Skip to main content

Medya Planlama ve Satınalma Ajansı

Markanızın dijital stratejilerini mümkün olan en düşük bütçe ve en yüksek performans ile yönetiyor, medya satınalma kararları ile satış ve lead odaklı reklamlar yaratıyoruz.

Hemen Teklif Al
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı

Medya Planlama ve Satınalma Ajansı

Şimdi Teklif Al

Medya Planlama

Hedef kitle ve bütçeye uygun en etkili medya alanlarını belirliyor ve en düşün bütçe ile en yüksek performansı almak için özel içerikler üretiyoruz. Pazarlama hedeflerine en uygun alanları belirledikten sonra reklamların efektif bir şekilde hedef kitleye ulaşmasını sağlıyoruz.

Medya Satınalma

Medya planlama aşamasında alınan kararlara göre en etkili reklam alanlarını belirliyor ve satınalma kararları için hangi medya alanlarını hangi hedef kitle segmenti için kullanabileceğimizi belirliyoruz. Markanın kaynak gücünü en doğru şekilde kullanarak yüksek fayda odaklı satınalma kararları veriyoruz.

Satış ve Lead Odaklı Reklamlar

Medya planlama ve satınalma adımlarında yayımlanacak reklamların satış ve yeni müşteri odaklı olmasını sağlıyor bunun için çok yönlü reklam kampanyaları hazırlıyoruz. Video reklamlar, E-Posta Pazarlama, Mobil Reklamlar ve Yaratıcı Reklamlarla markanın pazarlama faaliyetlerine güç katıyoruz.

Programatik Reklamlar

Kullanıcı hedefleme seçenekleri ile yeniden pazarlama reklamlarını aktif olarak yönetiyor ve geliştiriyoruz. Programatik reklam olarak bilinen, çoklu cihaz kullanımı, 3. parti data ve yeniden hedefleme yetenekleri ile çalışan, ziyaretçi davranışlarına özel geliştirilmiş reklam modelleri kullanıyoruz.

Yüksek Performanslı Medya Planlama ve Satınalma

Dijital Pazarlama çalışmalarının önem kazandığı yeni medya döneminde, olabilecek en düşük bütçelerle en yüksek performanslar elde ediyoruz. Medya satınalma fikirlerinin önemini biliyor, bütçe yönetimini en iyi şekilde sağlamak için markaya en uygun mecraların satınalmasını gerçekleştiriyoruz.

Medya planlamada kullandığımız talep ve arz yönlü reklamları ( DSP – SSP), veri yönetim platformları (DMP) ile yöneterek en verimli hedef kitle segmentlerini buluyoruz. Bu sayede en yüksek performans ile medya yönetimi gerçekleştirebiliyoruz.

Medya Planlama ve Satınalma Ajansı Ne İş Yapar?

Değişen ve gelişen dijital dünyanın avantajlarından yararlanmak için hedef kitlenize en uygun alanlarda reklamlar döndürmeli ve dönüşümlerinizi artırmalısınız. Medya planlama ajansı tam olarak bu noktada en verimli reklamları oluşturmak ve bütçeyi en doğru şekilde kullanmak için hedef kitlenize en uygun alanları tespit eder ve güçlü içeriklerle reklamlarınızı yayımlar. Medya satınalma kararları vermeden önce hedef kitle segmentiniz ve bütçeniz ile en uyumlu alanları seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Satınalma kararı verilen medyanın etkili kullanılması için de medya planlama ajansı ile çalışmalısınız.

Hangi Medya Alanlarını Kullanıyorsunuz?

Hedef kitlenizin bulunduğu her dijital alanı kullanabiliyoruz. Sosyal medya reklamları, Google reklamları ve Programatik reklamlarla en etkili medya planlamalarınızı oluşturuyoruz. Hedef kitlenizin segmentine göre bu kanalları genişletiyor ya da bütçeyle uyumlu olarak özelleştiriyoruz.

Neden Medya Planlama ve Satınalma Ajansı İle Çalışmalıyım?

Bir medya planlama ve satınalma ajansı ile çalışmak marka bütçenizi büyük ölçüde kara geçirecektir. Hangi kampanyayı kurgulayacağınızı bilseniz bile hangi medya alanının en etkili olacağını tahmin etmeniz veya yönetmeniz mümkün olmayacaktır. Belirlenen bütçeyi en iyi şekilde kullanmak, hedef kitlenize en etkili şekilde görünmek ve doğru yerlerde olabilmek için mutlaka medya planlama ve satınalma ajansı ile çalışmanızı tavsiye ederiz.

Medya Satınalma Kararlarını Nasıl Veriyorsunuz?

Bir reklam kampanyasının medya satınalmalarını yapmadan önce pazarlama hedeflerini, hizmet detaylarını ve hedef kitle segmentini A’dan Z’ye analiz ediyoruz. Bütçe ve pazarlama hedeflerine en uygun platformları seçerken öncelikle hedef kitle etkileşimini düşünüyor ve en uygun alanları belirledikten sonra yüksek performans verebilmesi için çalışmalar yapıyoruz .

Medya Planlama ve Satınalma Aşamalarından Sonra Satışlarım Artar mı?

Eğer doğru medya planlama ve satın alma kararları etkili bütçe ve pazarlama hedefleri ile birleşirse kesinlikle satışlarınız artacaktır. Medya planlama çalışmaları süresince odak noktamız satış ve lead olacağı için gözle görülen bir farkın ortaya çıkacağına emin olabilirsiniz.

Medya Planlama Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

Kampanya, pazarlama hedefleri ve hedef kitle segmentine göre bu süreler değişmektedir. Etkili bir medya planlama süreci için tüm analizlerin eksiksiz yapılması, içeriklerin medya alanlarına ve kampanyaya göre hazırlanması gerekir. Tam bir süre verebilmek mümkün olmamakla birlikte çok kısa sürede gerçekleşebileceği düşünülmemelidir.

Programatik Reklamlar Nedir?

Medya planlama çalışmalarında kullanılabilen pragmatik reklamlar davranış analizlerine göre strateji geliştirmeyi kapsayan, en bilinen uygulama yöntemi ile yeniden pazarlama çalışmaları olan reklam türüdür.

Hangi İçerikleri Medya Planlama Alanında Kullanabiliyoruz?

Medya alanının özelliklerine göre hazırlanan satış ve lead odaklı içeriklerin tamamını kullanabiliyoruz. E-mail marketing, video reklamlar, içerik reklamları, sosyal medya reklamları, statik reklamlar, gif reklamları vs. Tüm reklam türleri için içerik üretebiliyoruz.

Programatik Reklamcılık Alanında Uzmanlaştığımız Araçlar

Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı
Dijital Medya Planlama Ve Satınalma Ajansı

Cremicro için Ne Söylediler?

Cremicro ile çalıştığımız süre zarfında dijital dünya adına çok şey öğrendik. Yaptığı işi sahiplenen ve sürekli geliştirmeye çalışan, alanında uzman, yeniliklere açık bir partner. Bizi daima daha büyük başarılara götürdü.

Ahmet SelviHospitadent Dental Group YK Başkanı

Cremicro ile gerçekleştirdiğimiz SEO ve Google Ads optimizasyonu ile birlikte Birleşik Krallık'ta operasyonlarımızı büyüttük. Dönüşüm optimizasyonundan Lead Generation'a kadar geniş bir mindsete sahipler.

Serdar Han TopoAltahonos Kurucusu

Cremicro ile yaklaşık bir sene CreatorDen için birlikte çalıştık. Dijital pazarlama stratejimizi oluşturma ve yönetme rolünü üstlenerek gerek sahiplenmesi gerek iş teslim disiplini ile keyifli ve başarılı bir birlikteliğimiz oldu. Tüm ekibimiz tarafından ortaya koyduğu efor ve emek takdir edildi. Kesinlikle tekrar çalışmak isteyeceğim bir partner.

Ozan TabakCreatorDen Kurucu

Cremicro ile Pazarlama Stratejileri, İnternet Reklamları ve PR için çalışıyoruz. Organizasyon yeteneği, işine olan adanmışlığı ve sunduğu çözümler ile gerek müşteri iletişimi gerekse de sağladığı network ile işimizi sayesinde hızla geliştiriyoruz. Her zaman farklı ve etkili çözümler ile karşımıza gelmesi bizim için de büyük fırsatlar sunuyor.

Yüksel EminoğluProjesoft Kurucu Ortağı

Şirketinizi Büyütmek İçin Teklif Alın

    Skip to content