasında da işe yarar niteliktedir. Burada dikkat etmeniz gereken şey; yerel arama, potansiyel yerel müşteriler tarafından yapılıyor olmalıdır. Tahminleriniz ve araştırmalarınız buna göre ilerlemelidir.
 • Yerel Sesli Aramalar: Google’a göre mobil aygıtlardan yapılan aramaların %20’si sesli arama olarak tespit edilmiştir. Bu noktada doğal dil kullanımı eğilimli anahtar kelimeler olacağına dikkat edilmelidir.
 • Google Anahtar Kelime Planlayıcı: Google Anahtar Kelime Planlayıcı, bölgesel arama hacimleri verilerini sağlamaktadır. Dolayısıyla elinizde bir anahtar kelime listeniz varsa bu aracı kullanmak sizin için çok etkili bir yöntem olur. Yeni anahtar kelime arayışındaysanız da “web sitesiyle başlayın” özelliği ile başlangıç yapmak doğru olacaktır. Bu noktada rakiplerinizin web sitesini bu alana girebilir, karşınıza çıkan anahtar kelimelerden araştırmanıza başlayabilirsiniz.

Yerel İşletmeler İçin Yerinde SEO

Küçük işletmeler için SEO çalışmaları özellikle de yerel SEO çalışmaları kritik bir önem taşımaktadır. Ancak takdir edersiniz ki SEO çalışmaları genel olarak küçük işletmelerin pazarlama bütçelerin aşar durumdadır. Bu durumda küçük işletmeler, kendi bünyelerinde uygulayabilecekleri SEO ipuçlarına ihtiyaç duyarlar. Büyük SEO bütçeleri ayırmadan yerel SEO’yu kuvvetlendirmek yerel-küçük işletmeler için oldukça önemlidir. Bunun için yerel SEO çalışmasında yapılacaklara dair paylaştıklarımız yerel işletme sahipleri için etkili yöntemlerdir.

Yerel işletme sahipleri, yerel SEO noktasında şu özellikleri barındırıyor olmalıdır;

 • Alaka Düzeyi: Bu işletme hedef kitlesinin arama yaptığı kelimelerde sıralama sayfasında yer alıyor ve arama yapılan ürüü/hizmeti/ilgili içeriği barındırıyor mu?
 • Yakınlık: İşletme konum olarak arama yapana yakın mı? Doğru bir lokasyon için optimize edilmiş bir web sayfasına sahip mi?
 • Önem: İşletme kendi lokasyonunda tanınmış ve kaliteli algısına sahip mi?

Bahsettiğimiz alaka düzeyi, yakınlık ve önem faktörlerin artırmak ve yerel SEO’da başarılı olan bir işletme olmak için yapmanız gereken bir dizi işlem olduğunu söylemeliyiz. Bu işlemler şu şekildedir;

 • Google My Business hesabı oluşturmak
 • Yerel alıntılar oluşturmak ve NAP tutarlılığını sürdürebilir şekilde sağlamak
 • Yerel anahtar kelime araştırması yapmak
 • Konum uyumlu içerik oluşturmak
 • Sesli arama optimizasyonu yapmak
 • Kaliteli yerel web sitelerinden backlink (geri bağlantı) almak
 • Sosyal medyada aktifliği korumak
 • Mobil cihaz optimizasyonunu yapmak

Link inşası, temel SEO çalışmalarını tamamladıktan sonra site içi ve site dışı olarak yapılan arama motorlarına yön verme çalışmalarını içerir. Site içi link inşası, web sitesinin içerisindeki sayfalar arasındaki yönlendirme süreçlerinin kurgusunu içerir. Kullanıcılar için fayda odaklı bir link inşası yapmak güçlü bir site içi SEO yapısına sahip olmak demektir. Site dışı link inşası da harici olarak güçlü, alakalı ve ilgili kaynaklardan alınan referans bağlantıları içerir.

O halde yerel link inşası da global ya da ülkesel çapta olmayan geri bağlantı kurgusunu içermektedir. Arama motoru algoritmaları açısından otorite sahibi ve kaliteli algılanan, konumunuz ile uyumlu, yerel web sitelerinden alacağınız backlinkler (geri bağlantılar) yerel link inşanızı oluşturmaktır. Bu sayede doğru yönlendirmeleri sağlayan bir yerel bir işletme olarak konum bazlı kullanıcılarınızın sizi aradıkları yerde bulabilir, hedef kitlenizin ihtiyaç duydukları yerde karşılarına çıkabilir ve arama motoru sıralamanızı iyileştirerek bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Cremicro Yerel SEO Hizmeti

İnternet kullanıcılarının nerediyse tamamı farklı sebeplerle yerel aramalar yapıyorlar. Değişen dinamiklere ayak uydurabilmek için algoritmaları  takip etmek, markanın ya da hizmetin dijital verilerini güncel ve etkileşimde tutmak ciddi bir gereklilik. Cremicro, yerel SEO hizmeti konusunda geniş bir portföye sahip. Alanında uzman ekiplerle, işletmenizin tüm dijital gereksinimleri yerine getirmesini sağlıyor. Google yerel SEO için gerekli olan site optimizasyonları, anahtar kelime çalışmaları, Google My Business optimizasyonları ve yerel konumlandırma odaklı backlink çalışmaları gibi onlarca farklı konuda profesyonel destek veriyor. Doğru analizlerle hedeflenen noktaya en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak stratejiler geliştiriyor.

Google, kuralcı ve yenilikçi bir yapıya sahip olduğu için, sizi yükselmenizi etkileyen birçok sorunla karşı karşıya bırakabiliyor. Algoritmaların en büyük amacı en başarılı sitelere kullanıcıları yönlendirmek ve pozitif bir deneyim sunmak. Ziyaretçilere bu deneyimi yaşatabilmek için etkili SEO performansı göstermeniz gerekir. Aksi taktirde Google sıralama almanız ya da trafik çekmeniz mümkün olmayacaktır. Profesyonel destek almadan Google’yi memnun etmenin pekte mümkün olmayacağını söyleyebiliriz. Yerel SEO hizmeti için profesyonel destek almak isterseniz Cremicro ekibi ile tanışmaya bekleriz.  Öncesinde ilgili hizmetlerimiz için SEO Ajansı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sizin de göreceğiniz gibi  ekibimizde markanızın ihtiyacı olan tüm uzmanlıklar yer alıyor.

Haydar Özkömürcü

Haydar Özkömürcü

Pazarlama Danışmanı, Growth Hacker Profesyonel kariyeri süresince dünya genelinde, General Electric, J&J, T. İş Bankası gibi 300’den fazla marka ile çalışmıştır. Sektörde aktif olarak çalışan 3000’den fazla öğrencisi bulunmakta. SEMrush Blog, Brandmap gibi sektörün öncü yayınlarında makaleler yazmakta olup, İnternet ve Teknoloji alanında Türkiye’nin en etkin kişisi seçilmiştir. Google Partneri Cremicro'nun kurucusudur. Google Ads, Semrush, Facebook Ads sertifikaları bulunmaktadır.

Leave a Reply