Skip to main content

Son güncelleme 5 ay önce tarafından gerçekleştirildi.

Kurumsal SEO, yüz binlerce hatta milyonlarca sayfadan oluşan kurumsal düzeydeki siteler için organik arama varlığını iyileştirme stratejisidir. SEO’nun temelleri kurumsal düzeyde önemli ölçüde değişmezken, değişen şey ölçektir. Çok sayıda benzersiz içeriğin yanı sıra bu düzeyde düzenli olarak tüm içeriklere daha özenli bir şekilde dikkat edilmeli, kontrolleri sağlanmalıdır. Teknik sorunları teşhis etmek veya sayfaları tarama ve dizine ekleme ile ilgili sorunları belirlemek zaman zaman bunaltıcı hale gelebilir.

Kurumsal SEO, temel olarak projenin kapsamı açısından geleneksel SEO’dan farklıdır. Geleneksel SEO ile onay süreçleri genellikle kısadır ve yeni içerik yayınlamak veya teknik web sitesi değişiklikleri yapmak zor değildir. Ancak kurumsal SEO çalışması sürecine pazarlamacılar, hukuk ve uyumluluk ekipleri, geliştiriciler ve BT yöneticileri gibi daha fazla insan dahil olur. Web sitesi yapısı da daha karmaşıktır ve SEO ekibi, diğer departmanlardan gelirde kayabilecek sorular aldıkları için hangi anahtar kelimelere öncelik verdikleri konusunda daha bilinçli olmak zorunda kalabilir.

Ek olarak; geleneksel SEO, dar bir coğrafi alana odaklanabilir veya alışveriş yapanları hedefleyen anahtar kelimeleri seçebilir. Bunun gibi hedeflenen anahtar kelimeler daha düşük arama hacmine sahip olma eğilimindedir, ancak genellikle daha az rekabetçidirler. Bu yaklaşım, sektörlerindeki büyük oyuncularla rekabet edebilecek sermayeye veya alan yetkisine henüz sahip olmayan yeni veya küçük işletmeler için daha iyidir.

Kurumsal Site Nedir?

Bir siteyi ‘kurumsal’ olarak belirlemek için tek bir tanım yoktur. Genel olarak, her şey şirketin ve web sitesinin büyüklüğü ve ölçeği ile ilgilidir. İnançların farklılaştığı yer burasıdır. Bazıları önemli olanın web sitesinin boyutu olduğuna inanırken; diğerleri şirketin boyutunun (satışlar, değer, çalışan sayısı) ona kurumsal unvanı veren şey olduğunu düşünür.

Bir site, binlerce ayrı sayfası varsa, bir işletme olarak kabul edilebilir. Ek olarak, şirket yeterince büyükse bir site de bir girişim olarak kabul edilir. Ölçütünüz ne olursa olsun, kurumsal siteler, SEO stratejilerine ve uygulamalarına benzersiz bir yaklaşım kazandıracak kadar önemlidir. Birkaç sayfaya sahip bir site için SEO’yu iyileştirmek kolaydır, ancak binlerce sayfayla çalışmanız gerektiğinde, etkili bir SEO firması, uzmanlaşmış ve ölçeklendirilmiş bir yaklaşım benimseyecektir.

Kurumsal SEO Neden Önemlidir?

Kurumsal Seo Nedir? Neden Önemli?

Küçük işletme / orta ölçekli SEO ve kurumsal SEO stratejileri arasındaki temel fark, daha büyük kuruluşlar için taktiklerin binlerce web sayfası için ölçeklenebilir olması gerektiğidir. Küçük bir işletme veya orta ölçekli bir şirketin birkaç sayfası veya birkaç yüz sayfası olabilirken, daha büyük kuruluşların sitelerinde binlerce web sayfası vardır. Ayrıca az sayıda sayfa için işe yarayan stratejilerin daha büyük siteler için mutlaka işe yaramayabileceği mantıklıdır.

Kurumsal SEO önemlidir çünkü daha küçük işletmeler için işe yarayan stratejiler daha büyük işletmeler için çalışmayacaktır. İkisi arasındaki temel stratejik farklılıklardan biri, küçük işletmelerin genellikle son derece rekabetçi, kısa kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflemezken, daha büyük kurumsal organizasyonların hedeflemesidir. Ek olarak, daha büyük şirketler, organik sıralamaları takip etmek ve sürdürmek için özel bir kurumsal SEO ekibine ihtiyaç duyar. Daha küçük şirketlerde, SEO’dan sorumlu kişi genellikle içerik pazarlamacısıdır ve hatta sosyal medyadan sorumlu olabilir.

Daha rekabetçi anahtar kelimeleri hedeflediğinizde ve sitenizde binlerce sayfanız olduğunda, çok ince yayılmış tek bir işlem yerine SEO’nuz üzerinde çalışan özel bir ekibe ihtiyacınız vardır. Şirketlerde çalıştıysanız ve SEO’nun sizin için çalışmadığını hissettiyseniz, bunun nedeni büyük olasılıkla şirketinizin ihtiyaç duyduğu anda uzmanlardan oluşan özel bir ekibinizin olmamasıdır.

Kurumsal SEO, büyük kuruluşlara fayda sağlayacaktır. Çünkü sitedeki web sayfalarının sayısı, halihazırda alınan geri bağlantıların sayısı, zaten alınmış alan otoritesi vb. nedeniyle SEO sorunları daha karmaşık olacaktır. Daha büyük bir site olarak, kurumsal şirketler genellikle büyük marka yetkisine sahiptir. Ancak bu, geri bağlantılar ve yüksek sayfa yetkisi almış sayfaları silerek veya yeniden yönlendirerek bu yetkiyi kaybedebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca bu içeriği güncel ve taze tutmanız gerekir. Bunlarına yanı sıra tahmin edebileceğiniz gibi, şirket ne kadar büyükse, o kadar zordur. Sonuç olarak, kurumsal SEO’nun daha akıllı, ölçeklenebilir ve daha karmaşık olması gerekir. Tüm bunlara ek olarak kurumsal SEO, aşağıdaki faydaları sağlar:

Geleneksel Düzeltmeler Her Zaman İşe Yaramaz

Kurumsal siteler bazen bariz, düzeltilebilir sorunlar gibi görünen sorunlarla boğuşur. Ancak karmaşıklıkları, bu ‘basit’ sorunları düzeltmeyi çok daha zor hale getirir. Örneğin; eski içeriği değiştirmek için yeni sayfalar oluşturmak isteyebilirsiniz. Ancak bu değişikliklerin, bu sayfaların zaman içinde edindiği gelen bağlantıları ve etki alanı yetkilisini nasıl etkileyeceğini düşünmelisiniz. Bu, bir kurumsal sitenin iki ucu olarak karşınıza çıkar. Genellikle şaşırtıcı marka otoritesinin tüm avantajlarından yararlanırlar. Ancak içeriği ve SEO’yu taze tutarken onu baltalamamaya dikkat etmelidirler.

Bazen değişimin önündeki engel örgütseldir. İçerik iyileştirmelerini yürütmek için genellikle BT, pazarlama, ürün ve konu uzmanlarından kaynaklar alır. Kurumsal SEO, değişiklik yapmak için gereken kaynaklar ve zaman için iş gerekçesini gösterebilmelidir. Başka bir engel, ele alınması gereken sayfaların, bağlantıların veya teknik sorunların çokluğu olabilir. Bu genellikle uzun bir geçmişi olan siteler için geçerlidir. Soruna ve arkasındaki koşullara bağlı olarak, çözüm sorundan daha kötü olabilir.

Şirket İçi İşbirliği Önemlidir

Bir kurumsal siteyi sürdürmek için birçok farklı alandan kişiyle çalışmak alışılmadık bir durum değildir. Bazı çalışanlar için iş performansları üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Satın almadaki bir kategori yöneticisi, sayfaların ürünleri için optimize edilip edilmediği konusunda kişisel bir paya sahiptir. Bir PR direktörü, basın bültenlerinin aramada düzgün bir şekilde sıralandığından emin olmak ister. Öte yandan, eylemleri (veya eylemsizlikleri) sitenin performansı üzerinde etkisi olan ancak sonuçları anlamayan paydaşlar olabilir. Her iki zorluk da SEO için işbirlikçi ve proaktif bir yaklaşım gerektirir.

Rekabet Zorludur

Kurumsal siteler, gelişmiş SEO’ya sahip diğer tanınmış markalarla rekabet etmek zorundadır. Örnek olarak; kendi alanında lider bir şirket düşünün. Ancak hem ulusal hem de yerel rakipler onlardan bir adım önde olduğu için ilk üç arama sonucunu kıramayabilir. Şirketin rakiplerini geride bırakması için içeriğin 2.000’den fazla anahtar kelime ve 440 yerel site için optimize edilmesini içeren bir kurumsal SEO stratejisi gerekir. Sonuç olarak tanınmış markalar bile aramada iyi performans göstermek için yalnızca marka bilinirliğine güvenmemelidir.

Kurumsal SEO’yu Farklı Kılan Nedir?

Kurumsal Seo'Yu Farklı Kılan Nedir?

Kurumsal SEO, KOBİ’ler için SEO’dan tamamen farklı bir uygulamadır. Kurumsal SEO yalnızca çok daha büyük sitelerle çalışmakla kalmaz, aynı zamanda trafik ölçeği, dönüşümler, daha fazla sayıda paydaş ve mücadele edilmesi gereken daha fazla potansiyel sorun ve sorun açısından çok daha fazla sorumluluk alır. Kurumsal SEO, büyük bir işletmenin varlığını iyileştirmeyi amaçlar. Bu, bir dizi arama motoru optimizasyonu stratejisini içerir. Kurumsal sitelerin kendi lehlerine marka yetkisi vardır, ancak bu hakimiyeti sürdürmek için tutarlı, etkili kurumsal SEO’ya ihtiyaçları vardır. Otorite, en azından SEO adına, kurumsal ve kurumsal olmayan siteler arasında başka bir ayırıcıdır. Sayfa dışı, sayfa içi ve teknik SEO uzmanlarına sahip özel bir şirket içi ekiple deneyimli bir SEO iseniz, bu gelişmiş kurumsal SEO stratejilerini göz önünde bulundurmanız gerekir. Anahtar kelime hedefleme, kurumsal SEO stratejileri ile geleneksel SEO stratejileri arasındaki temel farktır. Kurumsal SEO, temel SEO temellerini kullanırken, sitede gerçekleşen dönüşümlerin sayısı üzerinde büyük etkisi olabilecek gelişmiş ve zaman alıcı taktikler de içerir. Ayrıca kurumsal SEO aşağıdaki farklılıklara da sahiptir:

Ölçekleme

Müşteriler işlerini hızlı bir şekilde büyütmek için çok çalışırlar ve bir SEO çözümü ihtiyaç duyduklarından çok daha fazla kapasiteye sahip olmalıdır. Doğru inşa edilmiş mimari, en büyük müşterilerinin önüne geçmelidir. Bazı işletmeler için bu, milyonlarca anahtar kelime ekleyebilmek ve izleyebilmek anlamına gelir. Bu, yüz milyonlarca sayfadan oluşan en büyük siteleri denetleyebilmek ve bunlarla ilgili rapor alabilmek demektir.

Otomasyon

Arama motoru algoritması güncellemeleri daha sık hale geldikçe ve ayrıntılarıyla ilgili resmi iletişimler belirsizleştikçe, web sitesi içeriğini akıllı bir çerçeveye yerleştirmek için kurumsal teknolojilere artan bir ihtiyaç vardır. Böyle bir çerçevede, site içeriğini algoritma değişikliklerinden haberdar olmak için güncelleme süreci otomatikleştirilir ve kullanıcılar, içerik oluşturmaya yönelik eyleme geçirilebilir ve ilgili konuları ortaya çıkarmak için yapay zeka destekli konu keşfini kullanabilir. Büyük ölçekli işletmeler, verimli izleme ve yanıt elde etmek için otomasyona ihtiyaç duyar. En iyi kurumsal SEO platformları sitenizi izler ve sizi fırsatlar ve tehditler konusunda uyarır. Bu açıdan otomatik güncellemeler ve dağıtım içeren panoları aramak gerekir.

Çoklu Konum

Yerel aramaların %78’inin çevrimdışı satın almayla sonuçlanmasıyla, yerel aramanın önemi artmaya devam etmektedir. Franchise veya şube ağı olan büyük işletmeler için SERP’ler, markalarıyla tutarlı olacak ve dönüşümleri yönlendirecek şekilde konuma özel içerik sunmalıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu, temel kullanıcı sorularını yanıtlamanıza izin veren içerik şablonlarını kullanmaktır. Bunlar genellikle adresler, saatler ve yorumlar olabilir.

Birden Fazla Site ya da Subdomain Adları

Pek çok kurumsal SEO uzmanı, birden fazla mülkün değişen ve bazen rekabet eden taleplerini yönetirken aynı zamanda bir tür tekdüzelik sağlamak zorundadır. Örneğin; kendi başına yeterince büyük bir site sahibi olunsa bile kurumsal SEO ile ana şirketin subdomain adları da olur.

İtibar Yönetimi

Şirketlerin markalaşma girişimleri genellikle iletişime, marka imajına, ana temaya, konumlandırmaya ve benzersizliğe bağlıdır. Marka bilinci oluşturma ve SEO çalışmaları birleştiğinde, bir şirketin markası, marka adı, ürünleri, incelemeleri ve diğerleri için arama sonuçlarında görünürlük kazanır. Başarılı bir markalı SEO kampanyası, çevrimiçi kanalları ve temas noktalarını kapsayarak şirketin tüm birincil marka hedeflerine ulaşmasına yardımcı olur.

Markalaşma için başka bir güçlü çevrimiçi itibar yönetimi aracı halkla ilişkilerdir. Üst düzey SEO teknikleri, aramalarda olumlu sonuçları daha yukarılara taşımak için bu mekanizmayı etkili bir şekilde kullanabilir. Bu şekilde, kurumsal bir SEO platformu, şirketinizin marka imajını artırır ve bu da satış ve daha yüksek gelir ile sonuçlanır.

Markalı aramalar, müşteri yolculuğu boyunca yaygındır. İnsanlar bir şirketle ilişki kurmadan önce yorumları kontrol eder ve referansları okur. Bu aramalar, sonuçların bir karışımını döndürür. Sonuçların çoğu, web siteniz ve sosyal medya profilleriniz gibi kontrol ettiğiniz özellikleri içerir.

Bu sonuçlar (sizin kontrol edemediğiniz), marka imajınızı şekillendirmede son derece değerlidir. Bu nedenle, arama yapanların zihninde markanız hakkında olumlu bir izlenim bırakmak istiyorsanız, arama sonuçlarınızı kontrol etmeniz gerekir. Bu açıdan SEO ekipleri, gösterişle hiçbir ilgisi olmayan nedenlerle işletmeniz hakkında olumlu yorumlar oluşturmaya odaklanır.

Farklı SEO Araçları

Kurumsal pazarlama araçlarının devasa bir görevi yerine getirmesi gerekir. Bu nedenle, yalnızca size entegrasyon, yenilik ve otomasyon kolaylığı sunan platforma güvenebilirsiniz. Ekiplerin, hedeflerin ve süreçlerin işbirliği, bir kurumsal organizasyonun tüm dijital pazarlama kaynaklarını optimum sınırlarına kadar kullanması için kritik öneme sahiptir. Başarılı bir kampanya, farklı çıkarları ve hedefleri teşvik edemez.

Otomatik rapor oluşturma, SEO aracınızın sağlaması gereken bir diğer hayati bileşendir. Tüm verileri okunabilir bir biçimde görüntüleyen haftalık, aylık veya üç aylık SEO raporları oluşturmalıdır. Zaman tasarrufu açısından da gereklidir.

Bu kapsamlı SEO araçları, şirketinizin gelecek için yaratıcı kampanyalar oluşturmasına yardımcı olmak için yenilikçi bir yaklaşım benimsemelidir. Genellikle içerik teması, anahtar kelime hedefleme stratejisinden önce gelir. Bu nedenle, kullanıcıların istedikleri ile içeriğinizin onlara sunduğu arasında bir boşluk ortaya çıkabilir. Ancak bu araçlar, tüm fikir oluşturma prosedürünü değiştirebilecek anahtar kelimeler sağlayarak ziyaretçileri müşterilere dönüştürmenize yardımcı olabilir.

Benzersiz Backlink Fırsatları

Backlink, SEO girişimlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Bu açıdan yararlı bağlantıları kötü olanlardan filtreleyebilir ve marka imajınızı iyileştirebilirsiniz. Ayrıca web sitenizin teknik ve kullanıcı deneyimi açısından güçlü veya zayıf yönlerini, diğerlerinin ne yaptığına kıyasla ayrıntılı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Kurumsal SEO Anahtar Kelime Stratejisi

Kurumsal Seo Anahtar Kelime Stratejisi

Kurumsal SEO ve diğer türler arasındaki farklar, yüksek değerli konumlarda sıralamak için farklı bir stratejiye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu farklılıklara dayanarak, dikkate alınması gereken bazı kurumsal SEO anahtar kelime stratejileri şunlardır:

Anahtar Kelime Araştırması

Tüketiciler, müşteri yolculuğuna başladıklarında genellikle akıllarında belirli markalar olmaz. Bunun yerine satın alma hunisinin araştırma aşamasındadırlar. Tonlarca soruları var ve genel, markasız sorgular aracılığıyla yanıt ararlar. Bu aşamada bilgi, eğitim ve cevaplar için istekli oldukları için arama motorlarında bulduklarına oldukça açıktırlar.

Kategori Anahtar Kelimeleri

Markasız kategori anahtar kelimeleri, potansiyel bir organik trafik için önemlidir. Bunlar genellikle daha yüksek arama hacmine sahip terimlerdir ve genellikle dönüşüm hunisinde ilerlemekte olan ancak satın alacakları veya etkileşim kuracakları markaya henüz karar vermemiş bireyleri temsil eder. Bot ve sandalet veya daha spesifik olarak kadın ayakkabıları, kadın botları, kadın sandaletleri, kadın koşu ayakkabıları vb. gibi terimleri düşünün. Bu, potansiyel alıcılarla etkileşim kurmak için mükemmel bir zamandır. E-ticaret kategori sayfası SEO’ya hakim olmak, dönüşüm hunisinde daha alt sıralarda daha fazla başarı için markanızı güçlendirir.

Ürün Anahtar Kelimeleri

E-Ticaret ürün sayfaları için SEO ile belirli ürün adlarınızda organik aramada genellikle iyi performans gösterebilirsiniz. Bu açıdan sitenizdeki diğer sayfalar için yaptığınız gibi ürün sayfaları için anahtar kelime araştırması yapın. Müşterilerinizin ürününüzü ararken kullanabilecekleri anahtar kelime öbeklerinin bir listesini oluşturun. Önemli bir hacme sahiplerse, bunları anahtar kelime stratejinize ekleyin.

Dönüşüm Hunisi Altındaki Anahtar Kelimeler

Halihazırda ürününüzü satın almak isteyen insanlardan daha iyi hedeflenebilen bir kitle yoktur. Bu hiper hedefli, dönüşüm hunisinin alt kısmındaki (BoFu) kitle, dönüşüm sağlamak için ihtiyaç duyduğunuz trafiktir. Bu müşteriler tam olarak ne istediklerini biliyorlar ve cüzdanlarını hazır tutuyorlar. Bu yüzden bu kişilere yönelik anahtar kelimeleri kullanmanız önemlidir.

Markalı Anahtar Kelimeler

Kapsamınızı pazarlama hunisi boyunca yuvarlayarak, şirketinizin markalı anahtar kelimeler için arama sonuçlarına hakim olması gerekir. Sonuçta, bu terimler doğrudan markanızı temsil eder. Birisi markanızı veya markalı ürününüzü vb. aradığında, konuşmayı kontrol etmek istersiniz. Belirtildiği gibi, dönüşüm hunisinde markalı aramalar yapılabilir. Google, marka tarafından kontrol edilen web mülklerini (ör. web sitesi, sosyal medya profilleri) ve üçüncü taraf içeriğini (ör. incelemeler, Wikipedia sayfaları, haber makaleleri) sıralayabilir. Kurumsal SEO ile, mevcut içeriğinizin daha iyi optimizasyonunun yanı sıra kontrol ettiğiniz yeni web mülkleri aracılığıyla SERP’lerdeki olumlu marka listelerinin sayısını artırırsınız. Bu, diğer içeriği birinci sayfadan uzaklaştırmaya yardımcı olur ve arama yapan kişi için marka stratejinizle uyumlu marka deneyimi oluşturmanızı daha iyi sağlar.

İçerik Pazarlamasını İyileştirin

Çevrimiçi arama dünyasında içerik oldukça önemlidir. Bir sitenin sıralamasını belirleyen en önemli faktörlerden biri, yüksek kaliteli içeriğin miktarıdır. Bu, Google’ın kalite standartlarını karşılayan tutarlı içerik istediğiniz anlamına gelir.

Etkili SEO, web sitenizin ve çevrimiçi işinizin birçok yönüne dikkat edilmesini gerektirse de Google için bir numaralı sıralama faktörü her zaman içerik olmuştur. Google’ın algoritması, bağlantılar, kullanılabilirlik ve anahtar kelimeler dahil olmak üzere sıralamalarını belirlemede çeşitli faktörleri hesaba katar. Her algoritma güncellemesinde küçük değişiklikler olsa da kaliteli içerik ihtiyacı her zaman bir web sitesinin sıralamasında en önemli faktörlerden biri olarak kalmıştır.

‘Kaliteli’ içeriği belirleyen faktör elbette her zaman bir dereceye kadar öznel olacaktır. Ancak Google, sayfaları sıralarken aradıkları ortak özellikler olduğunu ortaya çıkarmıştır. Web kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli içerik boyutları ideal olsa da Google daha uzun makaleleri ve blogları tercih eder. Ayrıca Google, daha uzun içeriği, daha kapsamlı ve dolayısıyla kullanıcılar için daha yararlı olarak görür. Organizasyon, yüksek kaliteli içerik hazırlamak için de önemlidir. Kullanıcıyı içeriğiniz boyunca yönlendirmeye yardımcı olması için etkili başlıklar (sıralamak istediğiniz anahtar kelimeler dahil), sayılar ve madde işaretli listeler kullanın. Bu organizasyon stratejileri, içeriğinizde gezinmenin daha kolay olduğunu gösterir.

Tüm Dönüşüm Hunisini Kontrol Etme

Pazarlama yatırım getirinizi artırmak için, dönüşüm hunisinin her aşamasında potansiyel müşterileri hedeflemelisiniz. Müşterinizin karar verme yolculuğu sırasındaki davranışları ve farklı ihtiyaçları hakkında öngörüleri ortaya çıkarmak için arama verilerini kullanın. Farkındalık aşamasındaki bir müşteri bilgi ve eğitim arar. Dönüşüm hunisinin en üstünde yer alan bu alıcılar, daha fazla bilgi edinmek için blog gönderileri, videolar, kaynaklar vb. inceler. Değerlendirme aşamasında, ürün aramaları, çözüm aramaları ve özellik aramalarının yanı sıra farklılaşmayı deşifre edip markanıza daha derinlemesine bakarlar. Karar verme aşamasında, onlara bir karar vermeleri ve satın almaları için son baskıyı sağlamak için onlara bir teşvik, garanti veya bedava veya alternatif olarak bir yatırım getirisi hesaplayıcısı veya karşılaştırma değerlendirme aracı verebilirsiniz. Arama verileriyle, her aşamada hedef kitlenizin benzersiz ihtiyaçlarını keşfedebilir ve dönüşüm hunisinin tamamında sonuçları en üst düzeye çıkaran bir içerik stratejisi geliştirebilirsiniz.

İçerik Optimizasyonu

İçerik, kategori, ürün ve marka terimlerinizin çok ötesinde alakalı anahtar kelime öbekleri için görünürlük kazanma yeteneğinizi güçlendirir. Sayfa içi ve içerik optimizasyonu sayesinde, uzun kuyruklu anahtar kelimeler için sıralamanızı katlanarak artırabilirsiniz. Makalelerin yanı sıra bir içerik merkezi, video kitaplığı, web semineri dizileri veya her zaman yeşil kalan diğer içerik biçimleriyle SEO odaklı bir blog stratejisi oluşturun. Yaratıcı B2B içerik pazarlaması, gürültüyü kırmanıza ve daha geniş bir kitlenin dikkatini çekmenize yardımcı olur. İçeriğinizi öne çıkararak, organik sosyal paylaşımlar ve içeriğe geri bağlantılar kazanma olasılığınız artar. Bununla birlikte, bununla birlikte, optimize edilmiş her zaman yeşil içerik üretmenin faydalarından biri, harici yayıncılardan doğrudan bağlantılar olmaksızın yalnızca içeriğin kalitesine ve alaka düzeyine dayalı bir bilgi sayfasını sıralamanın genellikle mümkün olmasıdır.

Arama Niyeti

Alakalı anahtar kelimeleri zaten belirlediniz, ancak bunlar için sıralama da yapmanız gerekir., birçok marka bir ürün sayfasını işlem terimi yerine bilgi sorgusu için sıralamaya çalışır. Aynı şekilde, derinlemesine bir bilgi arama teriminin yüzeyini zar zor gözden geçiren bir makale yayınlayabilirler. Etkili kurumsal SEO, arama yapanların içeriğinizi tüketirken olumlu bir deneyim yaşamasını sağlamak için içeriğe yönelik eşlemeler yapar.

Kopyalanmış İçerik

Bir içerik denetimi, birçok kurumsal web sitesini rahatsız eden yinelenen içeriği tespit etmenize yardımcı olabilir. Kopyalanmış içerik tehlikelidir çünkü arama motorlarını karıştırır ve link eşitliğini değiştirir. URL varyasyonları ve kazınmış içerik arasında, geri bağlantılar, belirli bir URL’de birleştirilmek yerine birkaç sayfa arasında yayılır. Google, yanlış içeriği dizine ekler ve kullanıcılara SERP’lerde yanlış sayfaları gösterir. Sonuç olarak kötü SEO ve kötü bir kullanıcı deneyimi karşınıza çıkar. Bu yüzden gerektiğinde 301 yönlendirmeleri ve kurallı etiketler uygulayın ve içerik ekibinizin yinelenen içerikten kaçınmasına yardımcı olan bir içerik stratejisi oluşturmalısınız.

Siz de ihtiyacınız olanın profesyonel bir kurumsal SEO Hizmeti olduğunu mu düşünüyorsunuz? Süreci en baştan ele alacak profesyonel bir ekiple kurumsal kimlik tasarımı adımından başlayıp en doğru stratejik kurgu ile yol almayı mı planlıyorsunuz? İsteğiniz her ne olursa olsun dijital dünyadaki karmaşık yapıyı doğru anlayıp uzman bir ekiple kurumsal kimliğinize uygun bir şekilde çalışmalarınızı sürdürmek ya da öğrenme aşamanızı eksiksiz tamamlamak için destek almak, en verimli sonuçları elde etmek adına oldukça doğru olacaktır.

Mahmut Orkun Köksalan

2022 yılından bu yana Cremicro'da SEO direktörü olarak çalışmaktadır. Google Ads, Semrush ve Google Analytics sertifikaları bulunmaktadır.

Close Menu
Skip to content